Jump to content

Diskriminirana na poslu: Molim pomoć


mmmw

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Radim u državnoj ustanovi koja ima desetak ispostava u različitim gradovima. U toj ustanovi radim već nešto više od godinu dana. Stalno mi se produžuje ugovor na određeno, premda sam visoko kvalificirana i obrazovana te u struci koja je deficitarna.

 

Kada sam se zaposlila poslodavac me je par mjeseci šetao po ipostavama, da bi me naposlijetku stavio u ispostavu koja mi odgovara i gdje sam unutar kvote potrebnog kadra. Tu sam bila preko 6 mjeseci, dobila i zadnja dva ugovora koja kažu da sam prvenstveno zaposlena u toj ispostavi, ali sada me je ravnatelj počeo opet šetati i to u mjesta koja su preko 100 km udaljena od mog doma.

 

Za tako nešto nema opravdanja. Nema manjka kadra, ima tko ići u te ispostave, postoje ljudi koji to žele i s čijim putovanjima se ostvaruju uštede. Nadalje postoje ljudi koji su zaposleni puno poslije mene, koji imaju puno manje iskustva od mene, koji nikada nisu nigdje slani, ali njih se ne dira.

 

Na moje primjedbe i prijedloge ravnatelj se potpuno oglušuje, bezobrazan je i ponaša se kao diktator. A ponavljam za tako nešto nema potrebe.

 

Imam ugovor do kraja 9. mjeseca i znam da mi ga mogu lako ne produžiti, ali to je karta s kojom straše i iživljavaju se nad svima. Dosta mi je toga. Želim poduzeti sve da ovo spriječim.

 

Ne znam kako krenuti. Treba mi vaš prijedlog.

Da li da prijavim pučkoj pravobraniteljici ili da odmah prijavim sudu i obavijestim poslodavca te prestanem ići na posao?

 

Molim vas za savjet.

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako Vam se ne sviđa postupanje ravnatelja odmah tražite sporazumni prestanak radnog odnosa ili malo sačekajte i tražite krajem 9 mjeseca da Vam ne produžuji ugovor o radu kako bi ostvarili pravo na novčanu naknadu s HZZ-a. Iz onoga što ste Vi gore naveli ne vidim nikakvo nezakonito postupanje poslodavca, možda u neku ruku neracionalno, ali opet neće Vam ovdje pomoći ni pučka pravobraniteljica niti sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija