Jump to content

Prijava poreza- Prekršajni nalog


Zdongo

Preporučene objave

pismeno preporučeno i sa povratnicom ili prigovor protiv prekršajnog naloga predati poreznom uredu,po uputi o pravnm lijeku, i tražiti da kopiju ovjere žigom i potpišu kao potvrdu primitka žalbe.

 

prekršajni nalog nije obrazložen na način da bi semoglo utvditi koji prekršaj je počinjen.

potraži pomoć stručne osobe u mjestu.

 

koju obvezu porezne prijave nisi izvršila.

dopunska zarada, kupovinu nekretnine ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

te 2009 bila sam na porodiljnom no još sam bila u sustavu rpo-a jer sam 2008/2009 radila kao samostalni financijski savjetnik. ne radi se o tome da nisam podmirila neko dugovanje, već naprosto o tome da nisam predala prijavu za 2009, iako ništa nisam zaradila. za 2010 pa na dalje uredno sam dobivala povrate poreza i nitko mi nije napomenuo da mi ta jedna prijava fali. zanima me kad nastupaju zastare na ovakve stvari s obzirom da se radi o 2009 sa rokom prijave 2/2010, a ja sam kaznu dobila 8/2013 bez ikakvog prethodnog kontakta. s tim da sam u 5/2010 predala tu prijavu i tražila zatvaranje rpo-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opći porezni zakon

(Redakcijski pročišćeni tekat,'Narodne novine', br. 147/08, 18/11, 78/12)

Članak 94.

Zastara

(1) Pravo poreznog tijela na utvrđivanje porezne obveze i kamata, pravo na pokretanje postupka naplate poreza, kamata i troškova ovrhe te pravo poreznog obveznika na povrat poreza, kamata i troškova ovrhe zastarijeva za tri godine računajući od dana kada je zastara počela teći.

 

2) Pravo poreznog tijela na pokretanje prekršajnog postupka zastarijeva kad proteknu tri godine od počinjenja prekršaja.

 

piši prigovor i navedi zastaru. ako ne uložišprigovor i pozoveš se na zastaru prijava posta pravomoćna nakon 8 dana i dužna si platiti kaznu.

u prigovoru navedi danisi imala prometi ostvarenu dobit.

navedi i to da je porezno tijelo dužno poticati podnošenje porezne prijave.

Postupak poreznih tijela

Članak 6.

(1) Porezno tijelo dužno je zakonito utvrđivati sva prava i obveze iz porezno-pravnog odnosa.

Postupak poreznih tijela

Članak 6.

(1) Porezno tijelo dužno je zakonito utvrđivati sva prava i obveze iz porezno-pravnog odnosa.

 

(2) Porezno tijelo dužno je utvrđivati sve činjenice koje su bitne za donošenje zakonite i pravilne odluke, pri čemu je s jednakom pažnjom dužno utvrditi i one činjenice koje idu u prilog poreznog obveznika. Koje će se radnje u postupku poduzimati i u kojem opsegu, određuje porezno tijelo.

 

(3) Porezno tijelo treba porezne obveznike poticati na podnošenje poreznih prijava. Porezno tijelo dužno je upozoriti sudionike porezno-pravnog postupka na njihova prava i obveze u postupku.

 

pročitaj zakon više češ znati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija