Jump to content

Prometna nezgoda pod utjecajem alkohola


Landmouse

Preporučene objave

Poštovani

Molim za pomoć

Izazvao sam prometnu nesreću pod utjecajem alkohola, ( izmjereno 1,82 smanjeno na 1,72 ) ,policija me vodila na lječnički pregled i na trežnjenje 12 sati, osoba u drugom vozilu je pretrpila lakše ozljede. Od policije sam dobio obavijest ( temeljem članka 109 a stavka 1 prekršajnog zakona ) da će se protiv mene podnjeti optužni prijedlog po člancima :

Zakon o sigurnosti prometa na cestama:

čl.199 st.2 i članku 51 st.5 vožnja pod utjecajem alkohola i neprilagođena brzina uvjetima.

Kakva kazna će biti za izazivača nezgode?

 

Iskreno se kajem zbog svoje gluposti..

Hvala vam na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za čl. 51. st. 5. ZOSPC-a (neprimjerena brzina) - 500,00 kuna;

Za čl. 199. st. 9. ZOSPC-a (alkohol) - najmanje 5.000,00 kuna (moguć je čak i zatvor, ali smatram da neće biti toliko drastični);

Za čl. 293. st. 2. ZOSPC-a (prometna nesreća) - 2.000,00 kuna;

 

+ zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od vrlo vjerojatno 12 mjeseci, a moguća je i zaštitna mjera obveznog liječenja od ovisnosti, ako sud istu procijeni potrebnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

Zahvaljujem na odgovoru.

Imam još jedno pitanje , pošto su mi oduzeli vozačku na licu mjesta i dali rješenje da ju mogu podići u roku 8 dana , ukoliko je ne podignem dali će mi to ulaziti u vrijeme zabrane upravljanjem motornim vozilom ? Dali se zabrana odnosi odnosi samo na kategoriju kojom sam učinio prekršaj ili na sve ?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mjeru će se uračunat samo dani dok ne podigneš vozačku ali max tih 8 dana (ukoliko podigneš zadnji dan).Samo ona kategorija kojom si upravljao.Dok ne dobiješ obavijest od policije (tek nakon pravomoćne presude suda) u kojem vremenu će ti bit zabrana na snazi slobodno možeš vozit (proći će koji mjesec).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija