Jump to content

Promjena vlasnika nekretnine za vrijeme parnice


zgenbo

Preporučene objave

Namjeravam tužiti vlasnika stana iznad mojeg stana jer mi prokišnjava strop sa njegove loggie.

Imam nekoliko pitanja za stručnjake pa ako možete odgovorite i pomozite.

1. Da li vlasnik stana kojeg tužim može prodati stan odnosno da li stan može promjeniti vlasnika ako je u tijeku sudski proces ?dunno.gif

 

2. Ako je moguče da stan za vrijeme suđenja dobije novog vlasnika, da li se moja tužba automatski prebacije na tog novog vlasnika ili moram pisati novu tužbu na novog vlasnika? dunno.gifTko plača sudske troškove i odvjetnike za prvu tužbu?dunno.gif

 

3. Ako dobijem na sudu protiv prvog ili drugog vlasnika nije bitno,a on mi nema iz čega nadoknaditi štetu da li mu se stan može zaplijeniti i prodati da mi se na taj način nadoknadi šteta ?confused2.gifdunno.gif

 

4. Ako netko zna dobro bi mi došla i informacija koliko u prosjeku takvi sudski procesi traju i koliki su troškovi ?confused2.gif

 

5. Nisam nikad imao posla sa odvjetnicima pa me zanima koliko i kako oni naplačuju svoje usluge, tj. da li mi naplati svaki posjet njegovom uredu ili se naplačuju samo pisanje tužbi, žalbi i dolasci na rasprave ? Da li se to sve plača nakon završetka sudskog procesa ili se plača nakon svake tužbe, žalbe ,rasprave ? dunno.gif

 

Puno hvala na odgovorimasmile1.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tuzba bi bila usmjerena na naknadu stete,cije podnosenje samo po sebi nije zapreka tuzeniku da svoju nekretninu otudji,niti ce nekakvim automatizmom u slucaju otudjenja novi vlasnik nekretnine stupiti u polozaj tuzenika.

Prethodno sami snosite troskove,a tko izgubi parnicu snosi kako svoje tako i troskove suprotne strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Da li vlasnik stana kojeg tužim može prodati stan odnosno da li stan može promjeniti vlasnika ako je u tijeku sudski proces ?dunno.gif

 

Može.

 

2. Ako je moguče da stan za vrijeme suđenja dobije novog vlasnika, da li se moja tužba automatski prebacije na tog novog vlasnika ili moram pisati novu tužbu na novog vlasnika? dunno.gifTko plača sudske troškove i odvjetnike za prvu tužbu?dunno.gif

 

S obzirom da je tužba za naknadu štete uperena protiv štetnika, protiv njega će i ostati nakon eventualna otuđenja stana.

 

3. Ako dobijem na sudu protiv prvog ili drugog vlasnika nije bitno,a on mi nema iz čega nadoknaditi štetu da li mu se stan može zaplijeniti i prodati da mi se na taj način nadoknadi šteta ?confused2.gifdunno.gif

 

U najgoroj i posljednoj varijanti.

 

4. Ako netko zna dobro bi mi došla i informacija koliko u prosjeku takvi sudski procesi traju i koliki su troškovi ?confused2.gif

 

Zavisi od prije svega mjesno nadležnog suda, odnosno njegove (ne)opterećenosti, te ažurnosti uređujućeg suca.

 

5. Nisam nikad imao posla sa odvjetnicima pa me zanima koliko i kako oni naplačuju svoje usluge, tj. da li mi naplati svaki posjet njegovom uredu ili se naplačuju samo pisanje tužbi, žalbi i dolasci na rasprave ? Da li se to sve plača nakon završetka sudskog procesa ili se plača nakon svake tužbe, žalbe ,rasprave ? dunno.gif

 

Matrix već odgovorio + zavisi od odvjetnika do odvjetnika i aranžmana kojeg dogovorite - po radnji, po postotku od uspjeha itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija