Jump to content

Najava privatnog okupljanja u stanu


Bamby222

Preporučene objave

Poštovani, ne znam da li je objavljena ovakva tema i da li sam odabrala dobar forum (molim da ne uputite). Moje je pitanje sljedeće:

Može li se policiji unaprijed prijaviti privatno okupljanje (tulum) u stanu. Planiram slaviti rođendan i vjerujem da će biti 10tak ljudi. Obično se malo popije, pusti se muzika i glasno se priča. Naravno ne divljamo. Imamo svi 40tak godina.. Problem je što su susjedi u jako lošim međusobnim odnosima i zovu svatko svakome policiju i za najmanju sitnicu, a okupljanje je u tom slučaju velik problem.

Zamolila bih predstavnika starana da objesi na oglasnu ploču obavijest o slavlju no svejedno se bojim da netko ne bi radio problem.

Napominjem da inače ne radim slavlja u stanu nego izvan njega no ovaj put sam iz određenih razloga primorana učiniti ovako.

HVALA unaprijed na svim savjetima i odgovorima!!!! (i razumijevanju)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javno okupljanje u tuđem domu nije javno mjesto da se prijavljuje javno okupljanje.

 

Prijava nije abolicija od prekršajnog progona.

 

Radi narušavanja javnog reda i mira policija ima ovlast uhititi počinitelja.

 

Razmislite što radite.

 

Jednostavno se okupite, pripazi da ti na ulaznim vratima stana ne pise nikakvo prezime, i ukoliko i dodje policija, jednostavno ih ignoriraj (ne otvaras vrata niti komuniciras s njima - kao da nisi kod kuce). Nemaju ovlasti ulaska u stan, a da bi uhitili pocinitelja, isti prvo treba biti identificiran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@petpetica naravno da ćemo paziti šta radimo.. nemamo više 19 nažalost hahahaha.. dakle plan je klopa, malo muzike i koja čaša vina. ne dernek ko u dobra stara vremena..

@rupa_u_zakonu dođi slobodno na tulum. ako i dođe policija bit će dobrodošla.

@G-man vjerujem da će se i oni dobro zabaviti.. nismo u kamenom dobu.. i oni su ljudi :D :D

hvala na svim odgovorima :D

možda bi bila dobra ideja da uljudno pozovem i sve posvađane susjede da se na mom tulumu pomire?! ahahahhaha samo se bojim da bi u tom slućaju možda morala ja zvat

 

 

EDITIRAO MODERATOR

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostavno se okupite, pripazi da ti na ulaznim vratima stana ne pise nikakvo prezime, i ukoliko i dodje policija, jednostavno ih ignoriraj (ne otvaras vrata niti komuniciras s njima - kao da nisi kod kuce). Nemaju ovlasti ulaska u stan, a da bi uhitili pocinitelja, isti prvo treba biti identificiran.

Nakon čega slijedi dežuranje policije do zore, legitimiranje prisutnih, možda i privođenje ukoliko je narušavanje javnog reda i mira bilo nesnošljivo, naravno da će po potrebi doći pojačanje policije s više vozila, možda i "Crna Marica", a od susjeda će biti uzete izjave o identitetu osobe koja je ovlaštena osoba u stanu te će ta osoba biti privedena ili pozvana na obavjesni razgovor koje će rezultat biti najvjerovatnije prekršajni postupak.

 

Policija neće odustati, a po kazivanju autora teme vjerovatno niti omiljeni susjedi s pozivima prema 192.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O boze, zaista nisam mislila da ce itko moju salu shvatiti ozbiljno. No dobro, upozorenje prihvaceno i shvaceno iako mislum da ste preostri. Nije sve u zivotu ozbiljno i crno. Pozdrav.. selim na ugodnije postove.. gdje nisu tako iskljucivi i sve gledaju kroz RUZNE NAOCALE jer ovom gore bi se i moji susjedi smijali. Ajme haha u shoku sam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O boze, zaista nisam mislila da ce itko moju salu shvatiti ozbiljno. No dobro, upozorenje prihvaceno i shvaceno iako mislum da ste preostri. Nije sve u zivotu ozbiljno i crno. Pozdrav.. selim na ugodnije postove.. gdje nisu tako iskljucivi i sve gledaju kroz RUZNE NAOCALE jer ovom gore bi se i moji susjedi smijali. Ajme haha u shoku sam

 

Pitanje je shvaćeno od strane moderatora i korisnika ovog foruma zasigurno ozbiljno i dobili ste ozbiljan odgovor na ovom portalu.

 

Policija neće tolerirati buku i galamu ukoliko se stanari budu žalili.

 

Moderatori ovog portala nisu preoštri nego ste od istih dobili savjet koji će vam pomoći da izbjegnete neugodnosti sa policijom i mogućom eventualnom prekršajnom prijavom od policije zbog narušavanja JRM, a kazne nisu "male".

 

;-)

 

Zamolila bih predstavnika starana da objesi na oglasnu ploču obavijest o slavlju no svejedno se bojim da netko ne bi radio problem.

 

Ta "obavjest" vam neće pomoći, čak što više možete napraviti (da tako kažem) kontraefekt jer će te unaprijed uznemiriti stanare (a možete i sa stanarima pogoršati "odnos" jer tko zna što će oni pomisliti).

 

Moj vam je savjet da tulum napravite u nekom kafiću ili bilo kojem drugom mjestu gdje neće takva "skupština" iliti "eminentni skup" uznemiravati građane.

 

Okrenite prase-janje ili skuhajte čobanac negdje na otvorenom (naravno-gdje je to dozvoljeno), ponesite par litara "cuge", vina, piva, štoka, viskija...........i veselje neće propasti.

 

Inače, prekršajna prijava za narušavanje JRM bi mogla koštati kao trošak za prekonekoliko rođendana.

 

Sretno sa slavljem!

 

s020.gif

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=iodfr-i59cI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija