Jump to content

Šutnja administracije?


moses

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav forumašima, naime imam potrebe za jednim pravnim savjetom, pa nisam siguran da li sam odabrao pravu temu...uglavnom problem je slijedeći... pokušavam već neko određeno vrijeme dobiti pisani odgovor od grada u kojem živim i gdje sam napravio novu kuću, ali me jednostavno ignoriraju. Obzirom da je nastupila zakonska obveza grada kada sam uplatio komunalni i vodni doprinos da grad komunalno uredi područje u kojem je temeljem rješenja o uvjetima građenja napravljena nova kuća, poslao sam im nekoliko mailova i dopisa ali odgovora jednostavno nema. Istovremeno zanemarili su i provođenje komunalnog reda na neobrađenim parcelama uz prometnicu u mojem novom naselju pa me zanima kome jednostavno mogu prijaviti da Grad zanemaruje dopise i mailove te ne želi odgovoriti i provoditi komunalni red. Postoji li neka institucija koja je nadređena Gradu... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja bih prvo uputio zahtjev za razgovor sa gradonačelnikom. Ukoliko je prošlo više od 60 dana od predaje nekakvog zahtjeva prema tijelu, možeš poslati požurnicu na rješavanje stvari, pa onda, ukoliko ne odgovore u roku 7 dana, pokrenuti upravni spor na Upravnom sudu.

Inače, mislim da imaš pravo i na povratak dijela komunalnih i ostalih doprinosa, ukoliko nije ostvarena ugovorena kvaliteta infrastrukture.

Dakle, razgovor kod gradonačelnika, upravni spor ili zahtjev za povratom dijela komunalnih i drugih doprinosa.

Inače, sporove između javnopravnih tijela i drugih rješava Upravni sud RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, inače bio sam kod gradonačelnice i usmeno mi je obećala stvar riješiti, prošlo je više od 60 dana od zadnjeg sastanka te nakon požurnica i poruka koje sam ostavio ne odgovara..tako da izgleda ostaje mi jedino da uzmem nekog dobrog odvjetnika i krenem na sud.

 

 

 

 

ja bih prvo uputio zahtjev za razgovor sa gradonačelnikom. Ukoliko je prošlo više od 60 dana od predaje nekakvog zahtjeva prema tijelu, možeš poslati požurnicu na rješavanje stvari, pa onda, ukoliko ne odgovore u roku 7 dana, pokrenuti upravni spor na Upravnom sudu.

Inače, mislim da imaš pravo i na povratak dijela komunalnih i ostalih doprinosa, ukoliko nije ostvarena ugovorena kvaliteta infrastrukture.

Dakle, razgovor kod gradonačelnika, upravni spor ili zahtjev za povratom dijela komunalnih i drugih doprinosa.

Inače, sporove između javnopravnih tijela i drugih rješava Upravni sud RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija