Jump to content

Upis suvlasnika u zemljišne knjige


anonimno

Preporučene objave

Suprug i ja navedeni smo u kupoprodajnom ugovoru kao kupci stana, no prodavatelj je potpisao tabularnu ispravu u kojoj samo mog supruga ovlašćuje za upis prava vlasništva u zemljišne knjige. Zanima me što je potrebno za upis prava vlasništva u zemljišne knjige, da li je važniji kupoprodajni ugovor ili tabularna isprava, odnosno jesam li ja možda time oštećena što nisam navedena u tabularnoj ispravi?

Hvala svima koji odgovore.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zao mi je da kolegi anonimcu ne mogu uzvratiti jedankom mjerom, tj. reci da puno slobodnog vremena bez ikakve naknade provodi na legalisu u nastojanju da pomogne ljudima, buduci da nije registriran i potpisan svojim imenom. Nadam se da ce nam se pridruziti pa cemo onda biti jaci za njega.

 

Teme radi: strahovito puno stanova u zagrebu je izgradjeno i prodano a da ugovori o prodaji ne sadrze tabularnu ispravu. Najcesce ju gradjevinska poduzeca nisu ni unosila jer su to zgrade radjene pred ohoho godina, pa ste uglavnom prisiljeni obijati vrata njihovih pravnih sluzbi kako bi se udostojili prodavateljima izdati tabularne isprave pogodne za upis. Ako ste bas lude srece... vjerojatno je gradjevinac vec u stecaju debelo.

 

Zemljisno-knjizni postupak je jednak i jedinstven za sve gruntovnice u Hrvatskoj. Da postoje razlike u radu pojedinih zk odjela, ne poricem, vec se nadam da ce to reformom zk odjela nestati iz prakse.

 

Zatrežazite od prodavatelja da i vama izda valjanu tabularnu ispravu kako bise se mogli upisati u zemljisne knjige kao suvlasnik na recenoj nekretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram pojasniti nekim anonimnim kolegama (ili što li su) da se vlasništvno nad nekretninama ne stjeće valjanim pravnim poslom (kupoprodajnim ugovorom) već UKNJIŽBOM prava vlasništva u zemljišnjim knjigama !!!!!!

 

To je prvo.

 

Nadalje, Ane je pojednostavila proceduru, od prodavatelja zatražiti novu tabularnu izjavu koja će odgovarati novom vlasničkom stanju (onako kako je navedeno u kupoprodajnom ugovoru) i stvar rješena !!

 

A ako neće, e onda tužba !

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija