Jump to content

Uhićenje


rekspi

Preporučene objave

Trebao bi pomoć jer neznam što bi rekao čovjeku koji me pitao da je li smio biti uhićen zato što je odbio puhati? Ono što ja znam jest da ima osnova za uhićenje ali nisam znao reći da li su trebali prije pozvati liječnika da utvrdi pod utjecajem čega je i u kojoj mjeri...

Sad mene zanima da se trijezna osoba odbije podvrgnuti testiranju da li je policijski službenik može uhititi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitajte si čl. 134. i 135. Prekršajnog zakona.

 

da smije ako postoje razlozi za zadržavanje! Ukoliko se ispostavi da nije bilo razloga tj. ako se vađenjem krvi ili na drugi način utvrdi na je čovjek bio trijezan onda je proračun ostao bez sredstava potrebnih za takvu pretragu! Naravno da policajac može uvijek "naći" neke "okolnosti" koji idu u korist njegovoj procjeni ali to je subjektivno a živimo u atmosferi mentaliteta bolje pojest gxxno nego proturječiti i biti dosljedan i ne puhat svakom levatu na ulici koji ima lima na uniformi i smatra da čini dobro djelo kada ispuni normu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da čitao sam te članke i jasno mi je iz njih da ima osnove ali kad sam se susreo s člankom, mislim 74., pravilnika o postupanju policijskih službenika onda mi nije više bilo najjasnije. Tamo se doduše govori o zadržavanju do otrežnjenja, a ovdje pričamo o uhićenju iako mi se čini dosta slično, u oba slučaja stojiš u ćeliji samo šta se drukčije zove...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.......Inaćenjem se samo "diže" živac plavim dečkima.....

 

Nije stvar inata! Stvar je u tome da ja osjećam nelagodu u slučaju da moram puhati a moja riječ ne vrijedi čisto iz razloga što imam problem s podilaženjem autoritetima koji se u ovo suvremeno doba pokazuju sve više u pravom svijetlu! Istina je da bih svakome tko prouzroči prometnu nezgodu utrostručio kaznu u slučaju da je pio. Prevencija je pak jednostavnija ukoliko se educiraju službenici da i vizualno ocjene kako se radi o alkoholiziranosti pa da onda uzmu novac i dozvolu i.... Pitanje -"jeste li za alkotest"- postaje besmisleno jer se po dosadašnjim pojašnjenjima u ovom threadu jednostavno treba regulirati na način da policijski službenik u svakom trenutku ima pravo izreći naredbu građaninu da pristupi puhanju! Znam to je samo trik kojim se provjerava inatljivost ali je podla podvala! Mogućnost odbijanja bez konzekvenci ne postoji! Dakle pitanje ne stoji i licemjerno je i smatram ga navođenjem na zlodjelo protiv same osobe kojem se upućuje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Okilix, "odokativna" metoda utvrđivanja alkoholiziranosti ne postoji nigdje u svijetu.

 

Ljudi samo rade svoj posao, još ako se malo našalite s njima, problema neće biti. Ako ćete "skakati iz auta" i početi citirati ljudska prava zajamčena Ustavom te prijetiti Strasbourgom, onda budite spremni da i oni primijene svoje zakonom zajamčene ovlasti, i to do maksimalnog ruba njihova ekstenzivna tumačenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gman pa ja sam samo rekao da je bolja edukacija lijek za troškove koji proizlaze iz loše procjene! Kada bi se netko sjetio da ljudi imaju bolja posla nego nekom drugom puhati pa to išao i naplatiti na sudu onda bi troškovi provjera promila u specijaliziranim ustanovama kao i propuštena zarada zbog diletantizma hrpe službenika imali manji odraz na budžet (čitaj tvoj i moj džep)! Nije to tjeranje maka na konac nego držanja ravnoteže i postignutih normi koje bi trebale jamčiti slobodu izražavanja pojedinca! Dosta paušalno govoriš o pravima službenika jer oni imaju zakon i to je to a mi, s druge strane imamo, svoje mišljenje o tome zašto bi nas se trebalo ostaviti na miru, pitanja zašto nas se šikanira pa nakon toga i odgovore koji nekom službeniku, koliko god oni dobrohotni i benigni čak i umiljati bili uvijek tresnu o zid moći i prepotencije (čast izuzecima na koje sam čak i ja naletio) a poznato je da "moć ima tendenciju da korumpira, a apsolutna moć korumpira apsolutno". Dakle na pitanje dali bi se htjeli podvrgnuti alkotestiranju treba imati mogućnost davanja odgovora u dvije varijante sve ovisno o vlastitoj procijeni! Ukoliko si pijan pa odabereš onu krivu varijantu onda te pa makar lancima treba odvući direkt u čuzu bez pardona pa tamo odmah izvršiti testiranje jer za to moraju biti osigurani uvijeti! Isto tako ako slušbenik procjeni da nisi pijan, nakon famozne ponude na izbor a upravo si na putu u nepoznato vraćajući se s takmičenja kluba pivopija onda se tu treba uložiti malo u edukaciju! Uostalom treća varijanta je da se totalno izbaci mobilni alkotester jer se ionako mora slušati službenu osobu a ona može odlučiti umjesto nas kako god joj milo! Znam znam raspiso sam se eto al kad me krenulo baš! Taj neki službenik lako može dobiti i drugih zadaća i mjera za punjenje proračuna pa ću eto stati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Nije to tjeranje maka na konac nego držanja ravnoteže i postignutih normi koje bi trebale jamčiti slobodu izražavanja pojedinca!

2.a poznato je da "moć ima tendenciju da korumpira, a apsolutna moć korumpira apsolutno".

3. Dakle na pitanje dali bi se htjeli podvrgnuti alkotestiranju treba imati mogućnost davanja odgovora u dvije varijante sve ovisno o vlastitoj procijeni.

1.Imaš slobodu izražavanja jer nema zapovjedi/naredbe nego je postavljeno pitanje.

2. tko korumpira?Valjda građanin daje lovu?

3.Imaš dvije varijante.Hoću i neću.

 

.. a živimo u atmosferi mentaliteta bolje pojest gxxno nego proturječiti i biti dosljedan i ne puhat svakom levatu na ulici koji ima lima na uniformi i smatra da čini dobro djelo kada ispuni normu!
Koliko mi je poznato taj sistem je na snazi daleko prije nego je došla demokracija koju mnogi shvaćaju da im je sve dozvoljeno i da mogu radit točno ono što žele.A demokracija to uopće nije.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija