Jump to content

Rad za opce dobro?!?!?


nevinkorosa

Preporučene objave

Postovani zanima me jedna stvar danas sam dobio presudu suda u kojoj sam optuzen da sam:

 

1: dana 16.srpnja 2012 vozio motor bez reg oznake iako nemam pravo na upravljanje motorima

 

2: sto sam tog istog dana kao povratnik u cinjenju tih prekrsajnih djela(nemam vozacku ni za auto ni za motor inace vozacka mi je oduzeta 2003 godine uz napomenu ponovnog polaganja vozackog ispita i svih pratecih ispita to nisam ucinio do dana danasnjeg​) vozio motor kojem je isteklo vazenje prometne dozvole

 

3: sto sam tog istog dana vozio motor koji nije bio osiguran

 

znaci suma sumarum nezaposlen sam,otac sam 2 maloljetne djece (jedan sin ima 4 godine a drugi nepuna 3 mjeseca znaci beba) supruga ima porodiljna primanja u iznosu od 1600 kn ja ponekad kad uspijem nac privremeni posao i onda pridonosim nekih cca 2000-2500 kn kao ispomoc znaci radim na crno i to sve navedem sudcu na raspravi koja je bila odrzana 14.studenog 2013 i on mi kaze sve ok uzet cu u obzir sve navedeno da bi mi jutros stigla pismena bozicnica u iznosu od 12000 kn koje moram uplatit u roku od 30 dana

 

znam da sam recidivist (zadnja kazna bila u 2010-toj godini) i netrazim nikakvo izmotavanje kriv sam al platit ne mogu jer nemam odakle

kako da uspijem tj sta trebam napravit da dobijem rad za opce dobro tj dali ga mogu dobit s obzirom na navedeno

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...kako da uspijem tj sta trebam napravit da dobijem rad za opce dobro tj dali ga mogu dobit s obzirom na navedeno...

 

Ne platiti kaznu, uz napomenu kako će se pokušati prisilna naplata u roku dvije godine. Ako ona u tom roku ne uspije, tada će se prema čl. 34. st. 2. Prekršajnog zakona neplaćena novčana kazna zamijeniti radom za opće dobro po principu svakih započetih 300,00 kuna = 2 sata rada za opće dobro. Međutim, po vašem očito živopisnom izvatku iz prekršajne evidencije postoji realna mogućnost da vam ne odluče zamijeniti neplaćenu novčanu kaznu radom za opće dobro već kaznom zatvora (čl. 34. st. 4. Prekršajnog zakona).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija