Jump to content

Postupak provođenja ovrhe na temelju zaprimljene osnove za plaćanje ?!


Bore

Preporučene objave

Imam pravomoćnu presudu Općinskog suda u kojoj je doneseno rijesenje da mi dužnik plati dug sa kamatama. Sa tom presudom je podnesen prijedlog za ovrhu ( 2003 godine) u ovršnom uredu jer sam saznao da duznik radi i na taj nacin sam 1,5 godinu dobivao novce.No duznik je prestao raditi i vise nisam dobivao novce.

 

Sad sam htio putem Fine napraviti ovrhu po novčanim sredstvima dužnika i dosao sam u Finu sa "Prijedlogom za ovrhu na temelju ovršne isprave" (a koju je sastavio advokat 2003 godine i predao Ovršnom uredu da se provede, sta je i napravljeno) gdje mi kazu da moram ici u Ovršni ured ili naci advokata da mi to pravno rijesesi ?

 

Da li moram ponovo u Ovrsnom uredu ili preko advokata ili javnog biljeznika podnositi prijedlog za ovrhu ?

 

Da li je pravomoćna presuda dokument za provedbu ovrhe ( osnova za placanje) i da li mogu ici sa tim direktno u Finu i napraviti ovrhu ili moram najprije ici u Ovrsni ured pa onda sa tim rijesenjem u Finu ?

 

Unaprijed zahvaljujem na sugestijama,prijedlozima,razumjevanju.

 

Poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara potraživanje duga po ovršnoj ispravi je 10 godina od pravomoćnosti rješenja za ovrhu.

prije nego nastupi zastara treba ponovo podnijeti prijedlog za ovrhu ali sa ovrhom na imovinu (pokretnine ili neretnine)

 

tek od 2012. može se po ovršnoj ispravi u fini podnijeti prijedlog za izravnu naplatu po računima u bankama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara potraživanje duga po ovršnoj ispravi je 10 godina od pravomoćnosti rješenja za ovrhu.

prije nego nastupi zastara treba ponovo podnijeti prijedlog za ovrhu ali sa ovrhom na imovinu (pokretnine ili neretnine)

 

tek od 2012. može se po ovršnoj ispravi u fini podnijeti prijedlog za izravnu naplatu po računima u bankama.

 

Da li sudska presuda spada pod ovršnu ispravu pa da mogu u Fini podnijeti prijedlog za izravnu naplatu po racunima u bankama ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji ,molim hitnu pomoć.Zbog duga po tekućem računu i kreditnoj kartici banka je preko javnog bilježnika pokrenula ovrhu.Preko novčanih sredstava se nije mogla naplatiti jer imam zaštićeni račun a ostalo poslodavac skida kredit.Sada sam dobila od odvjetnika dopis kojim me obavještava kako je otp factoring preuzeo kontrolu oko naplate potraživanja i kako je odvjetničkom uredu poslao uputu da krene sa utuživanjem potraživanja.Kažu da će pokrenuti sudski postupak protiv mene te da razmislim o mirnom načinu rješavanja duga,a to uključuje reprogram ili plaćanje duga u ratama.Ne mogu uplatiti ništa i sada neznam što da radim.Dali da pošaljem mail odvjetniku i kažem da ne bježim od duga ali da ga zasad ne mogu vratiti.Što znači doći na sud jer su oni već pokrenulu ovrhu.Mogu li u zatvor?Molim vas vaš savjet.Dug je star više od dvije godine.Hvala vam na pomoći.Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li sudska presuda spada pod ovršnu ispravu pa da mogu u Fini podnijeti prijedlog za izravnu naplatu po racunima u bankama ?

 

Spada.

 

Mogu li u zatvor? Molim vas vaš savjet. Dug je star više od dvije godine.

 

Nećete u zatvor, bez brige.

 

Obzirom je dug nesporan, svakako vam je u interesu da se dogovorite o načinu i roku isplate. Parničenje vam nije u interesu, jer ćete si samo "nabiti" dodatne troškove. Otiđite k odvjetniku koji zastupa banku i pokušajte naći neki dogovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija