Jump to content

Legalno Uzgajanje Marihuane


Lifty420

Preporučene objave

Pozdrav clanovima legalisa nov sam na forumu i o ovome vec jako dugo razmisljam.U SAD-u je neki lik osnovao kanabis crkvu i oslovio biljku kao nesto sto on i ostali ''vjernici'' moraju koristiti u svojim vjerskim obredima jer mu njegova vjera tako nalaže.Nasao je savrsenu rupu u zakonu pa me zanima dali se nesto na tu foru moze osnovati u hrvatskoj?

nrp. crkva ili udruga...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lifty, ovo je definitivno nešto originalno - moram priznati. :D

 

Doduše, šanse za uspjeh su vam gotovo iste kao i referendumskoj inicijativi pokrenutoj na jednoj društvenoj mreži za legalizacijom marihuane. :crvenikarton:

 

Mi nismo SAD. Da ne idemo previše u propise koji reguliraju tu materiju, već sam Ustav Republike Hrvatske u svom čl. 41. st. 2. jasno kaže - "Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, socijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države."

 

Drugim riječima - nećete se baš moći napušiti u ime Svete biljke :propovjeda: :dop:...

 

Šalim se malo, ali shvaćate bit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav clanovima legalisa nov sam na forumu i o ovome vec jako dugo razmisljam.U SAD-u je neki lik osnovao kanabis crkvu i oslovio biljku kao nesto sto on i ostali ''vjernici'' moraju koristiti u svojim vjerskim obredima jer mu njegova vjera tako nalaže.Nasao je savrsenu rupu u zakonu pa me zanima dali se nesto na tu foru moze osnovati u hrvatskoj?

nrp. crkva ili udruga...?

 

mozete, uzmite 50 kn taksenih maraka i odite u zavod za registriranje novih religija, uvjet je da do sada niste osnovali nijednu novu religiju, i da niste kažnjavani. Ovo napravite kad je zemlja u ravnini sa Saturnovim najlmađim mjesecom.

Sretna Vam Nova godina i manje zelenog. :-o:brije::-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav clanovima legalisa nov sam na forumu i o ovome vec jako dugo razmisljam.U SAD-u je neki lik osnovao kanabis crkvu i oslovio biljku kao nesto sto on i ostali ''vjernici'' moraju koristiti u svojim vjerskim obredima jer mu njegova vjera tako nalaže.Nasao je savrsenu rupu u zakonu pa me zanima dali se nesto na tu foru moze osnovati u hrvatskoj?

nrp. crkva ili udruga...?

Možeš osnovat što želiš i koristit u njoj što i kako želiš.Naravno i zakonom zabranjene stvari sve dok te ne uhvate.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Upravo radi ovog pitanja sam se i registrirao. Dakle da objasnim moje pronalaske u proteklih par dana. Ko god može neka me ospori iako mislim da neće uspit.

 

Dakle imamo osobu A koja je kanteist i vjeruje u kanabis. Njegov creed je sljedeće

[h=2]Cantheist Creed[/h] I believe that Cannabis sativa, L. is the useful cane and the true hemp.

I believe that Cannabis Hemp is a restorative natural resource for all humanity to grow, share, and use for our fundamental needs.

Therefore, I shall honor its existance.

I believe that the Cannabis plant is endowed with important healing powers, some of which cannot yet be explained.

Therefore I shall offer it to ease the suffering of others.

I recognize cannabis as a sacrament within my community. Therefore I shall receive it with thanksgiving and deep respect for its resinous powers.

The cultivation and disemination of cannabis are honorable professions. Therefore I shall act with absolute integrity to protect the Cantheist community and its values.

 

Ta osoba ne treba bit član nikakve vjerske zajednice zbog čanka 40. ustava RH

 

Članak 40.

Jamči se sloboda savjesti i vjeroispovijedi i slobodno javno očitovanje vjere ili drugog uvjerenja.

 

Naravno svi smo pred zakonom jednaki zar ne? Netko će ga svjesno kršit ali zato mora odgovarat.

E sad evo zašto toj osobi A se treba dozvoliti konzumiranje kanabisa u religijske svrhe.

 

Pogledajte šta piše u članku 140 Ustava RH.

 

Članak 140.

Međunarodni ugovori koji su sklopljeni i potvrđeni u skladu s Ustavom i objavljeni, a koji su na snazi, čine dio unutarnjega pravnog poretka Republike Hrvatske, a po pravnoj su snazi iznad zakona. Njihove se odredbe mogu mijenjati ili ukidati samo uz uvjete i na način koji su u njima utvrđeni, ili suglasno općim pravilima međunarodnog prava.

 

Po logici UN-ova konvencija o ljudskim pravima je iznad zakona RH. A Article 18 Un-ove konvencije o ljudskijm pravima kaže sljedeće - "Everyone has the right to freedom of thought, conscience and religion; this right includes freedom to change his religion or belief, and freedom, either alone or in community with others and in public or private, to manifest his religion or belief in teaching, practice, worship and observance."

 

Znači ovaj Article 18 je ono što je potrebno da bi se konzumira kanabis u religijske svrhe. Ako policija uhiti osobu A i sud je osudi automatski krši ljudska prava.

Da vidimo može li me itko osporit?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerska zajednica u promicanju vjere i drugom svom djelovanju ne smije širiti netrpeljivost i predrasude prema drugim vjerskim zajednicama i njihovim vjernicima ili drugim građanima, a u promicanju vjere i drugom djelovanju ne smije onemogućavati druge vjerske zajednice ili građane bez vjerskog uvjerenja u slobodnom javnom očitovanju vjere ili drugog uvjerenja (članak 3.). Vjerska zajednica ne smije djelovati sa sadržajem i načinom obavljanja vjerskih obreda i drugih očitovanja vjere koji su protivni pravnom poretku, javnom moralu ili na štetu života i zdravlja ili drugih prava i sloboda njenih vjernika i drugih građana (članak 4.). Vjerske zajednice, njihovi organizacijski oblici i zajednice vjerskih zajednica, neprofitne su pravne osobe (članak 6. stavak 3.).

 

a sta s ovim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerska zajednica u promicanju vjere i drugom svom djelovanju ne smije širiti netrpeljivost i predrasude prema drugim vjerskim zajednicama i njihovim vjernicima ili drugim građanima, a u promicanju vjere i drugom djelovanju ne smije onemogućavati druge vjerske zajednice ili građane bez vjerskog uvjerenja u slobodnom javnom očitovanju vjere ili drugog uvjerenja (članak 3.). Vjerska zajednica ne smije djelovati sa sadržajem i načinom obavljanja vjerskih obreda i drugih očitovanja vjere koji su protivni pravnom poretku, javnom moralu ili na štetu života i zdravlja ili drugih prava i sloboda njenih vjernika i drugih građana (članak 4.). Vjerske zajednice, njihovi organizacijski oblici i zajednice vjerskih zajednica, neprofitne su pravne osobe (članak 6. stavak 3.).

 

a sta s ovim?

 

Ja sam govorio o osobi kao takvoj a ne o vjerskoj zajednici, ali kanteističko vjerovanje je da nema netrepeljivosti prema drugim religijama što je razumljivo samim time što kanabis smiruje zar ne?

Vjerska zajednica ne smije djelovati sa sadržajem i načinom obavljanja vjerskih obreda i drugih očitovanja vjere koji su protivni pravnom poretku, javnom moralu ili na štetu života i zdravlja ili drugih prava i sloboda njenih vjernika i drugih građana.

 

Ovo pada u vodu člankom 18 UN-ovom konvencijom o zaštiti ljudskih prava. Ako mogu oni iz cannabis assemblyja zašto ne bi mogli i mi? Obje države su u EU i obje su potpisali UN-ove konvencije. I njih nitko ne dira sve dok ne prodaju ono što proizvode. Bila im je i policija par puta i provjeravala a sve što su imali za vidit je da prakticiraju religiju i/ili religijska uvjerenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno ne znam kako bi drzava mogla protiv ovoga.Duhovno je uvjek iznad drzavnog i ako ljudi mogu vjerovat u mesne okruglice i spagete(da,da..) onda ne vidim razlog zasto ljudi poput mene nebi mogli prakticirati svoja vjerska uvjerenja,bez da se to ikome nabija na nos ili veliča,sto se mene tice nitko ne mora znati za to samo da ja imam svoj osobni mir i da zbog vjere ne moram u zatvor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno ne znam kako bi drzava mogla protiv ovoga.Duhovno je uvjek iznad drzavnog i ako ljudi mogu vjerovat u mesne okruglice i spagete(da,da..) onda ne vidim razlog zasto ljudi poput mene nebi mogli prakticirati svoja vjerska uvjerenja,bez da se to ikome nabija na nos ili veliča,sto se mene tice nitko ne mora znati za to samo da ja imam svoj osobni mir i da zbog vjere ne moram u zatvor!

 

da upravo to. Ti sam snosiš odgovornost za svoja djela. Ako ti vjeruješ u nešto tko će ti to zabranit? Na državi je odgovornost da dokaže da kanabis šteti i u tome je cijela bit ovog problema.

 

EDIT: Na državi je odgovornost da dokaže da kanabis šteti DRUGIM GRAĐANIMA RH I EU i u tome je cijela bit ovog problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da vidimo može li me itko osporit?!

 

Student druge godine prava, koji je položio Ustavno pravo vas može osporiti. Izdvajate i citirate iz Ustava RH pojedine odredbe koje vam idu u prilog, zanemarujući pritom one druge koje vas "pobijaju".

 

Momci, manite se "ćorava posla". Osim ako hoćete završiti na jedno dulje vrijeme u "reštu". Druga opcija je - Kraljevina Nizozemska ili pojedine savezne države SAD-a - spakiraj kofer i "putuj Selma".

Daljnja rasprava je suvišna. Nemojte pokušati nastaviti s drugom temom, jer će biti obrisana, a vi isključeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija