Jump to content

Izgubljena parnica sjedaju na plaću


Ivana Martinović

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Imam problem kao i svi ovdje, kao sto vidim :-)

 

Imala sam obrt koji je vodio suprug, tj. na mene je samo glasio a ja nisam imala veze sa obrtom.

 

Nedavno je izgubio sud od jedne drzavne firme koji je trajao 10 godina, te je sud meni sjeo na placu sa 30.000,00 kn + 50.000,00 kn sudskih troskova, a joj skoro sam opala u nesvjest kad mi je to stiglo.

 

No, nije stiglo samo meni nego i mome poslodavcu kao zabrana od 2/3 place.

 

Ono, imam minimalac, 2.190,00kn znaci ostavljaju me da dobivam placu od koje nemogu zivjeti tj. 730 kn.

 

Ja to fakat nemogu placati, niti sam kriva za to.

 

Odmah sam drugi dan podnjela/dala otkaz, i prilozila sam prigovor na sudsku odluku i uz prigovor prilozila kopiju odjave sa radnog mjesta a to je napravio i poslodavac.

 

Sa bivsim muzem koji je to sve napravio rastavljena sam vec pet godina pa ono jer on to kako sudski moze na sebe preuzeti.

 

Sa sad mogu ocekivati od toga, jer ima tu kakve zastare ili sta, sta sud dalje moze protiv mene.

 

 

Hvla dobrim dusama na odgovoru. ;-)

 

 

Nesretna Ivana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,

tesko da ce takav vid trazbine zastariti,buduci da je utemeljena na odluci suda.

Imajuci u vidu da ste raskinuli ugovor o radu,predlozena ovrha je neprovediva,medjutim je sasvim izvjesno da ce ovrhovoditelj predloziti druge vidove namirenja trazbine,odnosno ovrhu na pokretninama i nekretninama ovrsenika.

Bivsi suprug ima mogucnost da ispuni vasu obvezu prema ovrhovoditelju,ako mu je do toga stalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stovani Matrix hvala na odgovoru.

 

No, nemam niti pokretnina niti nekretnina, samo prastari bicikl :-)

Dali ja radi toga mogu zavrsiti u zatvoru mozda posto sam namjerno dala otkaz?

 

Ma nazvala sam ga, naravno, on je rekao da nema problema da moze na sebe preuzeti dug ako se to kako moze. On naravno novaca nema no ako im moze odraditi na neki nacin kompenzacijom svojih usluga ili tako nesto, tako mi je rekao.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

????

muž je vodi spor za dugovanje obrta čiji si vlasnik.

mužje izgubio spor atebi je određeno plaćanje duga i troškova.

dali je muž imao punomoć za vođenje spora ?

zašto tu punomoć niste dali stručnoj osobi.

 

dug obrta je moguće tražiti samo od vlasnika obrta a ne od djelatnika.

ko je bio tuženik u sporu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija