Jump to content

Prekršajna kazna i pristranost policije


izmučena

Preporučene objave

Policajac je, (da bi ga uvjerio da sam kriminalac kojeg ne treba štiti od nasilja), rekao Pravobranitelju da imam prekršajnu prijavu (navodno izvan Zagreba) za koju ne znam. Zanima me kako i gdje to mogu provjeriti, kako je moguće da ja za to ne znam a on zna? Kako mogu dati provjeriti profesionalnost/pristranost tog policajca/policije uopće jer kad god neka institucija zatraži moju zaštitu od nasilja, meni dođe marica na vrata s nekom novom kaznenom/prekršajnom prijavom. To za mene nije slučajno. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...kako je moguće da ja za to ne znam a on zna?

 

Zato jer se radi o pripadniku redarstvene vlasti, koji, kako Sivko kaže, ima na dispoziciji uvid u službene evidencije. Uostalom, ukoliko ste doista zavedeni u takvoj evidenciji, u čemu je problem? Ne mislite valjda da možete tako nešto kriti?

 

Kako mogu dati provjeriti profesionalnost/pristranost tog policajca/policije uopće?

 

Vi nikako. Ali bi mogao sud u eventualnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presuda Prekršajnog suda, vođenje prekršajnog postupka i prekršajna prijava - tri su različite stvari. O prve dvije bi svakako imali saznanja, a o trećoj i ne mora biti tako, jer može se ići u optuženje, ali i ne.

Kažete da se može,a i ne mora,po trećoj stavci (prekršajna prijava),ići u optuženje.Koliko dugo se prekršajna prijava može čuvati,a da se ne podnese?,odnosno dali je takvo postupanje zakonito da se (po potrebi), podiže ista bez obzira na protekli rok kada je prekršaj počinjen.

Također,dali se kazneno djelo u pokušaju gdje je počinitelj uhvačen,a protiv njega nije podnešena kaznena prijava,može smatrati da isto negdje "visi" u policijskoj ladici, pa danas sutra ukoliko nam zatreba...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega treba naglasiti kako su kazneni i prekršajni segment "nebo i zemlja".

 

U kaznenom postupku DORH je gospodar cijelog tzv. pretkaznenog postupka, dok se u prekršajnom postupku pojavljuje endemično (mjerljivo u promilima). Pravila postupanja su vrlo jasna, a što se "ladičarenja" tiče - neki krajnji rok je naravno zastarni rok. Kontrola postoji, jer se konkretna osoba uvijek može obratiti višoj instanci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kažete da se može,a i ne mora,po trećoj stavci (prekršajna prijava),ići u optuženje.Koliko dugo se prekršajna prijava može čuvati,a da se ne podnese?,odnosno dali je takvo postupanje zakonito da se (po potrebi), podiže ista bez obzira na protekli rok kada je prekršaj počinjen.

Također,dali se kazneno djelo u pokušaju gdje je počinitelj uhvačen,a protiv njega nije podnešena kaznena prijava,može smatrati da isto negdje "visi" u policijskoj ladici, pa danas sutra ukoliko nam zatreba...

Može se čuvat do 3 godine a onda nastupa zastara prekršajnog progona.Ne čuva se ništa u ladici (napisana pa ostavljena) nego se napiše i pošalje nadležnima a onda o njoj se ima saznanja.Ako je ostala u blokiću zna samo onaj koji je treba napisat.

 

Isto vrijedi i za kaznenu prijavu.Napisano-poslano (a ima više mjesta gdje napisana može bit u ladici-DO ili sud).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me kako i gdje to mogu provjeriti, kako je moguće da ja za to ne znam a on zna? Kako mogu dati provjeriti profesionalnost/pristranost tog policajca/policije uopće jer kad god neka institucija zatraži moju zaštitu od nasilja, meni dođe marica na vrata s nekom novom kaznenom/prekršajnom prijavom. To za mene nije slučajno. Hvala

Ovdje se radi o vrlo očitoj pristranosti policije: kad je moj otac zvao policiju da me spase od nasilnika i prijetnji smrću, izvještaj policije je glasio da je uzrok svađe to što moj otac bivšem prijeti smrću, pobjegla sam roditeljima, a tamo mi je došao policajac po oca; Obiteljski centar je tražio da mi pomognu zbog nasilja, Pravobranitelj je tražio isto, njegova prijava niti sumnja CZSS na moje i dječje zlostavljanje nestala je ili predana zajedno s krivičnom prijavom bivšeg muža predanom nakon te cijele procedure ispitivanja po prijavi Pravobranitelja; te mi u petak navečer stiža marica s rotirkom, uputiti taj poziv na saslušanje kao krivičnog osumnjičenika (za neplaćanje alimentacije par mjeseci redovno u vrijeme sudskog mirenja s bolesnim manipulatorom. Je li to najbolje što polcija može po pitanju zaštite od nasilja? Sklona sam vjerovati da se radi o umješanosti/pomoći policije bivšem, jer mu je otac bio načelnik policije, a muž od sestrične policajac s pravom uvida u moj i očev file. Može li se ta sumnja prijaviti internoj kontroli policije te da li će mi se to još gore obiti o glavu? Jer užasno sam uplašena što imam policiju i bivšeg muža- bolesnog psihopatskog nasilnika s dobrim vezama protiv sebe. Na rubu sam izdržljivosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sklona sam vjerovati da se radi o umješanosti/pomoći policije bivšem, jer mu je otac bio načelnik policije, a muž od sestrične policajac s pravom uvida u moj i očev file. Može li se ta sumnja prijaviti internoj kontroli policije te da li će mi se to još gore obiti o glavu?
Dakako da se može prijavit.

http://www.mup.hr/main.aspx?id=104

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Navodno je presuda donesena za događaj sa samog početka 2010.godine, samo mi nije dostavljena jer sam se često selila (i uredno to prijavljivala Policiji). Kad mi je uskoro dostave, što je sa rokom zastare? Imam li se pravo pozvati na nju? A što se tiče žalbe internoj policiji, pametnom dosta! Zapravo u državi gdje se ovako štite žene žrtve nasilja bit će mi čast imati dosje.:mrki:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

To ima smisla, kad bih znala tko vodi postupak protiv mene, obzirom da me bivsi muz prijavljuje na mjesecnoj bazi, kad god sam s djecom, bez obzira na mjesto radnje (grad). Mozda da se prijavim Sudu (prekrsajnom i kaznenom- jel ima jos neki?) grada u koji tek planiram ici s djecom, u slucaju da kasnije tu zlostavljam djecu. Jer znam da bivsi muz već piše scenarije sa mnom u glavnoj ulozi negativca. A ne mogu nista prevenirati, osim da ne vidjam djecu sto je jednoj majci gore od smrti. Neka me vec jednom strpaju u zatvor da se djeca i ja odmorimo od psihopata, pa makar i zato što im nisam dojavila adresu preseljenja (jer me zlostavljac nasiljam istjerao iz kuce i pokrao svu stecevinu, na ponos ove drzave, pa se cesto moram seliti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija