Jump to content

ne želim više biti sudski vještak (što i nisam)


polaposto

Preporučene objave

Prije dvije godine, moja bivša firma je bila angažirana od Općinskog suda da vještači u jednom sporu. Unutar firme stvorena je radna skupina koja je posao odradila, a ja sam bio jedan član te skupine.

U međuvremebnu sam napustio tu firmu, a prije nekog vremena dobio poziv (na kućnu adresu, dakle osobno) da se moram pojaviti na ročištu u svojstvu vještaka.

Napisao sam sudu zahtjev da mi se ukine status vještaka pošto su nestale okolnosti prema kojima sam stekao taj privremeni (jednokratni) status, i što je isto tako važno, ne želim više biti vještak.

Sud mi ne odgovara i ponavlja poziv sa prijetnjom novčane kazne ukoliko se ne odazovem.

Što mi je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije dvije godine, moja bivša firma je bila angažirana od Općinskog suda da vještači u jednom sporu. Unutar firme stvorena je radna skupina koja je posao odradila, a ja sam bio jedan član te skupine.

U međuvremebnu sam napustio tu firmu, a prije nekog vremena dobio poziv (na kućnu adresu, dakle osobno) da se moram pojaviti na ročištu u svojstvu vještaka.

Napisao sam sudu zahtjev da mi se ukine status vještaka pošto su nestale okolnosti prema kojima sam stekao taj privremeni (jednokratni) status, i što je isto tako važno, ne želim više biti vještak.

Sud mi ne odgovara i ponavlja poziv sa prijetnjom novčane kazne ukoliko se ne odazovem.

Što mi je činiti?

 

Svakako se odazovite, pozvani ste za posao vještačenja u sporu koji ste i odradili...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odazovite se, jer u protivnom će vas "oderati" po džepu. Vještačenje je obveza. I ponovite si malo slučaj za koji vas zovu.

 

Za ubuduće - obavijestiti i Općinski i Županijski sud da vas skinu s liste stalnih sudskih vještaka (ako već nisu).

 

to i pitam: obavijestio sam Sud ali mi oni ne odgovaraju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

određen si za sudskog vještaka prije dvije godine. postupak pratiš do kraja .

promijena vještaka je trošak za stranku u postupku, koju bi mogao platiti ako odbiješ vještačiti po prijedlogu.

 

ok

a što je s troškovima i nekom valjda naknadom?

do sada je sud plaćao mojoj firmi, a sad više ne radim tamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To riješite na raspravi sa sucem.

puno vam hvala na savjetima! ja nikad nisam bio vještak i zaista ne znam ništa o tome, pa mi puno pomažete.

što se plaćanja tiče, da li postoji neka uobičajena tarifa? da li mogu recimo ja tražiti samo tako neku cifru (npr 5000 kn) za svoje vrijeme koje trošim ili će me sudac ismijati i samo platiti putne troškove?

drugo, što je sa sadašnjom firmom u kojoj radim? po kojoj osnovi bi oni mene trebali pustiti s posla (a radi se o putovanju u drugi grad, znači cijeli dan odsustva).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se plaćanja tiče, da li postoji neka uobičajena tarifa? da li mogu recimo ja tražiti samo tako neku cifru (npr 5000 kn) za svoje vrijeme koje trošim ili će me sudac ismijati i samo platiti putne troškove?

 

Pravilo je da se pisani nalaz i mišljenje unaprijed plaćaju, tako da ste za to već vrlo vjerojatno podmireni. A sada ćete imati pravo na usmeni nalaz i mišljenje + putne troškove.

 

Jedino mi jedna stvar nije jasna - velite da nikad niste bili vještak? Malo kontradiktorno.

 

drugo, što je sa sadašnjom firmom u kojoj radim? po kojoj osnovi bi oni mene trebali pustiti s posla (a radi se o putovanju u drugi grad, znači cijeli dan odsustva).

 

Poslodavac je dužan pustiti radnika poradi davanja iskaza ili nalaza i mišljenja pred sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Jedino mi jedna stvar nije jasna - velite da nikad niste bili vještak? Malo kontradiktorno.

 

.

 

Da, ja nisam vještak. Sud je angažirao firmu u kojoj sam nekad radio da obavi vještačenje. Ja sam bio član tima koji je na tome radio. Sad ne radim u toj firmi već godinu dana, a sud me poziva na ročište.

Ni meni nije jasno u kojem svojstvu, to i mene zbunjuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija