Jump to content

održavanje međe.... u širinu ?


Draganec

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Ima li tko saznanja i pravilo održavanja međe, živice.

 

Da objasnim;

Na jednom dijelu međe sa moje desne strane gledajuči od ceste prema dvorištu postavio sam drvene stupove i žicu visine 125 cm u dužini oko 50 m. Održavanjem od moje strane sve ok. Međutim od susjedove raste trnje, divlja šljiva i drugo i isti je ne održava. osobno svako proljeće od svoje strane očistim sve raslinje što prođe kroz žicu.. među.

Nisam osobno u zavadi sa susjedom, međutim smeta me što isti ne održava svoju stranu.

Također i pitanje čišćenja divlje izraslih vočki, trnja itd.

Osobnog sam mišljenja da je susjed dužan čistiti svoju stranu 1,5- 2,0 m.

Divljim rastom došlo je do propadanja žićane ograde kao i stupova. Upravo zbog neodržavanja.

To je to.

Da li sam u pravu i kome se obratiti za intervenciju postupanja?

 

Zahvaljujem unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probajte ipak razgovorom to riješiti, Draganec (pogotovo ako ste u korektnim odnosima).

 

Inače, za dio susjedova dvorišta koji graniči osim s vašim dvorištem, i javnom površinom - možete provjeriti Odluku o komunalnom redu svoje/g Općine/Grada te izvršiti prijavu komunalnom redaru. Za ostali dio eventualno preostaje tužba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Probajte ipak razgovorom to riješiti, Draganec (pogotovo ako ste u korektnim odnosima).

 

Inače, za dio susjedova dvorišta koji graniči osim s vašim dvorištem, i javnom površinom - možete provjeriti Odluku o komunalnom redu svoje/g Općine/Grada te izvršiti prijavu komunalnom redaru. Za ostali dio eventualno preostaje tužba.

 

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Obečao je čišćenje pred par godina..... ali valjda nema vremena. Ako susjeda nije sram izgleda njegove okućnice, mene pogotovo nije ali jedino što mi preostaje za godinu opet promjeniti žicu.

Razmišljam da sa strojem ( rovokopačem ) uz živicu do moje strane iskopam kanal 25-30 cm. Armatura betonska sa željezom u temelje, a u visinu betonski kvadri. Nije mi poznato koliko smijem u visinu ? a drugo, prilikom iskopa stradat će korjenje živice do moje strane, ali živicu ne diram. Treće, da ipak pozovom komunalnog redara te da pokušamo dogovorit nešto ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi poznato koliko smijem u visinu ?

 

Mislim da je 1,60 metara (bez ikakvih odobrenja). Treba pogledati i konkretnu odluku JLS-a.

 

...da ipak pozovom komunalnog redara te da pokušamo dogovorit nešto ?

 

Možete, ali kako sam napomenuo - on će vam biti od pomoći isključivo glede dijela susjedova dvorišta koje osim s vašim dvorištem, graniči i sa javnom površinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je 1,60 metara (bez ikakvih odobrenja). Treba pogledati i konkretnu odluku JLS-a.

 

 

 

Možete, ali kako sam napomenuo - on će vam biti od pomoći isključivo glede dijela susjedova dvorišta koje osim s vašim dvorištem, graniči i sa javnom površinom.

 

" graniči s javnom površinom" ne kontam? Mislite na cestu, asfalt?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija