Jump to content

Rastava braka tužbom-postupak


skofik

Preporučene objave

Žena mi se izselila i odnijela sa sobom stvari za koje smatra da su njezine. Na sporazumni raskid braka ne pristaje dok joj ne isplatim svotu za koju ona tvrdi da joj pripada kao naknada za vrijeme provedeno u braku i kao dio onoga što smo zajednički ulagali u stan u vlasništvu mojih roditelja.

Radi toga sam podnio tužbu za rastavu braka i sad ona tvrdi da mi neće potpisati rastavu dok je ne isplatim.

Interesira me može li ona opstruirati i zavlačiti postupak rastave svojim nedolaskom, nepotpisivanjenm nečega, tražiti nemoguće i nepostojeće...?

Zapravo može li mi netko objasniti kako se tehnički odvijarastava braka tužbom?

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je Vasa supruga podnjela tuzbu za razvod braka onda Vam nema sto ne potpisati. Ako nemate zajednicke malodobne djece stvar bi trebala ici glatko i relativno brzo. Ako jedna strana vise ne zeli biti u braku (a ako netko krene s tuzbom, to je ocito) sud u pravilu rastavlja brak. Tuzbe za razvod braka i podjelu bracne stecevine su odvojeni procesi. Prvo se razvede brak a kasnije ce vj. ona pokrenuti tuzbu za utvrđivanje i podjelu bracne stecevine ako vec ima pretendencije na nesto. Te tuzbe znaju biti dugotrajne.

 

Dakle, ako Vas supruga ucjenjuje nedolaskom na sud ako je ne isplatite a podnjela je tuzbu za razvod braka, ona ocito ne razumije kako to procesno ide i vj. nema odvjetnika.

Vi morate znati. Ako je ona podnjela tuzbu za razvod braka a nemate zajednicke malodobne djece - brak ce biti razveden. Neovisno o slaganju ili ne slaganju oko podjele bracne stecevine. Kasnije, posto se ocito ne mozete dogovoriti, jedna strana moze pokrenuti postupak za utvrđivanje i podjelu bracne stecevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žena mi se izselila i odnijela sa sobom stvari za koje smatra da su njezine. Na sporazumni raskid braka ne pristaje dok joj ne isplatim svotu za koju ona tvrdi da joj pripada kao naknada za vrijeme provedeno u braku i kao dio onoga što smo zajednički ulagali u stan u vlasništvu mojih roditelja.

Radi toga sam podnio tužbu za rastavu braka i sad ona tvrdi da mi neće potpisati rastavu dok je ne isplatim.

Interesira me može li ona opstruirati i zavlačiti postupak rastave svojim nedolaskom, nepotpisivanjenm nečega, tražiti nemoguće i nepostojeće...?

Zapravo može li mi netko objasniti kako se tehnički odvijarastava braka tužbom?

Unaprijed zahvaljujem!

 

Buduci da ste podnijeli tuzbu ,sud ce brak razvesti nakon provedenog postupka. Njen potpis ili nepotpis neigra nikakvu uogu i nemoze biti uvjetovan nekakvom isplatom sa vase strane.Ona moze postupak zavlaciti nedolaskom na rocista ali to nemoze trajati vjecno. Buduci da je stan u vlasnistvu vasih roditelja,ona moze jedino od od njih potrazivati iznos ulozenih sredstava za vrijeme trajanja bracne zajednice ali tesko da ce to moci dokazati osom ako oni sami ne prizanju.

Niste napisali dali imate zajednicke djece?

Ukoliko imate,morat cete proci postupak posredovanja kod centra za socijalnu skrb.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je Vasa supruga podnjela tuzbu za razvod braka onda Vam nema sto ne potpisati. Ako nemate zajednicke malodobne djece stvar bi trebala ici glatko i relativno brzo. Ako jedna strana vise ne zeli biti u braku (a ako netko krene s tuzbom, to je ocito) sud u pravilu rastavlja brak. Tuzbe za razvod braka i podjelu bracne stecevine su odvojeni procesi. Prvo se razvede brak a kasnije ce vj. ona pokrenuti tuzbu za utvrđivanje i podjelu bracne stecevine ako vec ima pretendencije na nesto. Te tuzbe znaju biti dugotrajne.

 

Dakle, ako Vas supruga ucjenjuje nedolaskom na sud ako je ne isplatite a podnjela je tuzbu za razvod braka, ona ocito ne razumije kako to procesno ide i vj. nema odvjetnika.

Vi morate znati. Ako je ona podnjela tuzbu za razvod braka a nemate zajednicke malodobne djece - brak ce biti razveden. Neovisno o slaganju ili ne slaganju oko podjele bracne stecevine. Kasnije, posto se ocito ne mozete dogovoriti, jedna strana moze pokrenuti postupak za utvrđivanje i podjelu bracne stecevine.

 

Da, ispricavam se, zbog nepaznje odgovorila sam Vam kao da je supruga podnjela tuzbu za razvod. "Neretva1953" Vam je pravilno formulirala/o odgovor. Iako, iz mojeg posta Vam moze biti jasno u cemu je stvar i kljuc problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija