Jump to content

Prekršajni postupak protiv sina


marinne

Preporučene objave

Danas sam otkrila ovaj portal, pa ako mi netko može odgovoriti na moje pitanje bit će mi lakše!

Dakle, sin je "zaradio" prekršajni postupak jer je nakon što je doznao da mu je curu udario auto(bdw.slomio joj obadvije potkoljenične kosti na desnoj nozi, udarac u glavu, udarac jačine tako da mu je udubljena hauba i šofer šajba) otišao na mjesto događaja i šakom opalio tipa koji je pokupio malu na pješačkom prelazu i na zelenom svjetlu na semaforu. Policija ga pokupila i odvela u stanicu gdje je dobio zapisnik i terete ga po čl.6.st.1 Zakona o prekršajima. Dali može dobiti zatvorsku kaznu jer se za to presuđuje do 30 dana zatvora. Kad dobijemo presudu dali možemo sami napisati prigovor i šta je najbolje napisati u prigovoru.

Još nešto, da li će djevojka biti kriva jer je zebru prelazila na biciklu, dakle nije ga gurala i dali da podnese zahtjev za naknadu štete i kome, s obzirom na tešku tjelesnu ozljedu! Hvala unaprijed :moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam otkrila ovaj portal, pa ako mi netko može odgovoriti na moje pitanje bit će mi lakše!

Dakle, sin je "zaradio" prekršajni postupak jer je nakon što je doznao da mu je curu udario auto(bdw.slomio joj obadvije potkoljenične kosti na desnoj nozi, udarac u glavu, udarac jačine tako da mu je udubljena hauba i šofer šajba) otišao na mjesto događaja i šakom opalio tipa koji je pokupio malu na pješačkom prelazu i na zelenom svjetlu na semaforu. Policija ga pokupila i odvela u stanicu gdje je dobio zapisnik i terete ga po čl.6.st.1 Zakona o prekršajima. Dali može dobiti zatvorsku kaznu jer se za to presuđuje do 30 dana zatvora. Kad dobijemo presudu dali možemo sami napisati prigovor i šta je najbolje napisati u prigovoru.

Još nešto, da li će djevojka biti kriva jer je zebru prelazila na biciklu, dakle nije ga gurala i dali da podnese zahtjev za naknadu štete i kome, s obzirom na tešku tjelesnu ozljedu! Hvala unaprijed :moli:

1.-Postoji i mogućnsot u slučaju da se istoj osobi koju je vaš sin udario šakom dijagnosticiraju teže povrede ili nuspojave od tog udarca te da vaš sin uz prekršajnu zaradi i kaznenu prijavu zbog nanošenja težih tjelesnih ozljeda.

2.-Također postoji i mogučnost da ga ta osoba koju je udario šakom u glavu privatno tuži ( što je po meni puno gora solucija po njega od policijskih prijava ).

 

A ovako odokativno što se tiče ove prometne nezgode koju ste opisali mogu zaključiti ( ne mora biti ) da je krivnja za istu nezgodu obostrana. Djevojka je trebala sići s bicikla i gurati ga preko zebre dok joj je bilo zeleno svijetlo a vozač automobila ju je trebao svakako propustiti. No međutim kako ona nije gurala bicikl postoji mogučnost da ju vozač auta nije na vrijeme uočio i da je ona jednostavno doletjela ispred njega.

Po meni bi to bila obostrana krivnja, ali o tome će odlučiti sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolja solucija jeste pričekati što će DORH reći. Ako oni krenu u kazneni postupak, u njemu djevojka treba istaknuti imovinsko-pravni zahtjev čime prekida zastaru. Ako postupak završi osuđujućom presudom, sa IP zajtjevom djevojka će biti upućena u parnicu, gdje će biti provedeno vještačenje, a gotovo sigurno će u obzir biti i uzet određeni doprinos djevojke (zbog nepridržavanja pravila o kretanju biciklom po pješačkom prijelazu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija