Jump to content

Zatezne kamate


vlastnik

Preporučene objave

Hvala Puno "bovu".

 

A šta napraviti kad je Opċinksi sud u Čakovcu završio kazneni postupak prije godine i pol i još nije platio troškova od 14.000 HRK. Dali su i oni dužni platiti zatezne kamate.

 

Molim vas lepo za odgovor.

 

ako su u presudi određeni troškovi i kamate plaća ih stranka koja izgubi spor. ne sud.

ako je presuda postala pravomoćna traži od suda koji je donio presudu u prvom stupnju da klauzulom pravomoćnosti i ovršnosti ovjere presudu.

nakon ovjere u finu zbog izravne naplate.

ali ako si dobio postupak zar ti nije jednostavnije da angažiraš odvjetnika .

ovršenik plaća i te nužne troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala bovu!

 

Drzava placa, jer sam dokazao da nisamm kriv sto su me ganjali 7 godina bez veze. Ali trebali su placati vec prije godino i pol i do danas jos nista nema. Pa zato pitam dali su i oni obvezni placati zatezne kamate?

 

ako su u presudi određeni troškovi i kamate plaća ih stranka koja izgubi spor. ne sud.

ako je presuda postala pravomoćna traži od suda koji je donio presudu u prvom stupnju da klauzulom pravomoćnosti i ovršnosti ovjere presudu.

nakon ovjere u finu zbog izravne naplate.

ali ako si dobio postupak zar ti nije jednostavnije da angažiraš odvjetnika .

ovršenik plaća i te nužne troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala bovu!

 

Drzava placa, jer sam dokazao da nisamm kriv sto su me ganjali 7 godina bez veze. Ali trebali su placati vec prije godino i pol i do danas jos nista nema. Pa zato pitam dali su i oni obvezni placati zatezne kamate?

 

sto se kamata tice to je vrlo jednostavno, odes u finu i oni ti izracunaju iznos od dana nastanka obveze pa do dana isplate.

 

medutim ti moras naci nacin da naplatis taj iznos

ne znam detalje tvog slucaja, ali generalno govoreci ili trebas napravaiti tu presudu ovrsnom ili ces trebati tuziti republikui hrvatsku koja odgovara za pogreske svojih vrijednih sluzbenika

 

he he, ja ih tuzim vec oko 10 godina za stvar koju su unistili prije vise od 22 godine

i ne haju oni puno za zakon

pokusavaju ne platiti po zakonu o obveznim odnosima, vec improviziraju kao da je to dusevna bol, ne bi li izbjegli zateznu kamatu

 

za taj iznos od 14000 kuna i nije tako velika kamata pa mozda nece praviti drame

 

inace besplatno ce ti u fini kazti kolika je tocno ta kamata ako odes kod njih, naime imaju program gdje ubace datume i vrstu kamate: trgovacka ili osobna a razlikuju se za 1 posto.....tako sam ja to zapametio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala puno! Znaci prvo da dobijem stempilj, da je punomocno ( vec je bilo 01.12.2012 godine) onda u Finu i onda tuziti drzavo za isplajo. Drzavno tuziteljstvo me je ganjalo za prevaro, kasnije kad sam 3.put dokazao, da nije kao sto je bila prijava protiv mene onda su odustali od tuzbe-pregona i trebali su platiti troskove za mog odvjetnika i prevode. Do danas nakon godino i pol nema jos nista. Da opet zatrazim odvjetnika opet me kosta dale, a kada budejo oni to sve placali, to je pitanje??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija