Jump to content

Braniteljski portal: branitelji ostaju bez mirovina


CheKirac

Preporučene objave

Kako sve rade, to će i napraviti...To je još jedino pravo što je ostalo braniteljima, da dobiju mirovinu, a sad će izgleda otići i to pravo.

 

Gdje su sada sve te braniteljeske udruge, tj. njihovi predstavnici? A ima ih fala Bogu.

Što ne istupe javno i kažu jeb..e se svi sa vašim ludim zakonima, i jel hoćete da izađemo svi na ulice pa da vidite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako sve rade, to će i napraviti...To je još jedino pravo što je ostalo braniteljima, da dobiju mirovinu, a sad će izgleda otići i to pravo.

 

Gdje su sada sve te braniteljeske udruge, tj. njihovi predstavnici? A ima ih fala Bogu.

Što ne istupe javno i kažu jeb..e se svi sa vašim ludim zakonima, i jel hoćete da izađemo svi na ulice pa da vidite?

petar2013 i CheKirac ne talasajte mirnu vodu

 

Ažurirano

 

Kako sve rade, to će i napraviti...To je još jedino pravo što je ostalo braniteljima, da dobiju mirovinu, a sad će izgleda otići i to pravo.

 

Gdje su sada sve te braniteljeske udruge, tj. njihovi predstavnici? A ima ih fala Bogu.

Što ne istupe javno i kažu jeb..e se svi sa vašim ludim zakonima, i jel hoćete da izađemo svi na ulice pa da vidite?

petar2013 i CheKirac ne talasajte mirnu vodu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne talasamo mi nikakvu mirnu vodu, od kad ikad ona za branitelje nije mirna.Koliko se puta do sad pokazalo da je makar i mala naznaka u medijima o smanjenju braniteljskih prava postala veliki problem ili smanjanje mirovina ili ukidanje nekih povlastica.A ovaj novi zakon koji je usvojen i kojeg imate u mom linku upravo govori o tome, pa sad pogledajte i pročitajte pa onda donesite pravilno svoje mišljenje. Nema više ova država para za branitelje, neće biti 10% dole, biti će 50 % dolje jer će reći u proračunu za mirovine nema novca.kad bude dati će mo Vam ali i to je upitno jel tada će dati minimalac.

O tome se radi ovdje, a ja sam namjerno stavio to sada prije ljetnih praznika, jer 2 mjeseca neće raditi nitko od sabora do vlade, nema nikog a kad se vrate nova godina je blizu i prođe voz.Pripremite se za taj scenarij a ovi dežurni miritelji, vi izgleda da ste ili što se mirovine tiče cjepljeni ili ste blizu ove vlasti pa smirujete naše crne slutnje da nedođe do bunta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako CheKirac, dok se svi vrate sa godisnjih odmora...biti ce vec kasno za bilo sto glede pomenutog zakona,a koji je vec usvojen, znaci postoji.

 

Trebaju se predstavnici udruga javno ocitovati i istupiti, a ovako, ako svi budu sutjeli to znaci da se svi slazemo sa pomenutim zakonom i da nam to odgovara.

 

Ja nisam u mirovini (ponovno pokrenuo postupak) ali prvi cu poslati pismo ministru branitelja, koji ga nece ni vidjeti, ali da bar budem mirne savjesti, jer je ovo sto nam se radi prevrsilo svaku mjeru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slušajte raspravu u današnjoj sjednici upravo sada , na redu je zakon o jedinstvenom tijelu za ostvarivanje prava na invalidnost, s time da će izjednačiti invalide civile i invalide domovinskog rata i svi na reviziju.Tako to ide , osvetnički SDP.Čisti revanšizam preko leđa hrvatskih invalida Domovinskog rata.slušajte malo pa shvatite o čemu se tu radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naslov govoridnom a tekst o drugom.nema govora da će netko ostati bez mirovine.to je stečeno pravo određeno zakonom.razdjelit će mirovinu na "rat -mir".povečanje dijela mirovine ostvarene minulim radom ide iz jedne "kese" a dio koji se tiče bolesti iz DR iz drugog "izvora" (koji vjerujem neče povečavati)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slušajte raspravu u današnjoj sjednici upravo sada , na redu je zakon o jedinstvenom tijelu za ostvarivanje prava na invalidnost, s time da će izjednačiti invalide civile i invalide domovinskog rata i svi na reviziju.Tako to ide , osvetnički SDP.Čisti revanšizam preko leđa hrvatskih invalida Domovinskog rata.slušajte malo pa shvatite o čemu se tu radi.

Što se tiče revizije nje se uopšte ne bojim kao i pravi vojni invalidi a što se tiče saborskih zastupnika oni su cijelu godinu na godišnjem odmoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965, cjenim te kao iskusnog forumaša, ali ipak ja bih tvoj komentar uzeo s velikom rezervom, nema stečenih prava, stečena prava su i mirovine koje su do sada smanjene više puta i što se dogodilo, smanjile se mirovine a tužbe sud ocjenio kao neosnovanima, pa zar treba više tu što kometirati,Jedinstveno tijelo vještačenja, revizija svih invalida a pogotovo invalida koji su ostvarili mirovine po osnovu bolesti PTSp-a ali i ostalih, i izjednačavanje primanja po tablicama koje vrijede jedinstveno za RVI i civile.Ja sam glede tog zakona u totalni pesimista. A živi bili pa vidjeli.Čini mi se da ipak mirovine od 01.01.2015 godine za sve , ovdje kažem za sve kategorije RVI idu u smanjenje !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965, cjenim te kao iskusnog forumaša, ali ipak ja bih tvoj komentar uzeo s velikom rezervom, nema stečenih prava, stečena prava su i mirovine koje su do sada smanjene više puta i što se dogodilo, smanjile se mirovine a tužbe sud ocjenio kao neosnovanima, pa zar treba više tu što kometirati,Jedinstveno tijelo vještačenja, revizija svih invalida a pogotovo invalida koji su ostvarili mirovine po osnovu bolesti PTSp-a ali i ostalih, i izjednačavanje primanja po tablicama koje vrijede jedinstveno za RVI i civile.Ja sam glede tog zakona u totalni pesimista. A živi bili pa vidjeli.Čini mi se da ipak mirovine od 01.01.2015 godine za sve , ovdje kažem za sve kategorije RVI idu u smanjenje !!

Tresla se brda rodio se miš.Buda1965 je najvjerovatnije u pravu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nam to naprave onda će imati ne štrajk ili opsadu Banskih dvora nego rat, ako ga žele moraju računati na to da će izvući deblji kraj, gamad bezobrazna!!http://www.braniteljski-portal.hr/Novosti/Hrvatska/BRANITELJI-Ostaju-bez-mirovina

Pročitao sam članak koji zaista djeluje zastrašujuče možda i nije daleko od stvarnosti od takovih na vlasti sve je moguče ako to naprave onda mogu razmišljati o ukidanju ministarstva branitelja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam baš prepametan, ali koliko sam ja iščitao taj zakon bilo bi nekako ovako:

 

- svi koji imaju mirovinu 100% vojnu ovisit će od državnog proračuna, s tim da se bez donošenja posebnih zakona iste ne bi smanjivale, ali ne bi niti rasle dok se stanje u proračunu ne popravi.

 

- svi koji imaju neki omjer rat/van rata (a koji su do sada bili diskriminirani jer im nije rastao niti civilni dio mirovina dok je civilnimmirovinama rastao) bit će u povoljnijem položaju jer će im se dio mirovine koji nije vezan uz rat usklađivati zajedno sa civilnim mirovinama i taj dio će rasti dok će vojni dio mirovine ovisiti isto kao i svim ostalima o proračunu.

 

- sad si pogledajte svoja rješenja o mirovinama i ako piše kumulativna mirovina u nekim postocima, možete očekivati usklađivanje onog dijela koji se odnosi van rata zajedno sa ostalima civilnim mirovinama.

 

U vezi stečenih prava, mirovina je stečeno pravo i nitko je neće ukinuti ali visina te mirovine nije stečeno pravo da se povisuje kad i sve ostale mirovine.

 

Ono što će se vjerovatno dogoditi je to da rasta vojnog dijela mirovine neće biti jedno određeno vrijeme, dok će u kumulativnim mirovinama onaj manji dio rasti dva puta godišnje po par kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja neznam što je s vama, pa pratim diskusije u saboru o pojedinim zakonskim riješenjima ove vlade i ovdje svima otvoreno kažem: Nisu to nikakve senzacioanalističke tlapnje novinara u raznim portalima već se potvrdilo i u saboru kod prijedloga novih zakona.Naime svi vjerujem znadete ali oni koji neznaju i nisu čuli , sve mirovine po posebnom propisima iliti povlaštene mirovine neće se po zahtjevu evropske komisije više moći financirati iz državnog proračuna već će se morati prebaciti u prvi stup Mirovinskog.Dalje neću više jer stvarno nema smisla dokazivati nešto što će se svakako dogoditi , a i ako se promjeni vlada nakon parlamentarnih izbora neće imati mogućnosti to popraviti već će ostati sve status kakav je zatečen.Sad prst na čelo i razmislite. Ja sam o ovoj temi rekao što sam imao.Pozdrav i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od Nove 2015. godine mirovine se ne smanjuju, i točka! Vrlo vjerojatno, se taj zakon i pismeno kroz rješenja neće ispoštovati odmah, ali tijekom 2015.godine bi i trebao. Vlada koja god bude tada radila moći će kalkulirati kroz ovaj drugi dio iznosa mirovine. Meni osobno se sviđa činjenica da će onima sa stažom prije rata mirovina ipak biti u tom dijelu usklađivana, što je pošteno i pravedno. I točka!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e moj kolega, kako možeš decidirano tvrditi da se mirovine neće smanjivati, ajde molim te objasni mi tu tvoju tvrdnju na jedan razumljiv i suvisli način.Pa pogledaj samo stavke proračuna ili ti to nije jasno ili ti nemaš veze o tome. Kolka je stavka recimo zacrtanog pada BDP-a i minus u proračunu koji će se financirati kreditima i novim zaduženjima. Koliko je predviđeno za TKZ. povlaštene mirovine i kako se tumači zakon o izvršenju proračuna.Sve ide ka tome na će sljedeća stavka na proračunkoj rashodovnoj strani u 2015. god. biti povlaštene mirovine koje će ići van iz proračuna ili na rezanje.Pa sad reci da nisam u pravu, pa to već i vrapci na grani žvižde a ne pjevaju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mirovine neće biti manje 01.01.2015. godine (po mojim neslužbenim informacijama), ali kakove budu 2016. e to je već pitanje...a ako kojim slučajem i budu manje, meni (nama) tak svejedno, jer osim pisanja po forumima i veličanstvenih okupljanja sa cca 500 branitelja na raznim trgovima niti ne znamo drugačije......... a evo još neka moja razmišljanja........ U mom gradu je bilo oko 6000 branitelja, sto i nešto poginulih, tristotinjak ranjenih i oko 1200 HRVI. Osim HVIDRe aktivne su još i 4 udruge. Gledajuću unazad desetak godina na razne manifestacije, okupljanja, takmičenja, podrške nekim aktivnostima u drugim gradovima i sl. pojavljuje se oko 250 osoba, uvijek isti, drugih nema, tj. ne žele biti.............. dakle niti 5% braniteljske populacije u mom gradu. Ebote, kakva smo mi snaga, jel.... bez komentara (mojih), a želio bih čuti vaše...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e moj kolega, kako možeš decidirano tvrditi da se mirovine neće smanjivati, ajde molim te objasni mi tu tvoju tvrdnju na jedan razumljiv i suvisli način.Pa pogledaj samo stavke proračuna ili ti to nije jasno ili ti nemaš veze o tome. Kolka je stavka recimo zacrtanog pada BDP-a i minus u proračunu koji će se financirati kreditima i novim zaduženjima. Koliko je predviđeno za TKZ. povlaštene mirovine i kako se tumači zakon o izvršenju proračuna.Sve ide ka tome na će sljedeća stavka na proračunkoj rashodovnoj strani u 2015. god. biti povlaštene mirovine koje će ići van iz proračuna ili na rezanje.Pa sad reci da nisam u pravu, pa to već i vrapci na grani žvižde a ne pjevaju!

Odgovorno tvrdim da nisi u pravu:tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija