Jump to content

Imam li pravo uvida u spis pod oznakom Z?


Paracelsus

Preporučene objave

:-?

Imam li pravo uvida u spis koji se krije ispod Z zabilješke na mom vlasničkom listu?

 

Referent u zagrebačkoj gruntovnici mi nije dao uvid u spis na mome vlasničkom listu.

Ja pretpostavljam da se krije falsificrani kupoprodajni ugovor sa falsificiranim mojim potpisom, ali ništa neznam dok ne vidim.

 

Totalno mi je nelogično da ja kao vlasnik nemam prava u uvid u sve što se događa na mom vlasničkom listu.

 

Prije 2 mjeseca sam tražio i pismini uvid (platio kešovinu advokatu koji mi je to sastavio!), ali još čekam njihov odgovor.

 

 

ps.

Bože pomogni ovoj naciji da mu pravna država konačno profunkcionira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da imate pravo. zemljišna knjiga je javna, pa je tako javna i zbirka isprava ("Z" predmeti) temeljem kojih se donose zemljišnoknjižna rješenja. ja si evo naručujem redovito preslike isprava iz zbirke isprava i redovito ih dobivam. treba platiti taksu, iznos će biti poznat tek kad posao bude odrađen. zatražite preslik kupoprodajnog ugovora koji se nalazi u zbirci isprava tog suda pod brojem Z-tim i tim. pazite, moguće je da je dinamika obavljanja poslova na tom sudu takva da je uobičajeno čekati dva ili tri mjeseca. referent vas je "otkačio" kad ste zatražili uvid vjerojatno zato što su zatrpani poslom (ako je tako a vjerojatno jest onda je to po meni ipak opravdano), ali je inače dužan taj uvid omogućiti-ali isključivo uz prisustvo zemljišnoknjižnog referenta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se u potpunosti, samo bih još nešto dodala.

 

radi se o vašoj nekretnini i samim tim vam moraju odobriti uvid u spis. Ako ste u Zg, zadnja praksa gruntovnice je da sve zahtjeve za uvid u spis odobrava predsjednica odjela, pa ovisi kolika je kod nje gužva. Zahtjev mora biti pisani. Točno je, čekat ćete možda dva, tri mjeseca, ali zato redovno provjeravajte je li vam uvid odobren. Obzirom da ste vlasnik (pa samim tim i protustranka u postupku) ne trebate platiti pristojbu za uvid u spis, osim ako se radi o spisu koji je arhiviran.

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovih dana sam mislio ići (spriječen) izvaditi vlasnički list kuće u kojoj mi živi djed ,djed nemože jer je teško bolestan,

bili bilo dobro da ja ponesem izjavu da sam njegov unuk ??? :-? Jesam li to dužan po zakonu?

 

I kome se može žalit u ovoj državi ako službenici u zemljišniku krše zakon ????? :-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 9 mjeseci kasnije...
  • 3 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija