Jump to content

centar za socijalnu skrb


avatarka

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Razvedena sam skoro 3 godine, dijete i ja živimo u Dubrovniku isto toliko godina a otac je u Rijeci.

 

1.) ukoliko bi ikad došlo do njegovog obraćanja centru za socijalnu skrb da li bi bio nadležan onaj gdje smo sin i ja prijavljeni i gdje živimo, ili onaj gdje smo živjeli odavno, gdje je on ostao? (nema nikakve osnove za obraćanje centru jer je moj sin sretno dijete a bivšem radim kompromise, dozvoljavam viđanje kad god je njemu zgodno, a kad nije, uredno viđanja preskoči....dok god ja radim sve kako njemu odgovara sve je u redu, ali ako slučajno meni nešto ne odgovara onda je drama, pogotovo od strane njegove majke, a kako znam da su konfliktna obitelj i kako im suđenja bilo kakvog tipa nisu strana, moram ovo pitati za svaki slučaj)

2.) pošto imam novog supruga i dijete na putu, da li bi bila pošteđena sudovanja dok je beba skroz mala?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Čl. 101. st. 2. Zakona o socijalnoj skrbi -

 

"Za dijete čiji roditelji žive odvojeno mjesna nadležnost se određuje prema prebivalištu roditelja s kojim dijete živi prema odluci suda, a ako nemaju prebivalište u Republici Hrvatskoj, prema njegovom boravištu."

 

2. Ne, osim u slučaju rizične trudnoće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija