Jump to content

Kazna za ilegalno prenošenje duhana preko granice?


Darkborg

Preporučene objave

Pozdrav

kao prvo, ispričavam se ako sam postavio pitanje u krivom pod-forumu.

Molio bih nekoliko informacija. naime, prije otprilike sat vremena mi je mama javila da su nju i susjedu uhvatili na carini sa 2kg duhana, duhan je za osobne potrebe ali naravno razumijem da je tolika količina ilegalna.

Carinici su mami i susjedi predložili da se kazna piše samo na jednu osobu da se postupak pojednostavi i skrati a troškove kazne da zajedno plate na što su one pristale.

Na prekršajnom nalogu koji je mama dobila od carine piše da mora platiti 1050 kuna (smanjeno zbog olakotnih okolnosti) i 100 kuna za troškove prekršajnog postupka.

 

Zanima me slijedeće:

Je li to sve ili će biti još troškova (MUP?)

Je li moguće kaznu platiti na rate?

Hoće li mama imati problema prilikom prelaženja granica HR u budućnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

kao prvo, ispričavam se ako sam postavio pitanje u krivom pod-forumu.

Molio bih nekoliko informacija. naime, prije otprilike sat vremena mi je mama javila da su nju i susjedu uhvatili na carini sa 2kg duhana, duhan je za osobne potrebe ali naravno razumijem da je tolika količina ilegalna.

Carinici su mami i susjedi predložili da se kazna piše samo na jednu osobu da se postupak pojednostavi i skrati a troškove kazne da zajedno plate na što su one pristale.

Na prekršajnom nalogu koji je mama dobila od carine piše da mora platiti 1050 kuna (smanjeno zbog olakotnih okolnosti) i 100 kuna za troškove prekršajnog postupka.

 

Zanima me slijedeće:

Je li to sve ili će biti još troškova (MUP?)

Je li moguće kaznu platiti na rate?

Hoće li mama imati problema prilikom prelaženja granica HR u budućnosti?

 

To su svi troškovi(tj ako su uračunali trošarinu,valjda piše na papiru šta je platila)

Mislim da ne može na rate a problema može jedino imati ako je opet uhvate sa duhanompa će platiti puno više kao ponavljač prekršaja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
To su svi troškovi(tj ako su uračunali trošarinu,valjda piše na papiru šta je platila)

Mislim da ne može na rate a problema može jedino imati ako je opet uhvate sa duhanompa će platiti puno više kao ponavljač prekršaja

PITANJE tko zna dali je legalno posaditi nekoliko stabljika duhana za osobne potrebe???????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija