Jump to content

Prijedlog Zakona o pravima hrvatskih branitelja....


ecwashere

Preporučene objave

jel sam ja mutav, blesav ili nepismen, ali na čega radna skupina troši sate i sate sastančenja, predlaganja i usklađivanja... krucijalno, i nadalje naše žene neće imati pravo na obiteljsku mirovinu, osim ako je smrt posljedica blablabla ili samoubojstva, cccc

 

evo prijedloga u privitku

PRIJEDLOG ZAKON O BRANITELJIMA ZA RASPRAVU.doc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tko pravi ovaj prijedlog?.....umjesto da se reducira broj branitelja on se proširuje...svi pripadnici NZ i kriznih štabova.....pa tu će biti još 200000 branitelja...

ne bih imao ništa protiv da onaj koji je već branitelj više od 100 dana,da mu se i to prizna,ali ovako nema kraja registru..

 

prijedlog dok je branitelj nezaposlen...novčana naknada u visini prosječne plaće...pa to je više nego što pola ratnih invalida ima...pa bolje bi bilo biti nezaposlen ,nego u mirovini...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma to je sve laprdanje, na kraju bude sasvim nešto deseto izglasano a sve protiv branitelja tako da će nam ukinuti i ova preostala "prava".

 

Ništa od tog svega, to je razvlačenje tragikomedije tako da vremenski prirodno (neki nažalost i neprirodno) nestajemo jedan po jedan, a da ostanu ovi sportaši koji će primati mirovine i sve ostalo još 80 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve mi je jasno , ali da je branitelj onaj koji je proveo 100 dana ???? Pa di je bio ostalih 5 godina.

 

Dragovoljac je hrvatski branitelj koji se dragovoljno javio u postrojbu,a ne onaj tko je radio u MUP-u,uredu za obranu i drugim mjestima jer mu je to bila radna obveza a nije se dragovoljno javio u obranu suvereniteta RH, a po zakonu svi dragovoljci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima li šanse da se itko od tih krojača zakona sjeti pomoraca,iseljenika branitelja koji nisu mogli doći i priključiti se obrani Hrvatske do tog njihovog famoznog 10.10.1991,jedan sam od tih,kada je počeo rat bio sam na brodu(mogao sam pobjeći sa broda i dobiti otkaz) i nisam mogao doći baš kako sam htio,mobiliziran nisam,onu rezervu služio nisam,fali mi mislim 3 dana i nemam status dragovoljca,više me to boli od ikakve love ,jer se smatram dragovoljcem ali po zakonu ja to nisam,pitam se samo koji su to genijalci koji kroje te zakone,za mene je svatko ko nije mobiliziran 1991 godine a priključio se obrani dragovoljac nema se tu što ograničavati datumima jer 1991 plaća nije bilo,nije bilo hrane,nije bilo uniformi pa ni dovoljno M48,nisi mobiliziran i nisi dragovoljac gade mi se oni i njihovi zakoni,sve do jedan pomorac koji je htio je mogao izbjeći uniformu a takvih je bilo masu ,isto tako je bilo masu njih koji su jedva čekali da obuču uniformu HV i tu se mora napraviti razlika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće se sjetiti Dalmatino... postoje rokovi... kao i rokovi do kad si mogao oboljeti na živce, na bubrege, srce i sl.

Odredili su datume... i to je to.

Puna nam je zemlja filozofa u raznim komisijama, povjerenstvima, saborskim odborima itd.

 

Jedino da si u nekim tijelima vlasti, e onda ti rokovi ne važe, onda si sam određuješ datume, bolesti, činove i ostalo. Čak si možeš onda i sam sebi davati odličja za junačka djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće se sjetiti Dalmatino... postoje rokovi... kao i rokovi do kad si mogao oboljeti na živce, na bubrege, srce i sl.

Odredili su datume... i to je to.

Puna nam je zemlja filozofa u raznim komisijama, povjerenstvima, saborskim odborima itd.

 

Jedino da si u nekim tijelima vlasti, e onda ti rokovi ne važe, onda si sam određuješ datume, bolesti, činove i ostalo. Čak si možeš onda i sam sebi davati odličja za junačka djela.

Kada smo kod rokova ne mogu da ne spomenem rok za oboljenje kao posljedicu rata za HVO u BIH . 90 dana od otpusta iz OS. a ako ostvariš pravo RVI na oboljenje nemaš pravo na pogoršanje stanja niti na utvrđivanje uzročno posljedične veze. kao u Alan Fordu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovaj prijedlog su pisali marsovci očito!!!! nema veze s pameću niti s realnošću! običan politički pamflet.

 

Ažurirano

 

jednostavno triba izjednačiti invalidnine svim invalidima/ ratnim,civilnim,radnim...../ i po danu rata dati naknadu 1 kunu.....i to je to.

koliko si bija i da-toliko si dobija! amen!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ratu i ne moraš biti ranjen da bi "prolupao". Eto ja sam bio dva puta izrešetan i to kao "švicarski sir" i letio (to mi je bio najduži skok u životu - detonacija granate-letio 5-6 metara u vis, puška koju sam imao se izvitoperila -snajper-odletila optika-cijev se savila). Geleri u leđima, a ja čačkam uho jer ne čujem dobro od eksplozije granate. Kolege branitelji gledaju u mene i kažu (dobro je-samo se javi liječniku) a iz leđa krv curi kao iz vodoskoka, ja se smijem-ha, ha nije to ništa, a na kraju završio na kirurgiji-operacije.......

 

Nema PTSP-a, samo HRVI zbog ozljeda.(nadam se da nisam "prolupao-valjda).

 

;-) Iako mi se čini da mi smeta kad balavci bacaju petarde, ali to nervira svakog....

 

Bolje da pukne petarda nego granata.

 

Ali dobijem PTSP kad moram platiti režije.....struju, telefon, internet, grijanje, komunalije, vodu, kredit ............ (samo otresem glavom.) :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SERPAJ i ecwashere smatrate li da se oboljenje za koju je šifra F43.1 ne uvažava za ostvarivanje statusa RVI, ostali koji su ranjeni ili imaju druge bolesti (i ostvaren status RVI) imali veču mirovinu ( 2-3 x ) ?

 

Ma oni bi sve za sebe,ima ih koji su ranjeni i invalidi 80-90% al su sposobni igrati veliki nogomet 90 minuta,itd. itd. najbolje bi bilo ukinuti sva prava svim braniteljima i dati sve takvima kao njima dvojici i još eventualno dati nešto političarima i onda bi svi bili zadovoljni ovako ih zeznuli lažni HRV-i sve im oduzeli pa jadni nemaju za kruh a ostali oko njih plivaju u bogastvu i onda se čude što ih ne podržavaju ostali branitelji na prosvjedu kako će i koga će podržavati one koji neznaju što će od love a malo im a oko njih gladnih na svakom koraku al očito ti gladni su se borili zato da im takva bude država i da imaju samo ranjeni branitelji tko im je kriv da nisu ranjeni,da nebi bilo zabune ne mislim da tako razmišljaju svi ranjeni al bogami ima ih takvih ko u priči sa onom "zeznuše nas lažni invalidi pa mi imamo malo" da stvarno je malo imati mirovinu od 5-10 000 kuna,gospodo probudite se ,pogledajte malo oko sebe niste jedini stanovnici RH,sa tim i takvim stavovima izgubiće te još,OK vi bi ukinuli one mirovine sa PTSP-om što i di bi sa tim ljudima? i što mislite kolike su im mirovine? ako vam treba moja invalidnina nema frke odreću je se za vas dvojicu ,dobijete od mene svaki mjesec 115 kuna a mirovinu mi dali kao lažnom civilnom invalidu i zato mi neće sada promjene u ratnu a to mogu zahvaliti između ostaloga takvima kao što ste vi,dalo puno vama pa se više nema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odhebimo "nasekirane"(PTSP-ovce),ništa im nije,haha,onda ove što su dobili kroz dupe,ruke noge,leđa,hihihi,pa onda prorešetane uzduž,pa one poprijeko buahahaha,onda one koji su izgubili samo jednu nogu,i tako dalje i tako dalje... 20%,30%.40%,pa na kraju će reći i 100%-tnom da mu ne bi ništa bilo da nije vuko vraga za rep.Tko se ovom svemu od srca smije,pogađajte samo jedanput,osim ako znate još nekoga tko je doživio čudesno izliječenje min.foteljom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dalmatino i Mrljavac, potpisujem svaku riječ.

 

Samo nek ovi što su dobili metak u debelo meso na stražnjici i preko veze dobili invalidnost 80% i dalje uživaju u blagodati mirovine i profesionalnog igranja nogometa i nek nastave pljuvati po ljudima koji su dobili "samo" geler, PTSP i depresivni poremećaj povodom zarobljavanja i sl.

 

Možda bih se i ja tako ponašao, tj. borio se i pljuvao po ostalima da imam mirovinu 5000-8000 kuna, a da mi nebi netko slučajno oduzeo koju kunu od te mirovine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad je već prekasno, ali ne bi meni nitko imao pravo na ptsp bez najmanje 60 dana prve crte, dakle ne vremena upisanog kao branitelj već konkretno prve crte neposredne obrane ili oslobađanja domovine. Izmjenama zakona trebalo bi maknuti taj famozni 31.12.2005. kao neki rok za ptsp ali bi trebalo uvesti pojačanu (ne 60 dana) klauzulu koja bi u svojem sastavu imala : NAJMANJE 90 DANA NA PRVOJ CRTI OBRANE ILI OSLOBOĐENJA DOMOVINE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad je već prekasno, ali ne bi meni nitko imao pravo na ptsp bez najmanje 60 dana prve crte, dakle ne vremena upisanog kao branitelj već konkretno prve crte neposredne obrane ili oslobađanja domovine. Izmjenama zakona trebalo bi maknuti taj famozni 31.12.2005. kao neki rok za ptsp ali bi trebalo uvesti pojačanu (ne 60 dana) klauzulu koja bi u svojem sastavu imala : NAJMANJE 90 DANA NA PRVOJ CRTI OBRANE ILI OSLOBOĐENJA DOMOVINE

 

Potpisujem ovo u potpunosti. Činjenica je da od PTSP-a boluju pripadnici raznih pričuvnih postrojbi koji su bili na čuvanju zauzetih područja i uglavnom se bavili kokošarenjem pa su doživjeli traume jer mu je netko maznuo srpski traktor ispred nosa, a koji je on mislio sebi prisvojiti ili kad je ostao bez novog hidrofora, a baš je bio u gradnji nove kuće, bem ti, strašno traumatsko iskustvo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem ovo u potpunosti. Činjenica je da od PTSP-a boluju pripadnici raznih pričuvnih postrojbi koji su bili na čuvanju zauzetih područja i uglavnom se bavili kokošarenjem pa su doživjeli traume jer mu je netko maznuo srpski traktor ispred nosa, a koji je on mislio sebi prisvojiti ili kad je ostao bez novog hidrofora, a baš je bio u gradnji nove kuće, bem ti, strašno traumatsko iskustvo

nemojte omalovažavati pričuvne postrojbe jer ih ima koje su prošlo skoro kao i aktivne...a izmeđuostalog za dobijanje hrvi-a na osnovu ptsp-a je potrebno da u ratnom putu piše da je osoba bila u životno ugrožavajućim-stresnim situacijama...

e sad ako je neki zapovjednik nekome napisao da je bio u ratnim okolnosti ,što mu je netko ispred nosa ukrao traktor...lijepo prijavi nadležnim institucijama....

generalizacija nije nikad dobra......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemojte omalovažavati pričuvne postrojbe jer ih ima koje su prošlo skoro kao i aktivne...a izmeđuostalog za dobijanje hrvi-a na osnovu ptsp-a je potrebno da u ratnom putu piše da je osoba bila u životno ugrožavajućim-stresnim situacijama...

e sad ako je neki zapovjednik nekome napisao da je bio u ratnim okolnosti ,što mu je netko ispred nosa ukrao traktor...lijepo prijavi nadležnim institucijama....

generalizacija nije nikad dobra......

 

Svaki grad koji je 91 bio na prvoj crti imao je bar jednu pričuvnu brigadu;Šibenik 113,Vinkovci mislim109,Dubrovnik 163,Zadar svoju,Karlovac svoju,neki i po nekoliko, itd .Bez njih gardijske brigade ne bi napravile puno,pogotovo te 1991 godine.Ima dosta ljudi koji su po4, 5 godina proveli na prvoj crti u pričuvnoj brigadi koja je suprotno od svoga naziva bila non-stop u ratu.Nisu ti momci mogli baš krasti traktore i hidrofore..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki grad koji je 91 bio na prvoj crti imao je bar jednu pričuvnu brigadu;Šibenik 113,Vinkovci mislim109,Dubrovnik 163,Zadar svoju,Karlovac svoju,neki i po nekoliko, itd .Bez njih gardijske brigade ne bi napravile puno,pogotovo te 1991 godine.Ima dosta ljudi koji su po4, 5 godina proveli na prvoj crti u pričuvnoj brigadi koja je suprotno od svoga naziva bila non-stop u ratu.Nisu ti momci mogli baš krasti traktore i hidrofore..

 

Točno zadarska 159 je osnovana malo kasnije od mog bataljona,ona je i nastala od raznih pričuvnih bataljuna,bitna je prva crta u 1991 nema ko nije slušao tutnjavu tenkova,topova ,letećih ptica itd. i sada bi pojedinci da takvi nemaju nikakva prava ako nisu ranjeni,druga je stvar ograničiti na određene dane itd. mada mislim da isto nije fer prema nekome ko je bio na prvoj crti 90 dana da danas nema nikakva prava,jedan dan je puno na prvoj crti a ne 90 dana,ma te zakone kroje kao i sve ostale zakone u državi muljatori i svi ostali slični,neko je spomenuo Škabrnju e kada je ona pala ja sam spavao sa čizmama na nogama i dočekivao ljude koji su bježali iz nje i onda će mi neko pričati o izmišljenim bolestima,živim vrlo,vrlo blizu Škabrnje i u ono vrijeme je trebalo imati xuda biti tu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmatino-39 nemoj se ljutit ali mi se cini da si me krivo shvatio ali stvarnost je takva da svaka susa ima status rvi-a u danasnje vrIjeme i time ostvaruje prava koje ostvarujemo i mi ranjavani ili nazovi nas kako god zelis a te suse igraju nogomet i ostale sportove , voze motore opijaju se i busaju u prsa itd a da ti ne govorim da sam pored ranjavanja obolio od jos nekoliko bolesti koje su posljedica rata po doktorima koje posjecujem jos i danas, ja jesam u mirovini i ne bunim se za JOS i nisam ostvario nikakova prava npr. stan koji su mi nudili ali sam odbio (mozda sam budala) jer sam smatrao da pored djedovine koju uzivam netrebam stan ima kome treba, za dodjelu kredita sam na listi 16 god.i cekam svoj red ne bunim se , ali da se razmemo nemogu bolesni biti u istom rangu sa ranjavanima i logorasima po mojem razmisljanju jer da idemo danas na reviziju ( koju bih zelio da pocne za sve) mozda bih bio 100 % invalid npr. sa danasnjim bolestima i ranjavanjem a ne da me se trpa u isti kos sa ljudima koji su otisli u braniteljsku mirovinu zato sto je veca za nekoliko stotina kuna od obicne mirovine ili zbog raznih bolesti koje su nastupile nakon rata a koje i ja imam pa ne trazim vecu mirovinu ili ljudi sa ptsp koji su jednom pili tablete ili nikad dok su si riktali mirovinu . oprostite na mojim teskim rjecima i izvinjavam se ako sam nekog uvrijedio to su samo moja razmisljanja na to imam pravo a ko se ljuti ............. P.S. i da evo moja mirovina samo mi vratite zdravlje i vratite me u 20-tu kad sam naje. mislim da je to zelja vecine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dalmatino-39 nemoj se ljutit ali mi se cini da si me krivo shvatio ali stvarnost je takva da svaka susa ima status rvi-a u danasnje vrIjeme i time ostvaruje prava koje ostvarujemo i mi ranjavani ili nazovi nas kako god zelis a te suse igraju nogomet i ostale sportove , voze motore opijaju se i busaju u prsa itd a da ti ne govorim da sam pored ranjavanja obolio od jos nekoliko bolesti koje su posljedica rata po doktorima koje posjecujem jos i danas, ja jesam u mirovini i ne bunim se za JOS i nisam ostvario nikakova prava npr. stan koji su mi nudili ali sam odbio (mozda sam budala) jer sam smatrao da pored djedovine koju uzivam netrebam stan ima kome treba, za dodjelu kredita sam na listi 16 god.i cekam svoj red ne bunim se , ali da se razmemo nemogu bolesni biti u istom rangu sa ranjavanima i logorasima po mojem razmisljanju jer da idemo danas na reviziju ( koju bih zelio da pocne za sve) mozda bih bio 100 % invalid npr. sa danasnjim bolestima i ranjavanjem a ne da me se trpa u isti kos sa ljudima koji su otisli u braniteljsku mirovinu zato sto je veca za nekoliko stotina kuna od obicne mirovine ili zbog raznih bolesti koje su nastupile nakon rata a koje i ja imam pa ne trazim vecu mirovinu ili ljudi sa ptsp koji su jednom pili tablete ili nikad dok su si riktali mirovinu . oprostite na mojim teskim rjecima i izvinjavam se ako sam nekog uvrijedio to su samo moja razmisljanja na to imam pravo a ko se ljuti ............. P.S. i da evo moja mirovina samo mi vratite zdravlje i vratite me u 20-tu kad sam naje. mislim da je to zelja vecine

 

Sve OK al to malo grubo zvuči kako pojedinci tumače da su ih zeznuli PTSP-ovci ne samo vas nego sve nas u ovoj državi su zenuli lopuže na svim nivoima,nisu krivi lažni invalidi i ako su krivi nego oni koji su im to dali a to je opet vlast,ja osobno ne tražim ništa više od 2500 kuna,sada imam 1970 kuna,imam oko 15 godina staža u ratu sam bio cijelo vrijeme na prvoj crti,moju bolest nebi poželio najvećem neprijatelju,pazi činjenica je da velika većina branitelja nema ama baš nikakva prava,ljudi su već u godinama,posao nemogu naći i ko će ih primiti i hvala bogu da se bore da dobiju mirovinu od 2-3000 kuna ,to nije za osuđivanje nego jednostavno se mora shvatiti i prihvatiti,primjer zašto bi 100% invalidi imali 25000 kuna a ja 1980 kuna,oni da imaju i 10000+ sve ostale privilegije imaju dovoljno,nema veze neka imaju koliko imaju oni i svi ostali al nemože neko od 5000 i iznad jaukati,soliti pamet nekome ko nema doslovno za kruh,takva je nažalost ipak većina branitelja i do toga nisu doveli lažni invalidi nego isključivo vlast,liječnička povjerenstva i ostali,činjenica je da se svako bori za sebe i ja bi uzeo da mi dadnu 1000000000 kuna,nisam kriv ja koji bi uzeo nego onaj ko bi mi dao i nevalja nikako da se mi koljemo međusobno jer kao što se vidi ima ih koji su to jedva dočekali,imaju institucije države koje su dužne da vode računa o zakonitostima u koje spadaju revizije i sve ostalo,to nije posao branitelja nego onih koji su plaćeni za to,al logika je ako je neko lažni invalid da mu je to i neko omogućio znači treba i on odgovarati ,mislim da je tu najveći problem onda bi ih popriličan broj završio u zatvoru,ljudi moji njihov posao je da nas zavade,ne kaže se zaništa zavadi pa vladaj,još da dodam kada si već spomenuo te koji su invalidi a igraju nogomet ,znam dvojicu i obojica su bili ranjena,porežeš se nožem i to je rana,što ne znači da su svi ranjenici lažni daleko od toga,mada bi se dalo pričati i o njihovoj visini invalidnosti mada mene to ne zanima, al me boli kada takvi pričaju o lažnim PTSP-ovcima,za mene niko ko je bio na prvoj crti nije lažni PTSP-ovac i svi branitelji sa prve crte bi trebali imati neku novčanu naknadu,koliko to je već druga priča,pogledaj pod temom vještačenje Petar ima 47 godina 30% invalidnosti i nemože dobiti nikakvu mirovinu jel to uredu? a takvih kao što je on ima koliko hoćeš,što bi ti koji kažu da su to lažni PTS-ovci što bi oni sa tim ljudima? nema para,ima para samo treba pošteno raspodjeliti,ponavljam bio sam malo prema nekima i tražim ono što mi je zakon omogućio a to je oko 2400 kuna ako tražim puno onda kvragu sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Sve OK al to malo grubo zvuči kako pojedinci tumače da su ih zeznuli PTSP-ovci ne samo vas nego sve nas u ovoj državi su zenuli lopuže na svim nivoima,nisu krivi lažni invalidi i ako su krivi nego oni koji su im to dali a to je opet vlast,ja osobno ne tražim ništa više od 2500 kuna,sada imam 1970 kuna,imam oko 15 godina staža u ratu sam bio cijelo vrijeme na prvoj crti,moju bolest nebi poželio najvećem neprijatelju,pazi činjenica je da velika većina branitelja nema ama baš nikakva prava,ljudi su već u godinama,posao nemogu naći i ko će ih primiti i hvala bogu da se bore da dobiju mirovinu od 2-3000 kuna ,to nije za osuđivanje nego jednostavno se mora shvatiti i prihvatiti,primjer zašto bi 100% invalidi imali 25000 kuna a ja 1980 kuna,oni da imaju i 10000+ sve ostale privilegije imaju dovoljno,nema veze neka imaju koliko imaju oni i svi ostali al nemože neko od 5000 i iznad jaukati,soliti pamet nekome ko nema doslovno za kruh,takva je nažalost ipak većina branitelja i do toga nisu doveli lažni invalidi nego isključivo vlast,liječnička povjerenstva i ostali,činjenica je da se svako bori za sebe i ja bi uzeo da mi dadnu 1000000000 kuna,nisam kriv ja koji bi uzeo nego onaj ko bi mi dao i nevalja nikako da se mi koljemo međusobno jer kao što se vidi ima ih koji su to jedva dočekali,imaju institucije države koje su dužne da vode računa o zakonitostima u koje spadaju revizije i sve ostalo,to nije posao branitelja nego onih koji su plaćeni za to,al logika je ako je neko lažni invalid da mu je to i neko omogućio znači treba i on odgovarati ,mislim da je tu najveći problem onda bi ih popriličan broj završio u zatvoru,ljudi moji njihov posao je da nas zavade,ne kaže se zaništa zavadi pa vladaj,još da dodam kada si već spomenuo te koji su invalidi a igraju nogomet ,znam dvojicu i obojica su bili ranjena,porežeš se nožem i to je rana,što ne znači da su svi ranjenici lažni daleko od toga,mada bi se dalo pričati i o njihovoj visini invalidnosti mada mene to ne zanima, al me boli kada takvi pričaju o lažnim PTSP-ovcima,za mene niko ko je bio na prvoj crti nije lažni PTSP-ovac i svi branitelji sa prve crte bi trebali imati neku novčanu naknadu,koliko to je već druga priča,pogledaj pod temom vještačenje Petar ima 47 godina 30% invalidnosti i nemože dobiti nikakvu mirovinu jel to uredu? a takvih kao što je on ima koliko hoćeš,što bi ti koji kažu da su to lažni PTS-ovci što bi oni sa tim ljudima? nema para,ima para samo treba pošteno raspodjeliti,ponavljam bio sam malo prema nekima i tražim ono što mi je zakon omogućio a to je oko 2400 kuna ako tražim puno onda kvragu sve

 

svako ima svoj ratni-križni put! 1799 dana borbenoga sektora,2x ne PATom dohvatilo u autu i ni dlaka s glave.

ali-poznavao sam dvojicu čiji je rok trajanja bija samo 1 dan i poginuli.

sve je ovo politička igra. branitelji razjedinjeni i bez vodstvaa,braniteljske udruge nikle ko gljive iza kiše-a vode ih pojedinci politički montirani. prvi test smo pali s braniteljskim fondom i 8 bodova za 90 i 91.g-do početka pravih borbi. a onda od 15.siječnja do pred oluju-1 bod.a od 15.1.92. godine-miljevci,južno bojište,posavina,maslenica,medak,zima,skok......jednostavno kokošari iz seoskih straža i ZNA se pokupili mast i slast fonda. i niko tad nije prosvedovao. i od tada braniteljima rade što i kad hoće. sami smo krivi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svako ima svoj ratni-križni put! 1799 dana borbenoga sektora,2x ne PATom dohvatilo u autu i ni dlaka s glave.

ali-poznavao sam dvojicu čiji je rok trajanja bija samo 1 dan i poginuli.

sve je ovo politička igra. branitelji razjedinjeni i bez vodstvaa,braniteljske udruge nikle ko gljive iza kiše-a vode ih pojedinci politički montirani. prvi test smo pali s braniteljskim fondom i 8 bodova za 90 i 91.g-do početka pravih borbi. a onda od 15.siječnja do pred oluju-1 bod.a od 15.1.92. godine-miljevci,južno bojište,posavina,maslenica,medak,zima,skok......jednostavno kokošari iz seoskih straža i ZNA se pokupili mast i slast fonda. i niko tad nije prosvedovao. i od tada braniteljima rade što i kad hoće. sami smo krivi!

 

Ma dajte se smirite ! Pa više je godina prošlo od početka rata nego što nam je još života ostalo. Tko može neka proba još nešto ušićariti , nek mu je sa srećom. Pogledajte izvješća stambene komisije , sve više obustava postupka zbog smrti podnositelja. Ponoviću još jednom ; borba kroz život mi se polako pretvara u borbu - za život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija