Jump to content

Stečaj, agencija, AORPS, otpremnina i plaće, molim POMOĆ


rb2510

Preporučene objave

Pozdrav,

da li netko ima iskustva s isplatom otpremnine i plaća agencije za zaštitu radničkih potraživanja.

Tvrtka u kojoj sam bio zaposlen otišla je u stečaj,

potraživanja su priznata na trgovačkom sudu i predana agenciji za zaštitu radničkih potraživanja.

Sobzirom da agencija ne isplačuje kompletan iznos nego zadnje tri neisplaćene plaće u iznosu minimalne plaće u hrvatskoj bruto(3017kn) i 50% otpremnine(cca 6000kn), kako izračunati neto koji meni mora isplatiti stečajni.

 

Primjer, ako su plaće(bruto):

1. 3017kn

2. 3017kn

3. 3017kn

Ukupno - 9051kn

 

Plus otpremnina

6000kn

 

Ukupno za isplatu - 15051kn.

 

Neto plaća je oko 2413kn. Da li je onda iznos za isplatu 6000kn otpremnina, plus tri plaće u iznosu od 2413kn??? Što bi bilo 13239kn.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Vašoj situaciji je najbolje otiči na nadležni Trgovački sud i tražiti informaciju.

 

Nema šanse dobiti bilo kakvu informaciju na trgovačkom sudu, jednostavno ne žele vas primiti.

 

Nije mi jasno da država isplačuje novce(koliko znam AORPS je državana agencija) a da nitko ne kontrolira što se s time novcem događa kada ga uplate na račun tvrtke i da li se stečajni upravitelji pridržavaju zadanih rokova i da li se novac uredno isplačuje radnicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Nema šanse dobiti bilo kakvu informaciju na trgovačkom sudu, jednostavno ne žele vas primiti.

 

Nije mi jasno da država isplačuje novce(koliko znam AORPS je državana agencija) a da nitko ne kontrolira što se s time novcem događa kada ga uplate na račun tvrtke i da li se stečajni upravitelji pridržavaju zadanih rokova i da li se novac uredno isplačuje radnicima.

 

Naravno da AORPS kontrolira isplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema šanse dobiti bilo kakvu informaciju na trgovačkom sudu, jednostavno ne žele vas primiti.

 

Nije mi jasno da država isplačuje novce(koliko znam AORPS je državana agencija) a da nitko ne kontrolira što se s time novcem događa kada ga uplate na račun tvrtke i da li se stečajni upravitelji pridržavaju zadanih rokova i da li se novac uredno isplačuje radnicima.

 

pisano se obratite stečajnom sucu na broj spisa stečaja i uputite predstavku u vezi s radom stečajnog upravitelja (po čl. 25.-28. Stečajnog zakona, stečajni upravitelj odgovara stečajnom sucu i odboru vjerovnika za svoj rad, a u slučaju nesavjesnog ili nezakonitog rada, postoji njegova odgovornost za naknadu štete).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Novac od agencije je uplačen na račune radnicima, sad me zanima, pošto ti iznosi su puno manji od ukupnog duga prema radnicima kako doći do ostatka duga. Tvrtka je u svojoj imovini imala 2 vozila, dosta nove informatičke opreme, te uredske opreme i veću količinu robe(odjeća itd).

Znam da su vozila prodana, ne znam što je s ostalom imovinom. Kako i od koga saznati da li postoji mogućnost da se radnici naplate od prodaje te imovine? Od koga saznati za koje iznose je prodana ta imovina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novac od agencije je uplačen na račune radnicima, sad me zanima, pošto ti iznosi su puno manji od ukupnog duga prema radnicima kako doći do ostatka duga.

rb,

iz prakse: Uobičajeno je da Agencija osigura promtnu isplatu 30% od potraživanja radnika. Ostalo se mora čekati. Koliko? Zavisi od Stečejnog. Tu vi radnici morate biti agilni i kontrolirati stanje u naplati vjerovnika. Inače vam se zlo piše.

Da,i postupite kako Vas je savjetovala Ruby u donjem postu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav,

dobio sam rješenje od aorps-a po kojem mi je izračunato da mi trebaju uplatiti 8400 kn bruto,pošto nismo dobili zadnje tri plaće i firma je otišla u stečaj.

Uplaćeno mi je 3100 i ništa mi nije jasno,nisam li trebao dobiti oko 7000 kn.

Za jedan mjesec je uplaćeno 1730,za drugi 1380,a za treći ništa.

Zna li tko koliko bih zapravo trebao dobit novca,dali je to sve uredu.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija