Jump to content

zastara za naknadu štete


Ivana Mesić

Preporučene objave

Lijepi pozdrav i poštovanje...

Imam jedno pitanje vezano za naknadu štete.. 9.6.2011. skrivila sam prometnu nesreću pod utjecajem alkohola, prešla sam u suprotnu traku i zaletila se u vozilo iz suprotnog smjera... Ukupni dug osiguranja iznosi 44.845,00 kn...

23.11.2011. stigao mi je poziv od moje osiguravajuće kuće da dođem na razgovor i dogovor... Otišla sam i objasnila kako nemam za platiti, niti odjednom, niti u ratama...

18.9.2012. stigao mi je regresni zahtjev

6.12.2012. sporazum o otplati regresnog duga koji nisam potpisala niti ikako reagirala

30.8.2014. opet regresni zahtjev

i sad 10.4.2015 posljednja opomena pred ovrhu

E sad mene zanima da li se mogu pozvat na zastaru? Negdje pročitam da mogu ako nikako nisam reagirala niti priznala dug, dok mi netko kaže da ne mogu jer su mi svako malo nešto slali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepi pozdrav

E sad mene zanima da li se mogu pozvat na zastaru? Negdje pročitam da mogu ako nikako nisam reagirala niti priznala dug, dok mi netko kaže da ne mogu jer su mi svako malo nešto slali...

 

možeš ko ti može zabraniti.

ali kad dobiješ rješenje o ovrsi. protiv njega obvezno u zakonskom roku(8 dana od primitka rješenja) podnesi prigovor (javnom bilježniku označenom na rješenju).

ako propustiš podnijeti prigovor rješenje o ovrsi postaje pravomoćno i nastaje dug koji zastarjeva za 10 godin a možda nikad.

 

zastara potraživanja duga po regresnom zahtjevu zastarjeva za tri godine od plaćanja štete.

ako priznaš dug prekidaš zastaru.dug možeš priznati djelimičnom otplatom,pismenim ili usmenim priznanjem.

pazi šta pričaš i pišeš.

 

Kako zastara ovakve regresne tražbine osiguratelja prema svom osiguraniku počinje teći prvog dana iza dana kada je osiguratelj isplatio naknadu oštećeniku, a uzimajući u obzir utvrđenje da je osiguravatelj isplatio oštećeniku štetu 30. studenoga 2001., to je već u trenutku podnošenja tužbe sudu istekao rok od tri godine. Zbog toga je utužena tražbina tužitelja zastarjela.

VSRH, Rev-1371/2009-2 od 20. travnja 2010. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je... Zašto je to bitno za osiguranje? :/

ako je šteta prouzročena kaznenim djelom zahtjev za naknadu štete prema odgovornoj osobi zastarijeva kad istekne vrijeme određeno za kazneni progon ako je za kazneni progon predviđen duži rok zastare,obzirom na to da se rokovi zastare u tom slučaju računaju prema rokovima za zastaru kaznenog gonjenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ako je to u zastari, zašto bi mi onda uopće slali rješenje o ovrsi? ...to zapravo pokušavam spriječiti... :)

[/color]

 

 

Je... Zašto je to bitno za osiguranje? :/

 

osiguravajuća društava znaju za zastaru ali pokušavaju pa APP.

ako na rješenje o ovrsi ne uputite prigovor (u zakonskom roku, po uputi u roku od 8 dana) rješenje postaje pravomoćno i obveza ponovo nastaje.

osporavati potraživanje u cijelosti. u prigovoru se morate pozvati na zastaru.

sudovi a ni javni bilježnici ne paze na zastaru po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija