Jump to content

Upis prava vlasništva u zemljišniku i katastru


Toma1

Preporučene objave

Pozdrav,

Prije mjesec dana podnio sam Prijedlog za upis prava vlasništva polaganjem isprava na Općinskom sudu,zemljišnoknjižnom odjelu temeljem:Rješenja o nasljeđivanju od pokojnog oca,Ugovora o doživotnom uzdržavanju sklopljenog sa pokojnom majkom,Ugovora o darovanju sa bratom i Rješenja o nasljeđivanju od pokojne majke.

Prijedlog za upis vlasništva ide na zemljište na kojem je obiteljska kuća(vanknjižno)i to za upis kao 2/3 vlasnik.

Moje pitanje je da li trebam isti prijedlog sačiniti i za Katastar radi upisa vlasništva ili to ide službenim putem kada zemljišnoknjižni odjel riješi predmet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
Zasada ste, pretpostavljam, stekli suvlasnički udio.

čak ni to nije,budući da predmetom ugovora nije bio određeni idealni dio,već naprosto "komad"nekretnine koji kao takav ne čini samostalnu pojedinačnu nekretninu,glede čega je prethodno potrebno izvršiti cijepanje nekretnine,kako bi izdvojena predmetna kvadratura dobila svoju katastarsku oznaku,odnosna dobila svojstvo pojedinačne nekretnine,što bi onda trebalo ispraviti i u samom kupoprodajnom ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na odgovorima

izvinjavam se , mozda sam ovo gore previse skratija(povrsno od mene :( )

ovako pise originalno u ugovoru:

 

pravo vlasnistva

259/1050 dijela nekretnine oznacene kao c.zem 1111 K.O. xxxxx i to bas povrsinu od 259 m² i 245 m² 237/782 dijela nekretnine oznacene kao c.zem 1112 K.O. xxxxxx, i to bas povrsinu od 245 m², za cijelo

-------

sastavni dio ugovora je i geodetska skica buduce nove parcele.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija