Jump to content

Racunjanje rokova za placanje kazne


leo77

Preporučene objave

nekada se nije mogla platiti kazna nedjeljom i tocka,ako je zadnji dan roka bila nedjelja ili drzavni blagdna zadnji dan roka se prebacuje na 1. sljedeci dan.

sta danas zakon kaze kada poste rade nedjljom,kada se racuni mogu platiti u konzumima,sta sada,kako se sada ti rokovi racunaju.

 

jel sam bas imao takvu situaciju da mi je zadnji dan bila nedjelja a ja sam otisao u ponedjlejlak platiti kaznu na sud i sutkinja mi je rekla ja vam to nemogu prihvatiti,platite u posti pa ako prode prode,cemu se mogu nadati???

 

radi se o onom 2/3 kazne ako platis u roku,da li ce se to priznati i sta u slucaju ako ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po mom mišljenju, rok je rok, bilo za ulaganje prigovora, žalbe ili plaćanje kazne. i u Prekršajnom zakonu piše "rok za plaćanje novčane kazne ne može biti kraći od osam dana ni dulji od tri mjeseca", a u čl. 122. Prekršajnog zakona, koji regulira općenite odredbe o rokovima, kaže "ako posljednji dan roka pada u nedjelju", rok istječe prvog idućeg radnog dana... a i u članku koji govori o dvije trećine kazne, govori se o roku za plaćanje koji je određen presudom kojim je novčana kazna izrečena.

 

no možda sam u krivu jer se praksa promijenila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako bi trebalo biti,u istoj posti kojom saljem prigovor placam i racune,a nedjeljom ne radi,po cemu bi trebalo biti razlike

 

samo eto danas kada poste rade nedjeljom,a racun mozes platit na kiosku ko ce ga znati

 

al jedno znam sigurno od ovakvog zakona koristi imaju samo bogati,plati kaznu i ajde dalje,i nije isto 1000 kuna nekome ko radi za 2700 kuna i nekome ko radi za 12 000 kuna,

stvarno se namece da u zivotu treba biti bitanga i lopov da ti bude dobro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a u čl. 122. Prekršajnog zakona, koji regulira općenite odredbe o rokovima, kaže "ako posljednji dan roka pada u nedjelju", rok istječe prvog idućeg radnog dana...
Ja bi rekao čl.123.

 

Čl.122 kaže "Kad je izjava vezana za rok,..",

"Kad je izjava predana poštom preporučenom pošiljkom.."..

"Okrivljenik koji je uhićen ili zadržan može izjavu koja je vezana za rok dati i .."

"Ako je podnesak koji je vezan za rok ..."

 

Rokovi se odnose na žalbe,molbe,prigovore,zahtjeve ...a ne na plaćanje kazne po PN-u.

 

PN je posebna odluka o prekršaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija