Jump to content

Uplata avansa ili sl....


RenatoZG

Preporučene objave

Pozdrav svima..

 

Imam jednu škakljivu situaciju. Naime podnesen je zahtjev za kredit uz uvjet da se primanja plaće prebace u pbz. Kako sam ja u erste banci nosio sam poslodavcu potvrdu od pbz-a za novi tekući i da se prebaci uplata plaće na taj novi račun. Problem je nastao tako što je firma pustila plaće osmoga, a ne desetoga u mjesecu kao i uvijek, osim ako pada vikend ili praznik što u uvom slučaju nije bilo te su mi pustili plaću na stari račun umjesto novi. U banci mi je odobren kredit i imam mjesec dana max za potpisivanje ugovora. A krajnji datum je 9.7.2015. Mene sad zanima postoji li nešto zakonski regulirano da mi firma uplati neki avans ili sl. na novi tekući jer kaže mi iz banke da može biti uplata u bilo kojem iznosu ali bitno da je od firme, jer ne vjerujem da bi mi firma samo tako uplatila nešto jer se radi ovelikoj firmi sa puno zaposlenih Tako da ne moram ponavljati cijeli postupak kredita uz koji idu i dodatni troškovi.. ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je rješenje i da sa starog računa vratite plaću na račun poslodavca, kao "pogrešnu uplatu" , a oni vam preusmjere novac na novi račun. No i to ovisi o dobroj volji poslodavca. Doduše, ako ste potvrdu o novom računu predali na vrijeme, onda je to njihov propust i bilo bi lijepo da ga i isprave. Otiđite u računovodstvo tvrtke pa se probajte s njima dogovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je rješenje i da sa starog računa vratite plaću na račun poslodavca, kao "pogrešnu uplatu" , a oni vam preusmjere novac na novi račun. No i to ovisi o dobroj volji poslodavca. Doduše, ako ste potvrdu o novom računu predali na vrijeme, onda je to njihov propust i bilo bi lijepo da ga i isprave. Otiđite u računovodstvo tvrtke pa se probajte s njima dogovoriti.

 

Pa da.. predao sam 3 dana prije nego što je plaća trebala sjesti, znači 8.og a plaća sjeda 10.og. I stvarno mi nije jasno zašto je sjela prije haha.. Hvala na informaciji, svakako ću otići do uprave dogovoriti nešto ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija