Jump to content

Bonus na plaću/ugovor o radu/problem


Lam

Preporučene objave

Postovani,

 

U jednoj sam specificnoj situaciji vezano za radni odnos i placu, a problem bi se mogao nazvati i slatkim, ovisno o percepciji.

 

Naime, dobio sam posao.

 

Placa je odredena prije (projektno zaposljavanje) i 1000 kn je manja od zeljene. Moze li se sad koliko traje projekt svaki mjesec isplacivati bonus od 1000kn ili neko mozda neko drugo rjesenje?

Inace, radi se o javnoj firmi bez kolektivnog ugovora.

 

Zahvaljujem.

uređeno: od Lam
Nije mi objavljeno 90% teksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Imam pitanje koje se tiče bonusa.

Na razgovoru za posao poslodavac mi je ponudio plaću koja se sastoji od fiksne plaće i bonusa na temelju učinka koji bi po njegovim riječima mjesečno bilo od 500 do 1000 kn. Iznos bruto plaće i nije nešto, ali zajedno s iznosom bonusa mi se činio kao dobra ponuda, te sam pristao na ponuđene uvjete.

Sklopili smo ugovor o radu sa rokom trajanja u kojem je navedena bruto plaća, te klauzula koja navodi da ćemo sklopiti dodatni ugovor o nagradi za uspješnost. Nakon nekog vremena se ispostavilo da taj ugovor o bonusima još nije sastavljen od strane matične poslovnice, te se čeka da matična poslovnica odluči na koji način će to računati itd. Dakle radim 2 mjeseca i nisam još dobio ni kunu bonusa koji su mi u početku obećani, a smatram da sam do sada itekako pokazao uspješnost u radu. Isto tako, smatram da me poslodavac namjerno doveo u zabludu, jer pri punudi plaće nije spominjao da taj ugovor još nije pripremljen. Ugovor mi istječe za 2 tjedna i razmišljam o tome da ne nastavim raditi nakon isteka roka ugovora.

Da li mi po ZOR-u pripada obećani iznos bonusa? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pitanje koje se tiče bonusa.

Na razgovoru za posao poslodavac mi je ponudio plaću koja se sastoji od fiksne plaće i bonusa na temelju učinka koji bi po njegovim riječima mjesečno bilo od 500 do 1000 kn. Iznos bruto plaće i nije nešto, ali zajedno s iznosom bonusa mi se činio kao dobra ponuda, te sam pristao na ponuđene uvjete.

Sklopili smo ugovor o radu sa rokom trajanja u kojem je navedena bruto plaća, te klauzula koja navodi da ćemo sklopiti dodatni ugovor o nagradi za uspješnost. Nakon nekog vremena se ispostavilo da taj ugovor o bonusima još nije sastavljen od strane matične poslovnice, te se čeka da matična poslovnica odluči na koji način će to računati itd. Dakle radim 2 mjeseca i nisam još dobio ni kunu bonusa koji su mi u početku obećani, a smatram da sam do sada itekako pokazao uspješnost u radu. Isto tako, smatram da me poslodavac namjerno doveo u zabludu, jer pri punudi plaće nije spominjao da taj ugovor još nije pripremljen. Ugovor mi istječe za 2 tjedna i razmišljam o tome da ne nastavim raditi nakon isteka roka ugovora.

Da li mi po ZOR-u pripada obećani iznos bonusa? Hvala!

 

GavinMcInnes,

Zakon o radu ne regulira stimulativne dijelove plaće,pa tako ni rečeni bonus na temelju učinka. Sva druga materijalna prava radnika uobičajeno su regulirana Pravilnikom o radu kojeg poslodavac mora imati ukoliko zapošljava više od 20 radnika. Obveza je poslodavca da Vam da na uvid pravilnik. Ova prava mogu biti i predmetom Kolektivnog ugovora.

S obzirom da da u ugovoru imate rečenu klauzulu Vi temeljem istog članka ugovora PISMENO,poštom sa povratnicom ,upozorite poslodavca na njegovu obvezu te ako ima više radnika od 20 upozorite ga da Vam da na uvid Pravilnik o radu u kome odnosni bonus mora biti reguliran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija