Jump to content

Ovrha na autu


Mihael81

Preporučene objave

Pitanje narode za one koji znaju, naime radi se o tome da imam dugova nastalih prije braka, bio sam naivan pa sam bio jamac najboljem prijatelju i na kraju završio pod ovrhama. Moje pitanje je slijedeće, supruga je prije braka kupila auto na svoje ime i sad smo u braku i htjeli bi promijeniti auto pa me sad zanima kako će se to tretirati. Zanima me dali možemo prodati auto i po cijeni po kojoj ga je supruga kupila kupiti drugi auto po toj istoj cijeni. Odnosno može li se ovršiti taj drugi auto,tj polovica auta. Supruga ima račun od auto kuće u kojoj je kupila auto, a isto tako i otplaćen kredit za taj auto. Hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje pitanje je slijedeće, supruga je prije braka kupila auto na svoje ime i sad smo u braku i htjeli bi promijeniti auto pa me sad zanima kako će se to tretirati.

 

jamstvo po kreditu je osobni dug. ne nasljeđuje se osim ako je ovrhom određeno vračanje tog duga. auto je njena osobna imovina (stečena prije braka).novi auto kupi za novac dobiven prodajom starog + dobije određeni iznos kao dar (roditelji, rodbina, svekar ili svekrva). auto upiše na svoje ime.

ovrha može ići na imovinu koja je bračna stečevina ali bračnu stečevinu treba dokazati.

ti si dužnik i možeš biti ovršenik. supruga nema skoro pa ništa sa tim. ima ali tek nakon pravomoćnog rješenja za ovrhu i pod uvjetom da je tvoj nasljednik i naslijedi neku imovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jamstvo po kreditu je osobni dug. ne nasljeđuje se osim ako je ovrhom određeno vračanje tog duga. auto je njena osobna imovina (stečena prije braka).novi auto kupi za novac dobiven prodajom starog + dobije određeni iznos kao dar (roditelji, rodbina, svekar ili svekrva). auto upiše na svoje ime.

ovrha može ići na imovinu koja je bračna stečevina ali bračnu stečevinu treba dokazati.

ti si dužnik i možeš biti ovršenik. supruga nema skoro pa ništa sa tim. ima ali tek nakon pravomoćnog rješenja za ovrhu i pod uvjetom da je tvoj nasljednik i naslijedi neku imovinu.

 

 

Hvala bovu, to sam i mislio, tako ćemo i napraviti prodati auto i u toj cifri kupiti drugi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija