Jump to content

sudski registar-pravni interes


kira

Preporučene objave

Početkom mjeseca studenog ove godine, dodatno se na stranici Registra trgovačkog suda pored ostalog može vidjeti, dali jedna odgovorna osoba(direktor,osnivač),posjeduje i druge pravne subjekte kao vlsnici osnivačii sl.

Isto tako na stranici tog subjekta data je mogućnost da Vi kao zainteresirana strana možete se kroz žalbu protiviti upusu tog subjekta,(dakle,tog novog subjekta s vlasnikom osnivačem koji je već vlasnik postojećeg subjekta,primjerice zbog duga prema vama iz postojećeg subjekta,"kraće rečeno, osnivam novi subjekt da bi izbjegao obveze po postojećem prijenos imovine i sl")..bar sam ja tako shvatio, molim za vaša mišljenja.i saznanja.

 

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Početkom mjeseca studenog ove godine, dodatno se na stranici Registra trgovačkog suda pored ostalog može vidjeti, dali jedna odgovorna osoba(direktor,osnivač),posjeduje i druge pravne subjekte kao vlsnici osnivačii sl.

Isto tako na stranici tog subjekta data je mogućnost da Vi kao zainteresirana strana možete se kroz žalbu protiviti upusu tog subjekta,(dakle,tog novog subjekta s vlasnikom osnivačem koji je već vlasnik postojećeg subjekta,primjerice zbog duga prema vama iz postojećeg subjekta,"kraće rečeno, osnivam novi subjekt da bi izbjegao obveze po postojećem prijenos imovine i sl")..bar sam ja tako shvatio, molim za vaša mišljenja.i saznanja.

 

Hvala !

 

Molim znalce, poglavito kada su posrijedi rokovi.

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim znalce, ....

 

Što?

Da kažemo svoje mišljenje?

 

Dobro, evo ukratko:

 

Čini se da netko u toj priči ima IQ otprilike kao broj cipela.

 

Ili oni koji takve zakone pišu, ili oni koji vjeruju da će im takvi zakoni pomoći da naplate svoja potraživanja i nađu 'pravicu'.

A ne bih baš rekao da su oni koji su to stavili u zakon baš takvi glupsoni.

Dakle, kruha i igara, rajo...

 

 

Ljudi kojima je firma propala i ostavila dugove, ne otvaraju novu firmu na svoje ime, nego na ženu, djecu, rođake...

A lopine koje su od samog početka išle na to da sa tvrtkom rade kriminal našli su neku naivnu budalu koja je pristala da na nju otvore firmu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na pozornosti i Vašem vremenu !.

 

Molim pogledajte sudski registar trgovačkog suda, sada je dato niz mogućnosti u pregledniku za svakoga subjekta, sve od 01.11.2015.g, "NN" 110/15,..

vrlo važno kod osnivača društva, stoji: "Prikaži vezane subjekte",..

U odnosu na ovo što vi govorite možda je i ovo "ćorak", no imam jednog subjekta moga dužnika, koji je unatoč firmi koju ima, novim lažnim podacima kod JB, otvara novu firmu, dakle jedan osnivač/direktor/vlasnik, otvara drugu firmu to jest još jednu, a prethodnu je ostavio u dugovima.

Po tom zakonu imam pravo žalbe kao zaintereserana strana , što sam i učinio, jedino me malo bune rokovi to jest dali sve teče od 01.11.2015.g

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

ako društvo ima imovine, nad imovinom se mora provesti stečajni ili likvidacijski postupak, a ne samo brisanje. sudski registar u onoj situaciji u kojoj društvo tri godine ili dulje nije predalo GFI ne provjerava postojanje imovine, samo pokreće postupak brisanja, a bilo je situacija da ako obrišete društvo, imovina (nekretnine, npr.) ostanu "nerazvrstane".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani.

Ta >novost < o kojoj Pišete je , koliko ja Znam Dugo na snazi.

Pregled >povezanih subjekata < je više od 2 - 3 g.u Igri.

Na svako Riješenje Postoji Pravo Žalbe, ali kad se Subjekt Briše po Sistemu > otvori - zatvori < Vi u tom Trenu 

niste to Pratili , jer se ta Riješenja objavljuju samo na Stranicama Sudskog Registra.

Kao Stranka u Postupku ,kad se Radi o Osnivanju Nove Firme Rok Žalbe je 15 Dana od Objave.

Žaliti se mogu >svi zainteresirani < Osim (ako se radi o prijenosu vlasništva ) Novog Stjecatelja..tako i Piše,,

ali nigdje ne Piše,,da je i Novi >stjecatelj < Stranka u Postupku..! ( ovo pišem iz iskustva )

Ali u toj Žalbi se ne Poziva na Svojstvo > stjecatelja < , več Stranke u Postupku..a to i je..jer za 1 Ugovor su 

Potrebne bar Dvije Osobe..!?

Žalba je na VTS - u Prihvačena   .!( iako , decidirano piše -da  stjecatelj nema pravo na žalbu )

Osnivanje Novih Trg Društava od Strane Istog Osnivača..ne znaći  - Nužno - Prevare..izbjegavanje nečega..itd.

Poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija