Jump to content

sudski nalog za sms poruke


taji222

Preporučene objave

Postovani, unaprijed se ispricavam ako vec tema postoji, a kako sam nova ovdje molim da se prebaci ako vec postoji.

Naime, vodim sa poslodavcem radni spor. Poslodavac zahtjeva od suda da se izda sudski nalog za ispis sadrzaja mojih sms poruka. Kako sam registriran korisnik (vip) na pretplatu da li je moguce da vip to dostavi na zahtjev suda? I koji je rok u kojemu operateri cuvaju te poruke, s obzirom da je rijec o porukama poslanim i primanima prije vise godinu dana. Negdje nalazim informaciju da se ne cuva sadrzaj istih, nego samo ispis brojeva na koje su slane poruke, a negdje da se sadrzaji sms poruka cuvaju 3mj, negdje 6mj, a negdje 12mj. Ako netko ima provjerenu informaciju bila bih zahvalna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije konkretno za Vip, već o privatnosti:

 

Zakon o zaštiti osobnih podataka kaže (čl. 6) da izvršitelj obrade mora čuvati ono što mu treba onoliko vremena koliko mu treba.

Vip ne bi smio čuvati previše podataka, jer to narušava privatnost (tj. čl. 8 Povelje o temeljnim pravima).

 

Postoji presuda (link) kojom se poništava 'Data Retention' direktiva, o čuvanju podataka (članak).

 

azop.hr, ZEK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija