Jump to content

Prijedlog za ovrhu


katarina55555

Preporučene objave

Poštovani,

da li moram platiti sastavljanje prijedloga za ovrhu, javnobilježničku nagradu i sl. troškove u iznosu od 250kn, za račun u iznosu od 120,81kn od 5.8.2014.godine, izdan od strane Brunata d.O.o. za koji nisam znala da nisam platila, i za koji godinu i pol nisam dobila opomenu. Naveli su također da nazovem odvjetničko društvo kako bi mi oni rekli koliku kamatu moram platiti do današnjeg dana.

 

Molim Vas za pomoć i prijedlog.

 

Unaprijed hvala,

 

Katarina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi katarina,

Mislim da ne postoji obaveza slanja računa i opomena, bar ne preporučeno ili s povratnicom.

Ako znate da imate neku obavezu, a niste dobili uplatnicu, sami morate tražiti novu uplatnicu. :(

 

Mislim da je to tako i da morate:

1) platiti neplaćeni dug i kamate kao i nastali trošak (sastavljanje 250+pdv, JB 60+pdv, dostavu), ili

2) ako ne platite, idu dodatni troškovi (predvidivi) i trošak koji naplaćuje Fina, ili

3) ako podnesete prigovor, a sud to ne uvaži, onda uz trošak u 1 ide i dodatni trošak 250+pdv +100kn

 

Ako se odlučite za 1, kamate možete sami izračunati - kalkulator (tema); za troškove upisati datum rješenja (na zadnjoj strani).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija