Jump to content

sad viza, prekrsajna prijava za drogu


medoo878

Preporučene objave

To bi se zvala prekršajna rehabilitacija. Rehabilitacija osuđenih osoba nastupa po sili zakona, a na rehabilitaciju državna tijela paze po službenoj dužnosti. Protekom tri godine od pravomoćnosti odluke o prekršaju, počinitelj prekršaja smatra se neosuđivanim. Prekršajnu evidenciju vodi ministarstvo pravosuđa u elektroničkom obliku. Podatke o prekršiteljima vodi i policija. U ambasadi će od vas tražiti potvde o osudivanosti i nekaznjavanju. Kazne za parking nisu bitne. To vam može otežati dobivanje vize.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Ja sam u sličnoj situaciji, prije 2 godine sam uhvaćen sa pola jointa, dobio sam mjeru obaveznog liječenja od ovisnosti. Nikakva kazna, novčana ili zatvorska.

 

Trenutno želim zatražiti B1/2 vizu radi putovanja, dakle čisto turistički.

 

Kako da u DS-160 formularu odgovorim na "Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action?"

 

Da li lažem ako odaberem "Ne"?

Koliko shvaćam počinio sam prekršajno, a ne kazneno djelo.

 

Dobio sam od par ljudi savjet da budem iskren, da je njima najbitnije da im garantiraš da se nećeš ilegalno useliti. Za ovakve sitnice ih navodno nije briga? Mene je ipak malo strah da me radi toga ne odbiju.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija