Jump to content

Privremena mjera zabrane građevinskih radova


opasko1

Preporučene objave

Hvala na odgovoru,

-radi se o bespravnoj gradnji zida 13m dugackog i oko 290cm visine,na zasticenoj cestici.

-agresivni i nasilni i opasni radnici koji stalno prijete i placeni su da nas maltletiraju.

-gradnjom visokog zida zele omoguciti "pregradu"između dva dvorista-kako bi dovodili 20-50 kamiona dnevno pred nase prozore i dvoriste na udaljenost od 1,5m od prozora i 10 cm od dvorista -

-kamioni izazivaju potrese i buku stravicnih razmjera

-nastala bi nenadoknadiva steta i nasilje kojem smo i do sada izlozeni.

-onemogucili bi nam boravak u dvoristu i stanu zbog 20-50 kamiona dnevno pred nasim prozorima i uz "pregradu"-zid visine 290cm-

-onemogucili bi nam dotok sunca u stan polozen u prizemlju-zamracili bi nas .

-stan bi nam izgubio na vrijednosti gradnjom zida te zbog potresa i buke.

-postoji opasnost daljnje gradnje i razbijanja naseg dvorista jer ta tvrtka nema projekte i te im je jedino rjesenje nasilna i bespravna gradnja,a kako su radili i do sada.

-oduzimaju nam se vlasnicka prava

-pojacale bi se ionako jake stetne imisije,buka,prasina,neugodni mirisi auspuha,smeće,otpad,potresi,okupljanje lokalnih pijanaca pred ducanom ,uriniranje i galama pijanih i alkoholiziranih ljudi koji se okupljaju na parceli ducana

-stan i dvoriste uz koje se svakodnevno prekrcava,nakrcava ,istovar utovar oko 20-50 kamiona znacajnu bi izgubio na vrijednosti .

---bez zida ,kamioni su udaljeni oko 12 metara od prozora ,a sa zidom kojeg zele graditi ,kamioni bi bili udaljeni 1.5-2 metra od prozora,ali tek 10 cm od dvorista.

-kamioni bi nam dolazili na tocno 10 cm od dvorista uz "pregradu"-fasadni panel.

--u biti nase dvoriste i mi od kamiona bi "pregradilo" 8cm debljine zida ,te bi samo trećina visine kamiona bila iza zida ,a ostatak iznad nasih glava i dvorista(zbog razlike u visini parcela mi ne bi vidjeli jedino kotace kamiona.

-iz kamiona bi nam padali predmeti u dvoriste i mogli bi nas ozlijediti jer sa tih kamiona stalno nesto pada,dolijece smece,gajbe,boce,kutije,kolica.

-utovarna istovarna rampa bila bi nam iznad glava i tijela,

-kolica im padaju sa kamiona i sa rampe ,padaju kutije,hrana...sve bi nam to lako moglo doletjeti u dvoriste zbog udaljenosti od samo 10cm.

-

-u biti boravak u dvoristu bi bio nemoguc ,a u stanu vrlo slicno.

 

Mozete li nam pomoci.Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Matrix,

Mozete li mi savjetovati koja tuzba bi bila odgovarajuca.

Za sada postoji jedino tužba na upravnom sudu( a gdje smo i mi izvrsenici skupa sa tom tvrtkom iako nismo nista gradili,ali je tvrtka gradila na nasoj parceli) zbog obustave rjesenja o uklanjanju građevine tocno pokraj ove nove građevine koju sada hoce graditi.

Sada,u ovom trenutku inspekcija ne zeli izaci na teren iako je poslana požurnica.

Hvala unaprijed

 

Ažurirano

 

Zasticeno kulturno dobro Zona B.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da poslala sam konzervatorima,ali ako me mozete uputiti kojom tuzbom mogu zaustaviti ovoj kaos.

 

Na tužbe vam se takvi bezobzirni graditelji samo smiju.

Pogotvo na tužbu za smetanje posjeda.

 

Trebate podnositi prijave građevinskoj inspekciji, a ako vam radnici prijete pisanim podneskom prijavite policiji konstantne prijetnje i zastrašivanje.

 

Ako se radi o nepravilnom izvođenju radova koji ugrožavaju statiku vašeg objekta ili okolnog terena , to se može definirati kao izvođenje opasnih radova.

 

Takvo gradilište mora imati i nekog šefa gradilišta, projekte i nadzor radova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policija dođe i ode.nekidan su nakon odlaska policije radnici nasrnuli na nas brusilicom.i nista. za policiju to nije nista.kazu nam:nema ozlijeđenih,a vas da vam zivoti budu sigurni odvest cemo u pritvor.

-nema inzinjera,nema projektanta,nema projekata,nema nicega.samo nasilje nepoznatih osoba koje salje i plaća tvrtka.

--a sto se tice statike objekta-građevinska kaze da mi moramo sami odrzavati objekte bez obzira sta tvrtka izvodi opasne radove.

-inspekcija kaze da oni nisu tu da stite necije zivote i imovinu,nego policija,a policija kaze:vi cete u pritvor i zivoti su vam sigurni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija