Jump to content

Presretač


Čovjek2

Preporučene objave

Zanima me nmg naći baš točno di piše koje su ovlasti presretača. Radi se o tom da je ograničenje 80 a ja vozio oko 110 -115 presretač sa sporedne ceste ulazi na glavnu prošao sam pored njega s malo većom brzinom od dopuštene i vozili su iza mene kad sam ih skužio odma sam smanjio brzinu i vozio u granicama normale i sad je moje pitanje

jel imaju oni pravo doma poslat to prekoračenje brzine ak su je uspjeli snimit jer me nisu zaustavili ni ništ vozili noramlno iza mene i poslje me samo prošli bez zaustavljanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ti pojuriš za svakim automobilom koji te cima bio on presretač ili ne?

 

Ti koji se daju nagovoriti na cimanje i zaslužuju kaznu.

 

Imaš svoj tempo, vozi po svome, ako ide netko brži propusti ga, makni se u desnu

traku...pa tko te tjera da se ganjaš ?

 

A presretač radi svoj posao.

 

Previše živčanih vozača viđam po cesti...tolerancije malo ljudi, svima će biti

ljepše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam jesi meni odgovorio ili otvaraču teme ali vidim da si sve krivo skonto.

 

Prvo: vidiš da sam napisao da svi takvi koji se uhvate na 'cimanja' zasluzuju kaznu.

 

Drugo: vozim uvijek po ograničenju, alkohol uopće ne pijem i iskreno me briga za tudji zivot ako hoce i 200 nek vozi i nek se ubije ali ako takvim ponašanjem ugrožava i moj ili neciji tudji onda se sigurno nemoze reci da "voze legalno" i sl. i naravno da sam protiv takvog neodgovornog ponašanja.

 

Posao presretača je ulovit brze vozače a ne konstruirat scene na cestama i dovodit u opasnost ostale sudionike prometa jer tim izazivanjem niti voze po ograničenju niti sigurno za ostale, ako vriejdi za sve nas sto nebi vrijedilo za njih.

 

Npr. bicikliste u Osijeku se kaznjava za svaku sitnicu i glupost iako je infrastruktura grada jako loša i doprinosi vecinom tim kaznama, ali to naravno nije briga represivni aparat i to je sigurno "za njihovo dobro" a kad presretač juri iznad dozvoljenog i ugrožava ostale sudionike prometa to je jel legalno i ok, e pa vidiš nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Posao presretača je ulovit brze vozače a ne konstruirat scene na cestama i dovodit u opasnost ostale sudionike prometa jer tim izazivanjem niti voze po ograničenju niti sigurno za ostale, ako vriejdi za sve nas sto nebi vrijedilo za njih.

 

 

Mjesečno radim 10000 km po Hrvatskoj.

Godinama nisam vidio konstruirane scene i cimanja od presretača a susrećem ih

skoro na dnevnoj bazi.

 

a kad presretač juri iznad dozvoljenog i ugrožava ostale sudionike prometa to je jel legalno i ok, e pa vidiš nije.

 

Onda treba ukinuti i hitnu pomoć i pratnju štićenih osoba jer i oni se voze brzo i ugrožavaju čak i mene koji ih gledam iz dvorišta jer u svakom trenu mu može puknut guma i odleti k meni kroz ogradu.

 

A ovo za bicikliste...

A šta bi rekao na ovo:

Tamo gdje je bio nogostup 50 godina, iscrtali su biciklističku stazu u dva smjera i postavli znakove.

Znaš kuda bi se pješaci i djeca koja idu u školu sada po zakonu morala kretati?

Po cesti zajedno sa šleperima.

Divno zar ne ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Divno je čudo kako nisi vidio cimanja i sl. ja ih dozivim 1 u 2-3 mjeseca redovno ali naravno da nisam budala i da se necu isprovocirat a oni nek divljaju i rade sa sobom šta hoće.

 

Ovu usporedbu s hitnom necu ni komentirat, ljudi voze brze da bi se spasio nečiji život a ne da bi izazivali, glede sticenih osoba i sam se zalažam za to da nemaju pravo na svakkva divljanja po cesti i sl. to smo i ovdje imali takvih tema.

 

Glede biciklista dao sam benigan primjer kako u OS češ na....t ako kad sidjes s biciklisticke staze ne kreneš odmah gurat bicikl, pa pobogu ljudi ovdje dobiju kaznu zato jer hodaju pijani (bilo neki dan u svim medijima) i moja usporedba je bila da ako biciklist za to što nije odmah poceo gurat bajs moze dobit kaznu jer navodno ugrozava druge u prometu onda divljanje presretača sigurno nemoze biti neki primjer legalne vožnje.

 

Da se razumijemo ovime nebranim bicikliste po defaulutu i sl. nego sam ti samo htio stavit usporedbu, nemisliš valjda da je voznja biciklom van biciklisticke staze opasnija i veci prekrsaj nego 'cimanje' u lijevoj traci uz brzinu vecu od dozvoljenog?

 

Glede primjera koji si dao, da, naravno da je loše, nezelim braniti tu niti bicikliste niti onog ko je to postavio.

 

Ja nastupam iz pozicije da oni koji provode zakon nemaju šta se ponašat tako da ga krše i izazivaju i prometu i to je to, nadam se da sam bio jasan.

uređeno: od Spitfire
neprimjeren izraz
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Momci, nema potrebe za povišenim tonovima ili izvođenjem (krivih) zaključaka o tome što je drugi mislio.

 

Naravno da nitko, pa ni policija, osim u zakonom opravdanim situacijama nema pravo kršiti zakon, tako je i sa ovim presretačima. A da ima dečkiju koji misle da im značka daje pravo da rade što ih je volja - ima. Srećom pa su u manjini, a "mogućem budućem Predsjedniku SAD-a" mogu samo poručiti da idući puta zapamti registraciju, vrijeme i lokaciju incidenta te sve prijavi nadležnima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam di sam to povisio ton ili vrijedjo sugovornika, ako pak jesam, ja se ispričavam, stvarno mi nije bila namjera :(

Da, ubuduce kad mi netko proleti sa skoro duplo vecom brzinom odmah cu probat zapamtit registraciju...

 

A glede ovih prijava, u zadnjih 7 godina glede obične policije, porezne, državnog inspektorata, DORH-a, ministarstva branitelja, povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa, pa i ovih famoznih presretača podigao sam barem 20 prijava sa sve i točno opisanim situacijama, imenima, lokaciji i opisu navedenog prekršaja/kaznenog djela i rezultat svega bio je uvijek čista nula (u nekim slučajevima nisam ni dobio povratnu inf) tako da oprostit cete mi ako te prijave 'nadleznim organima' uzimam sa velikom dozom rezerve i skeptičnosti.

 

L.P.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam di sam to povisio ton ili vrijedjo sugovornika, ako pak jesam, ja se ispričavam, stvarno mi nije bila namjera :(

 

Ma sve OK Trump, to sam napomenuo samo da ne bi došlo do nepotrebnog zaoštravanja retorike.

 

A glede ovih prijava, u zadnjih 7 godina glede obične policije, porezne, državnog inspektorata, DORH-a, ministarstva branitelja, povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa, pa i ovih famoznih presretača podigao sam barem 20 prijava sa sve i točno opisanim situacijama, imenima, lokaciji i opisu navedenog prekršaja/kaznenog djela i rezultat svega bio je uvijek čista nula (u nekim slučajevima nisam ni dobio povratnu inf) tako da oprostit cete mi ako te prijave 'nadleznim organima' uzimam sa velikom dozom rezerve i skeptičnosti.

 

Razumijem vas, i sugeriram vam da iduću prijavu napravite Ministarstvu unutarnjih poslova, njihovoj Središnjici u Zagrebu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija