Jump to content
albatros28

pješak na parkiralištu

Preporučene objave

pozdrav

nov sam na forumu pa se ispričavam ako je ovakva ili jako slična tema već otvorena.

naime 05.04. sam na parkiralištu preko puta moje kuće išavši u nazad (polako) udario pješaka koji je čekao prijevoz. Dvojica su sjedili na sredini parkiraišta na nekim torbama (meni svjedoci kažu da su sjedili dok je dečko kojeg sam udario rekao da su stajali u mojem mrtvom kutu)

Dečko (cca 23 godine po mojoj procjeni) se počeo previjati rekavši kako sam mu iskrenuo nogu. Čim se to desilo izašao sam iz auta, te mu ponudio da ga odvezem na hitnu što je on odbio, kao i to da mi pokaže koljeno. Rekao sam odmah da ga nisam vidio, da ne bježim od situacije, te ga nekoliko puta zamolio da odemo na hitnu što je on odbio i rekao da je sve ok. Nakon toga tražio sam ga da odemo na piće u kafić do nas ili da ga odvedem kući... sve je odbio i rekao da bude ok.

na papirić sam mu napisao broj mobitela i ime i prezime i zamolio da mi javi situaciju bila ona loša ili dobra ili neka između.

Javio se nakon tri dana da je sve u redu, te da nema problema ali da ima molbu da mu saznam tko živi u mojem mjestu na nekoj adresi, što sam ja i napravio u narednih tri dana, misleći da je dalje sve ok.

danas (25.04.2016) nazvao me i pitao jel se možemo naći na kavi, na što sam pristao, te mi je rekao da je bio kod liječnika te kako ima ozlijeđene ligamente i savjetovao se s odvjetnicom kako bi preko mojeg auto osiguranja izvukao nešto.

iskreno očekivao sam puno veće probleme, pa me ta opcija malo smirila. bez obzira jel sve to realno ili ne samo da nemam veće probleme, jer ipak našao sam se tamo...

sad me zanima ako ja napravim europsko izvješće, kako mene može teretiti moje osiguranje, ili se radi o bonusu (i koliko dugo bi mi se to okvirno moglo skidati).

problem je da sam u lošijoj financijskoj situaciji i nezaposlen i ja i supruga te razmišljam kako bismo napravili pauzu s osiguranjem koje izlazi početkom 6. mjeseca.

kakvi su pravni savjeti i Vaše gledište te situacije, jer ja ne razmišljam prebistro.

Unaprijed zahvaljujem!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Lexie
      Pozdrav, 

Urucen mi je prekrsajni nalog u kojem me terete za dvije stvari: 
      1. prekrsaj iz clanka 112. stavka 3. (prelazenje preko pjesackog na bicikli), 300 kn
      2. prekrsaj iz clanka 45. stavka 1. (nepropustanje svih vozila koja su se kretala kolnikom, nesreca sa ozljedenim osobama), 2.500

E sad - za prvi sam kriva, za drugi smatram da nisam. 
      Dogodilo se sljedece:
      Dolazeci do tog pjesackog (vozeci se na bicikli) sam ja skroz usporila i pogledala lijevo ima li vozila, pregledno je podrucje.
      Lijevo od mene je porta od poduzeca, desno je jednosmjerna cesta na koju se s porte mogu jedino ukljuciti vozila.
      Vozac je STAJAO na porti s autom i gledao u suprotnom smjeru u nadolazece aute.
      Ja sam bila uvjerena da je okrenuo glavu zatim prema meni i da me vidio.
      I dalje je stajao i moj zakljucak je bio da ne misli jos krenuti.
      Pa sam ja krenula prijeci i pri samom stupanju na pjesacki sam vidjela da on krece ravno prema meni (i tada gleda u suprotnom smjeru).
      Zakocila sam svom silinom od straha i sudarili su se moj prednji kotac i njegovo prednje kolo.
      Ja sam dobila teze tjelesne ozljede iako su nam brzine bile minimalne jer sam se pri kocenju nezgodno odigla s bicikle i udarila najvise glavom u auto.

U nalogu pise da se izvjesce temelji na neposrednom opazanju policijskog sluzbenika i da je time utvrdeno da sam ucinila opisane prekrsaje. 
      Mene je policajac jedino u bolnici pitao da li sam znala da trebam sici s bicikle na pjesackom i to je to.
      Na porti postoji kamera, vozac je vidio snimku, nemam pojma koliki kut hvata.
      Da li neposredno opazanje policijskog sluzbenika znaci da je policajci nisu niti pogledali ili da to jednostavno nisu naveli u nalogu?
      Mogu izvrsiti uvid u spis, ali je II PPRP Bogu iza nogu i do tamo bi me taksi kostao 200 kuna, pa bi to voljela izbjeci ako je nepotrebno.

Imala sam i imam jos uvijek poprilicne troskove lijecenja.
      Prekrsaja nikakvih nemam.
      Za prvu tocku sam kriva, ali sam uvjerena da bi me i kao pjesaka pokupio (odnosno da sam sisla s bicikle i nastavila preko pjesackog tako) jer nije uopce pogledao na tu stranu
      nijednom, pa ni kada je odlucio krenuti, posto me dozivio tek pri samom udaru, pa bi mozda dobila i gore ozljede.  Time je taj prekrsaj neznatan.
      Za drugu, citajuci Zakon, smatram da se nisam neoprezno ukljucila u promet ne propustivsi sva vozila na kolniku jer je auto stajao.

Da li da prigovorim da za drugi nisam kriva (cija visina iznosa me i muci), a da za prvi molim oprost i minimalnu kaznu ili sto smatrate da bi bilo najbolje u ovom slucaju?
      Mislila sam prigovoriti u cijelosti (da me sud saslusa), ali ipak kao dodatak tome ispod odmah navesti moje videnje sudara i ostalo (tipa tesko financijsko stanje radi tog sudara za sto mogu donijeti dokaze) kako bi sud odmah znao sto cu reci i tamo, mogu li tako?

Hvala

• objavio erinerin
      Sava osiguranje odbija isplatiti štetu nastalu u prometnoj nezgodi. Slijedeći korak mi je tužba nadležnom sudu. Zanima me koja je procedura kod popravka automobila? Ja sad o svom trošku popravljam i onda na sudu tražim naknadu točno navedenu na računu? Ili ipak sud određuje koliki je iznos štete neovisno o tome kod koga sam ja i za koliko popravila automobil? Također me zanima imam li ja pravo tražiti od Save da mi dostave fotografije od procjenitelja (da ne bi poslije na sudu bilo da fotografije proguta mrak).
    • objavio Lucija123
      Pozdrav, auto koji je kupljen u Njemačkoj (tata tamo živi te je on normalno uvezen i plaćen) je zatim registriran u stanici za tehnički u Hrvatskoj, te su nam uzeli originalnu njemačku prometnu(Teil1 i Teil2). Problem je nastao kad nismo odmah odjavili auto u Njemačkoj preko njih. Otišli smo odjaviti u Njemačku te su nam rekli da njima treba originalna njemačka prometna. Na tehničkom u Hr su nam rekli da je oni nemogu nikako izdati. Što učiniti? Spomenuli su nam i potvrdu o preregistraciju vozila, hoce li on poslužiti i moramo li ga prevesti na njemački? 
      Hvala puno na odgovoru! 
    • objavio amoretto
      Pozdrav!
      Najmoprimac je unajmio garažu, a nakon par mjeseci plaćanja prestao je plaćati garažu, ne javlja se na telefon i vlasnik/najmodavac s njim ne može stupiti u kontakt. Vlasnik je prepilio lokot i u svojoj garaži našao tuđe zaključano vozilo (bez tablica, izvana se ne vidi broj šasije), koje je vjerojatno najmoprimac ostavio. Vozilo je iz ranih 90ih, ni po čemu posebno, po slobodnoj procjeni za otpad. Za sad se ne zna što je u prtljažniku. Što vlasnik garaže može ili treba učiniti da se riješi vozila iz svoje garaže? Koja su mu prava i obveze? Otpad za odvoz vjerojatno traži dokaz o vlasništvu. S obzirom da nema ključa vozilo je teško i odtegliti pa i izgurati iz objekta.
    • objavio ilon
      Pozdrav svima!
      Imam problem pa vas molim savjet .Početkom mjeseca sam odlučio uvesti auto iz Njemačke. S obzirom da ne znam njemački jezik, našao sam čovjeka koji je otišao tamo, kupio auto i dovezao ga u Hrvatsku. Platio sam homologaciju i PPMV te registrirao auto.
      Nakon nekoliko dana dobivam poziv iz stanice za tehnički pregled da im nisam dostavio odjavljenu njemačku prometnu dozvolu. Problem je u tome što je čovjek koji je dovezao auto napravio grešku i zaboravio/ostavio prometnu dozvolu u Njemačkoj. Poslao sam mail stanici za tehnički u Njemačkoj, ali oni kažu da nema prometne tamo. Što napraviti? Postoji li način da dobijem prometnu? Zar nebi oni to trebali imati negdje na računalu?
      Drugi problem je što je autokuća izdala kupoprodajni ugovor, a trebala je račun te sada naša stanica za tehnički ne može provjeriti dali je porez plaćen. Na stranici autokuće postoji neki porezni broj u formatu 123/4567/8910 (to je Steuernummer) i oni tvrde da je taj broj ispravan. Tehnički traži broj u formatu DE123456789 tj. VAT broj. Da li je to isti broj i koja je uopće razlika? Zar nebi službenici u tehničkom mogli provjeriti taj broj u takvom formatu?
      Dakle, tehnički je registrirao auto i bilo im je sve u redu bez te prometne, a sad traže tu prometnu koju nemam.

• Online korisnici

• Napravi novi...