Jump to content
erinerin

Tužba autoosiguravajuće kuće

Preporučene objave

Sava osiguranje odbija isplatiti štetu nastalu u prometnoj nezgodi. Slijedeći korak mi je tužba nadležnom sudu. Zanima me koja je procedura kod popravka automobila? Ja sad o svom trošku popravljam i onda na sudu tražim naknadu točno navedenu na računu? Ili ipak sud određuje koliki je iznos štete neovisno o tome kod koga sam ja i za koliko popravila automobil? Također me zanima imam li ja pravo tražiti od Save da mi dostave fotografije od procjenitelja (da ne bi poslije na sudu bilo da fotografije proguta mrak).

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Tako je, materijalnu štetu popravljate sami i onda tražite naknadu štete prema računu izvođača radova. Možete tražiti da Vam procjenitelj dostavi fotografije izvida štete, i zapisnik uz izvid štete, pretpostavljam, mada su oni osiguratelj Vašeg štetnika.

Podijeli ovu objavu

Zaprimili su europsko izvješće, potpisane izjave mene i krivca nezgode, fotografije s mjesta nezgode i zaključili da šteta na mom automobilu ne odgovara "priloženoj dokumentaciji i opisu nezgode". Uložila sam pritužbu na utemeljeni odgovor. Njihov odgovor je bio praktički identičan, samo su malo drugačije presložili riječi. Pri tom su još i prekršili rok od 15 dana za odgovor na moj prigovor.

Podijeli ovu objavu

U slučaju da je krivac nezgode naknadno (nakon potpisivanja izjave koja je u skladu s mojim zahtjevom za odštetu), odlučio promijeniti priču. Je li on mogao uložiti nekakav prigovor (na prijavljenu štetu)? I ako je bilo kako naknadno reagirao, bih li ja o tome morala biti upoznata od strane osiguravajućeg društva?

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Lexie
      Pozdrav, 

Urucen mi je prekrsajni nalog u kojem me terete za dvije stvari: 
      1. prekrsaj iz clanka 112. stavka 3. (prelazenje preko pjesackog na bicikli), 300 kn
      2. prekrsaj iz clanka 45. stavka 1. (nepropustanje svih vozila koja su se kretala kolnikom, nesreca sa ozljedenim osobama), 2.500

E sad - za prvi sam kriva, za drugi smatram da nisam. 
      Dogodilo se sljedece:
      Dolazeci do tog pjesackog (vozeci se na bicikli) sam ja skroz usporila i pogledala lijevo ima li vozila, pregledno je podrucje.
      Lijevo od mene je porta od poduzeca, desno je jednosmjerna cesta na koju se s porte mogu jedino ukljuciti vozila.
      Vozac je STAJAO na porti s autom i gledao u suprotnom smjeru u nadolazece aute.
      Ja sam bila uvjerena da je okrenuo glavu zatim prema meni i da me vidio.
      I dalje je stajao i moj zakljucak je bio da ne misli jos krenuti.
      Pa sam ja krenula prijeci i pri samom stupanju na pjesacki sam vidjela da on krece ravno prema meni (i tada gleda u suprotnom smjeru).
      Zakocila sam svom silinom od straha i sudarili su se moj prednji kotac i njegovo prednje kolo.
      Ja sam dobila teze tjelesne ozljede iako su nam brzine bile minimalne jer sam se pri kocenju nezgodno odigla s bicikle i udarila najvise glavom u auto.

U nalogu pise da se izvjesce temelji na neposrednom opazanju policijskog sluzbenika i da je time utvrdeno da sam ucinila opisane prekrsaje. 
      Mene je policajac jedino u bolnici pitao da li sam znala da trebam sici s bicikle na pjesackom i to je to.
      Na porti postoji kamera, vozac je vidio snimku, nemam pojma koliki kut hvata.
      Da li neposredno opazanje policijskog sluzbenika znaci da je policajci nisu niti pogledali ili da to jednostavno nisu naveli u nalogu?
      Mogu izvrsiti uvid u spis, ali je II PPRP Bogu iza nogu i do tamo bi me taksi kostao 200 kuna, pa bi to voljela izbjeci ako je nepotrebno.

Imala sam i imam jos uvijek poprilicne troskove lijecenja.
      Prekrsaja nikakvih nemam.
      Za prvu tocku sam kriva, ali sam uvjerena da bi me i kao pjesaka pokupio (odnosno da sam sisla s bicikle i nastavila preko pjesackog tako) jer nije uopce pogledao na tu stranu
      nijednom, pa ni kada je odlucio krenuti, posto me dozivio tek pri samom udaru, pa bi mozda dobila i gore ozljede.  Time je taj prekrsaj neznatan.
      Za drugu, citajuci Zakon, smatram da se nisam neoprezno ukljucila u promet ne propustivsi sva vozila na kolniku jer je auto stajao.

Da li da prigovorim da za drugi nisam kriva (cija visina iznosa me i muci), a da za prvi molim oprost i minimalnu kaznu ili sto smatrate da bi bilo najbolje u ovom slucaju?
      Mislila sam prigovoriti u cijelosti (da me sud saslusa), ali ipak kao dodatak tome ispod odmah navesti moje videnje sudara i ostalo (tipa tesko financijsko stanje radi tog sudara za sto mogu donijeti dokaze) kako bi sud odmah znao sto cu reci i tamo, mogu li tako?

Hvala

• objavio toma49ka
      Postovani... Imao sam prometnu nezgodu, utvrdeno da nisam kriv. Proglasena je totalna steta na vozilu.
      Receno mi je da nemam pravo zalbe na odredeni iznos koji mi nude za odstetu.  Je li istina da rade po svom katalogu vrijednosti vozila, i da je to to.... Hvala
    • objavio Matrix
      Napomena:Izdavači i autori ne snose nikakvu odgovornost za eventualnu štetu koja može nastati zbog uporabe ovog predloška
    • objavio And Zox
      Ovako, moja je svekrva uplasena da ce joj Banka sjesti na 1/4 kuce, na kojoj je upisan njen bivsi muz, od kojeg je rastavljena vec 30 godina, ali taj dio kuce je jos uvijek glasio na njega u trenu njegove smrti. Poslije njegove smrti saznalo se da ima dugova, oko 12 tis eura, mozda i vise, to se ne zna tocno koliko. Imao je on i zemju, 2-3 gradilista i nesto sume u unutrasnjosti u trenu smrti.
      Da li postoji neka zakonska regulativa da se vjerovnici/drzava, ili kome je vec bio duzan, naplate od prodaje njegove zemlje, a da svekrvu ostave na miru, posto ona zivi u svojoj kuci i naravno da ne zeli da je banka istjera iz kuce zbog te 1/4, 
      kome se obratiti za pravno savjetovanje. Naslijednici bi mu bili  po zakonu njegovi sin i kcer, koji ne zele ni nasljedstvo ni dugove. Ostavinska rasprava jos nije bila, i nitko od djece ne zeli je pokrenuti, jer su culi da onaj koji pokrene
      ostavinsku, taj mora placati sve troskove postupka, i preuzima automatski pokojnikov dug.
      Osim te zemlje i sume, imao je i trosoban stan, kojeg je darovnim ugovorom poklonio bivsoj snahi deset dana prije smrti. Ali od tog stana nece biti naplate, jer se bivsa snaha osigurala kod odvjetnika da se stan ne dira zbog dugova. Ima li kakve nade za svekrvu da izbjegne dozivotno placanje tudjih dugova?

• objavio mimi1896
      Pozdrav, 
      dostavom tuzbe duzan sam odgovoriti pismenim putem na nju. Radi se o povecanju alimentacije za 600 kuna za koje ja nemam mogucnosti. Ja boravim i radim u Njemackoj dok je djete kod majke u Hrvatskoj. Pa me zanima dali mogu bez odvjetnika sastaviti odgovor gdje cu priloziti sve papire o primanjima i rashodima koje imam ili ipak moram angazirati odvjetnika?
  • Online korisnici

No members to show

• Napravi novi...