Jump to content

zamjena građevinskog zemljišta


katicazasve

Preporučene objave

Bok svima,

 

Javna rasprava za izmjenu prostornog plana je u toku i dala sam zahtjev da mi se prebaci 4500m2 iz građevinske parcele na neurbaniziranu parcelu iz razloga jer je trenutna građevinska parcela nepogodna za gradnju(stjene, padina, krš).. (Zahtjev sam dala u dogovoru s gradskim ocima koji su rekli da je to moguće) Od 4500 m2 građevinskog područja ucrtano je samo 2500m2. Dali se to tako može ili je nečija dobra volja? Na temelju čega može netko odlučiti ucrtati 2000 m2 manje a radi se samo o zamjeni vlastitog područja; nije šireno građevinsko područje; barem ne u mojem slučaju. Tražila sam u zakonima članke po kojima oni to mogu raditi ali nisam našla odgovor....:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može iz raznih razloga, odredbama postojećeg plana, planovima grada, županije i sl. No, svakako bi ste trebali dobiti od nositelja izrade plana a prije upučivanja konačnog prijedloga plana predstavničkom tijelu na donošenje, prema Zakonu o prostornom uređenju, pisanu obavijest s obrazložnjem djelomičnog prihvačanja prijedloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisali su oni meni razlog zasto su djelomicno prihvatili ali povlace zakon o sirenju gradjevinskog podrucja sto u mojem slucaju nije.....mene ljuti zasto su skinuli svih 4500 m2 a ucrtali 2500m2.... Onda su mogli pustit 2000 m2 na staroj parceli a 2500m2 prebacit na pogodnu parcelu... Tako da bude pozitivna nula.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija