Jump to content

Osigurati vlastnistvo na nakretnini


bersis

Preporučene objave

Dobar dan,

 

ako nas ima 4 vlasnika na jednoj nekretnini, kako bi mogli svi osigurati vlastnistvo na primjer sa zabiljezbom u zemljisnoj knjizi?

 

Mislim ovako. Dosta se cita i ja znam da postoje zemljisno knjizni lopovi. To znaci neki lopovima jos uvijek uspije kroz laznih svjedoka da se upisuju u zk preko suda. I na kraju nisi vise vlasnik pa trebas tuziti, voditi parnice itd.

 

Dali postoji neka legalna mogucnost (osim da svaki tjedan kontrolisem stanje zk) da se zastiti vlastnistvo protiv takvih zemljisnoknjiznih lopova?

 

Mislio sam mozda na primjer na uknjizbu prava dozivotnog stanovanja, uporabe i plodouzivanja. To bi svaki od 4 vlasnika dao svakom vlasniku.

 

Sta mislite o tome?

 

Dali je za to potreban odvjetnik ili to sam mogu napisati i predati u zk?

 

Hvala na pomoc!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sta mislite o tome?
Ništa,jer je upisano vlasništvo,odnosno suvlasništvo jače od bilo kakvog drugog knjižnog prava.

Niko nemože upisati svoje vlasništvo na vašoj nekretnini a da vi o tome niste obaviješteni,a tu otimačinu ste pogrešno razumjeli,glede čega vi samo posjedujte svoje vlasništvo i bit će ok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

glede čega vi samo posjedujte svoje vlasništvo i bit će ok.

 

Mislim bas za te ljude koje zive u inostranstvu na primjer Kanada. Oni mozda dolaze svake tri ili cetiri godine za Hrvatsku. U to vrijeme mogu doci druge osobe u posjed nekretnine. Ima ih dosta kojima se to desilo.

 

Na primjer:

 

http://www.tjedno.hr/na-hvaru-preko-suda-otimaju-zemlju/

 

Isto tako na Bracu i tako dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija