Jump to content

Prigovor na prometni prekršaj - brzina


Crispin

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imam pitanje vezano uz slanje prigovora za počinjeni prekršaj prekoračenja dopuštene brzine u naselju. Naime, dobio sam obavijest kako sam 19.06. vozio 92 km/h (umanjeno na 82 km/h) na mjestu gdje je ograničenje 50 km/h te kako su me snimili radarom GATSO DRCS. Kazna za navedeni prekršaj je 2.000 kuna.

 

Mene sada zanima, s obzirom kako prvo moram dostaviti podatke o vozaču vozila pa će mi onda tek stići kazna na kućnu adresu, imam li pravo na plaćanje iznosa od 50% u roku od 3 dana od uručenja obavijesti o prekršaju?

 

Drugo pitanje, ukoliko odlučim uložiti prigovor na visinu kazne, mogu li u slučaju da rješenje bude negativno platiti i dalje 50% u roku od 3 dana od dobivanja sudskog rješenja ili sam se samim prigovorom odrekao toga?

 

Treće pitanje, ukoliko se odlučim na plaćanje na rate, pretpostavljam kako onda moram platiti cjelokupni iznos od 2.000 kuna? Kakav je tu postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sad na obavijesti piše da ili da platiš pola ili da dostaviš podatke

 

Nema više 50% jer će se radit o prekršajnom nalogu pa za njega vrijedi 2/3 od kazne.Ili te po pn-u ili po sudskoj presudi

 

Ako sam odlučiš plaćat na rate ide puna cijena.Suca se može tražit na rate a plaća se 2/31

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija