Jump to content

Zastara za kaznu iz Mađarske


cromosom

Preporučene objave

Poštovani, u kolovozu 2010. sam imao manju prometnu nezgodu sa kamionom u Budimpešti. Nakon par mjeseci sam dobio rješenje iz Mađarske da sam kriv za istu, te da je kazna 40.000,00 HUF.

Kako poslije nisam išao u Mađarsku, kaznu sam zaboravio/zanemario...

Sada počinjem voziti bus koji ima povremene linije za/kroz Mađarsku. Da li je kazna otišla u zastaru ili je još na snazi? Ne bi baš bilo ugodno da me ne puste sa autobusom punim putnika preko granice...

Unaprijed hvala, LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam shvatio iz Google translate-a (cijeli dopis je bio na mađarskom) to je samo naknada za izlazak policije na uviđaj i trošak istog uz prevoditelja. Prometna je bila smješna... ja nisam imao nikakvu štetu, a mađaru je bio ogreban retrovizor, ali je inzistirao na policiji...

Po svemu tome... prekršajni postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najvjerojatnije prekršajni, ali ne znamo kako to kod njih ide s naplatom. Pokušao sam naći nešto na engleskom, ali stranice kao ova nude smo opće informacije, bez one o zastari.

 

Međutim, ako se radi o nekom trošku postupka, on ne mora biti u zastari nego te može još čekati (kao npr. trošak pauka, odvojen od same kazne).

 

S obzirom da ti je bitno za posao, možda da probaš pitati u ambasadi...

 

Ima li u tom dopisu naveden propis po kojem si dobio taj trošak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija