Jump to content

Pitanje u vezi nekretnina


vukovar

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani!

Zanima me koje sve dokumente moram imati da bih izvadila novi vlasnicki list jer mi stari vazi samo 6mj.tako je reko javni bilježnik,treba mi jer mi je sad sestra punoljetna pa bi mi darovnim ugovorom predala svoj dio stana.

Zanimam me koliko se placa darivanje dijela stana?Dakle iako je proslo dosta od ostavinske sestra mi nije bila punoljetna sad se nemoze odreci u moju korist nego samo darovati svoj dio koliko bi ja to trebala platiti javnom biljezniku?

hvala unaprijed

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koje sve dokumente moram imati da bih izvadila novi vlasnicki list
ništa posebno,obratite se nadležnom z.k.uredu,bitno je da znate oznaku nekretnine(najbolje ponijeti stari izvadak)i platiti pristojbu koja za obični zemljišnoknjižni izvadak iznosi 20,00 kuna po poluarku tj.listu papira (po Tbr.18, st.1 Zakona o sudskim pristojbama) i plaća se u državnim biljezima,a pristojba za zemljišnoknjižni izvadak iz baze zemljišnih podataka iznosi 30,00 kuna (po tbr.18. st.2 Zakona o sudskim pristojbama)
koliko se placa darivanje dijela stana?
ovisno ako sami sačinite ugovor,trošak je samo ovjera potpisa ugovornih stranki,odnosno barem ovjera potpisa darovateljice.

Nakon što sačinite ugovor i ovjerite potpise,podnesite prijedlog prema z.k.uredu za upis prava vlasništva;

-prijedlog (2x)

-ugovor o darovanju

-dokaz o državljanstvu stjecatelja (obdarenika) – domovnica, osobna iskaznica, putovnica

-pristojba 250,00 kn (tbr. 15. i 16. tarife Zakona o sudskim pristojbama).

 

Nadalje je bitno da u roku od 30 dana od sklapanja ugovora nadležnoj poreznoj ispostavi prijavite nastanak porezne obveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija