Jump to content

Iskorištavanje majke


TZZAI

Preporučene objave

Sestra i sogor zive u Sisku.. On je u mirovini ali radi (neprijavljen)

Moja mama zivi kod njih vec 6 godina, rekli su joj nista ne treba placati!

Sada joj od mirovine uzmu 1000kn za sobu 8 kvadrata bez frizidera wc-a peci itd..

Ja joj doslovno sve nabavljam, mama ima preko 70g

Oni nju tamo prijavili nisu da su joj skrbnici nego joj samo uzimaju novce..

Kome da to prijavm, Czss ne radi ništa.

 

Zahvaljjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje: Što vi želite za svoju majku? Mislim da vam je prethodni komentator dao dobar prijedlog uzmite je vi kod sebe na brigu i brinite se bolje za nju i osigurajte bolje životne uvijete. Iako to napravite, vjerojatno ćete joj i vi uzeti mirovinu ili dio mirovine (što nije ništa neobično ili loše, ako vi brinete o svemu). Ako to ne možete, ne želite, onda ostaje da ide u dom, a to se plaća i to obično dosta košta. Običaj je da cijela mirovina ide na dom a ostatak obično uplaćuju djeca, nesljednici i sl. ili da ostane tu gdje je.. a da pokušate razgovarati o boljoj skrbi o njoj. Prijavljivanje je uvijek zadnja opcija, a ako i ide prijavljivanje, trebali biste imati neku viziju što ćete postići tim prijavljivanjem. (npr. sestra "ne želi" meni dati mamu na skrb kod mene, pa ću je prijaviti da je drže u lošim uvijetima i onda ću se ja brinuti za nju..)-iako mislim da to možete napraviti bez ikakvih službi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, po meni, jedine mogućnosti da pomognete svojoj majci su navedene u postu poštovanog G-mana, čak možda i požurnica, dopis, CZSS u kojoj ih upozorite da ćete se obratiti nadležnom Ministarstvu radi neažurnosti i neadekvatnog postupanja, te pritužbu na njihov rad Ministarstvu ili majku kod sebe kako bi joj se osigurala dostojna "starost", naravno, ako imate uvjeta za to...

Sretno Vama i Vašoj majci..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, po meni, jedine mogućnosti da pomognete svojoj majci su navedene u postu poštovanog G-mana, čak možda i požurnica, dopis, CZSS u kojoj ih upozorite da ćete se obratiti nadležnom Ministarstvu radi neažurnosti i neadekvatnog postupanja, te pritužbu na njihov rad Ministarstvu ili majku kod sebe kako bi joj se osigurala dostojna "starost", naravno, ako imate uvjeta za to...

Sretno Vama i Vašoj majci..

Op,polako Željac.Bez žurbe sa prijavama.Ja i svom sinu uzimam 1500 kuna od plaće za boravak u kući, tuširanja po volji, grijanje, struja, pranje rublja, obroci, smeće..... i da dalje ne nabrajam. Svatko bi trebao sudjelovati u dobrobiti kućanstava, novcem (ako ima) i radom, tj. brinuti se o dobrobiti cijele kuće s okućnicom. Naravno, u skladu sa svojim novčanim i psihofizičkim sposobnostima.

I još nešto. Često se u ovom podforumu postavljaju pitanja na osnovu proizvoljne procjene pokretača teme, što ne znači nužno da je to istina i ako je istina da je ta osoba u pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gosp. Hasko, u potpunosti se slažem s vama! Također, tvrdim da je prijavljivanje uvijek zadnja opcija. A također bi trebalo znati što se želi postići tim prijavljivanjem?! A ne prijavljivati "reda radi", a često puta i iz čiste malicioznosti, kao i sa nerealnim očekivanjima od strane službi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite, nisam pisao o nikakvom prijavljivanju nego traženju od CZSS adekvatno postupanje, naravno ako je tako kako navodi, te ako smatra da se centar nedovoljno uključio, tj. neadekvatno postupa onda Ministarstvu...

 

Znači napisao sam samo mogućnosti koje ima na raspolaganju.....

Svjestan sam i ja da je najbolje rješavati sporove mirnim putem, ali ako to nije moguće......ponavljam, samo sam naveo mogućnosti rješavanja....

 

Poštovani hasko, cijenim i Vas i Vaše mišljenje, a razumijem jako dobro, i sam sam se uvjerio, u ovo što pišete da se određene teme pokreću u ko zna kakvim namjerama i interesima, sve sam to u više navrata shvatio, baš nisam neiskusan u takvim stvarima i u tome se u potpunosti slažem sa Vama...

 

Dobro, da rezimiram, kao prvo, ispričavam se svima ovdje ako sam ikoga slučajno povrijedio nekim svojim postom, vjerujte, nikada i nikoga namjerno ne bi povrijedio, a ako sam slučajno, nesvjesno, to učinio, još jednom se ispričavam...i drugo, definitivno više neću učestvovati u raspravama.....

Lijepi Vam svima pozdrav i svima želim neizmjernu sreću..

 

Sa dužnim poštovanjem svih!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Željac,

 

nema potrebe za ama baš nikakvom isprikom, jer Vi ste svojim sudjelovanjem na Forumu dosad bili besprijekorni što se ponašanja tiče (a i pomoći), tako da doista ne vidim čime smatrate da biste nekog povrijedili.

 

Također, nadam se da ćete i dalje sudjelovati u raspravama, jer kroz raspravu i pluralizam mišljenja, čovjek može realnije (objektivnije) sagledati stvar, ako želi vidjeti. A u razmišljanjima se razilazimo, jer da nije tako, ovaj bi život bio poprilično dosadan. :-D

 

Što se teme tiče, vjerujem da korisnica prikazuje realnost, jer ako to ne čini, onda badava joj svi savjeti ovdje. I jasno da je stvari uvijek bolje rješavati internim dogovorom, ali ako to ne ide - onda postoji institucionalni put. Ili progutati knedlu, pa dokle izdržite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija