Jump to content

Nemoguće etažiranje


Jethro

Preporučene objave

Brat mi je suvlasnik idealnog dijela (1/4) stana za koju je prije rekao da mi neće smetati da stanujem unutra. Ima riješeno stambeno pitanje. Svaki dan dolazi unutra, provršlja i ode.

Ako promijenim bravu, može razvaliti vrata.

Nudi mi 10000 eur za 3/4 stana u centru (malo ucjenjivački, zar ne)?. Dakle, što god stavim unutra, ne svojatam stan kad on stalno dolazi i bude po sat-dva i ode.

Što zakon predviđa u tom slučaju (kada se niti on sa 1/4 niti ja sa 3/4 stana ne želimo odreći vlasničkog dijela), a etažiranje nije fizički moguće?

 

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam sličan slučaj, samo na kući koju sam čak sama sanirala i uložila u nju silne novce. Čudno, sud i odvjetnici, svi su na strani onih koji ne žive u roditeljskoj kući ili stanu. Valjda zato što su to obično oni koji se znaju grepst na više strana, izbjeć obveze i živjet gala, pa im još treba i nužni dio.

 

međutim, uvijek postoji procjena vještaka, pa i sud, al' ko će to platit.

 

Ako su točne usmene informacije o zakonima vani, onda tamo roditelji nekretninu ostavljaju jednom djetetu, a ostalu djecu moraju udomiti na drugi nači : obrazovanjem i sl., i to upravo zato da bi se izbjeglo ovo.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih ako bi to maltretiranje potrajalo na Vašem mjestu bio isto tako bezobrazan i promjenio bravu u prisustvu svjedoka. Ako u roku od trideset dana Vaš brat ne bi nasilno ušao u stan Vi bi sebi osigurali posjed stana. U roku tih trideset dana on Vas može tužiti i za ometanje posjeda što bi onda zakompliciralo stvari (u slučaju ovakve akcije uzmite odvjetnika).Kao prvo ispitao bi koliko košta stan na takvoj lokaciji i kad bih doznao cijenu rekao bi mu da moj dio vrijedi primjera radi 75.000,00 eur(ODVAŽITE SE), a ne 10.000,00 eur koliko on nudi. Mislim da je to njegova prava namjera ,jer čim on dolazi sve se dobro raspitao i neko ga je savjetovao da dolazi svaki dan kako bi držao posjed. To je rečenica koju on želi čuti ,jer onda njegov dio vrijedi 25.000,00 eur,a ne 3.300,00 eur, pa će vjerovatno tražiti da vi isplatite njega.

Postoji još opcija da iznajmite stan ,pa da Vi uzimate 3/4 ,a on 1/4 plaćenog iznosa ,a za ono što dobijete iznajmite drugi stan i ostanete u dobrim odnosima.

Zadnja opcija Vam je zajednička prodaja i kupnja novog stana manje kvadrature ili na lošijoj lokaciji.

Pitanje je je li Vam potrebniji brat ili baš taj stan čini mi se da ćete nešto morati izgubiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na žalost, sve ono što smo se dogovorili unutar obitelji palo je u vodu i više ne vrijedi. ne smatram da imam brata čim se onako krvnički počeo odnositi prema sdvemu obiteljskom i onom što je dogovoreno za okruglim stolom.

dakle, dogovor nije moguć, budući da je nahuškan od treće strane koju baš briga za sve, samo hoće riješiti stvar sebi u korist.

dakle, interesira me sljedeće:

da li igdje ikome gra ulogu to što sam ja 3/4 vlasnik a on 1/4 vlasnik? dakle, 3:1?

dakle, ako mogu ja njemu promijeniti bravu, može i on meni. što ako on meni promijeni bravu dok sam ja npr na godišnjem? vratim se nakon mjesec dana i vidim promjenjena brava, sve se ruši, preuređuje...

možemo li skupa zaključati i zablindirati prostor?

mogu li nasilno ući u SVOJE 3/4 stana bez posljedica iako je on promijenio bravu?

smije li on ili ja dovoditi ikoga u stan? tj može li druga strana zabranjivati ulazak u stan nepoznatoj osobi, budući da je ta neka osoba nepoznata?

 

hvala...

torcida02 je napisao:

Ja bih ako bi to maltretiranje potrajalo na Vašem mjestu bio isto tako bezobrazan i promjenio bravu u prisustvu svjedoka. Ako u roku od trideset dana Vaš brat ne bi nasilno ušao u stan Vi bi sebi osigurali posjed stana. U roku tih trideset dana on Vas može tužiti i za ometanje posjeda što bi onda zakompliciralo stvari (u slučaju ovakve akcije uzmite odvjetnika).Kao prvo ispitao bi koliko košta stan na takvoj lokaciji i kad bih doznao cijenu rekao bi mu da moj dio vrijedi primjera radi 75.000,00 eur(ODVAŽITE SE), a ne 10.000,00 eur koliko on nudi. Mislim da je to njegova prava namjera ,jer čim on dolazi sve se dobro raspitao i neko ga je savjetovao da dolazi svaki dan kako bi držao posjed. To je rečenica koju on želi čuti ,jer onda njegov dio vrijedi 25.000,00 eur,a ne 3.300,00 eur, pa će vjerovatno tražiti da vi isplatite njega.

Postoji još opcija da iznajmite stan ,pa da Vi uzimate 3/4 ,a on 1/4 plaćenog iznosa ,a za ono što dobijete iznajmite drugi stan i ostanete u dobrim odnosima.

Zadnja opcija Vam je zajednička prodaja i kupnja novog stana manje kvadrature ili na lošijoj lokaciji.

Pitanje je je li Vam potrebniji brat ili baš taj stan čini mi se da ćete nešto morati izgubiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete predati prijedlog za razvrgnuce suvlasnicke zajednice opcinskom sudu i to ne prodajom vec isplatom.

morate navesti i dokazati da imate opravdan razlog da izvrsite to isplatom jer inace ide prodajom.

kao razlozi mogu biti da imate obitelj malu djecu, tamo jedino zivite a da on povremeno dolazi i slicno sto bi moglo opravdati da vi postanete vlasnik u cijelosti.

naravno da onda vjestak utvrdjuje vrijednost 1/4 i morate mu isplatiti ili po dogovoru ili po toj trzisnoj cijeni koju utvrdi vjestak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija