Jump to content

Pravo stambene zgrade.


encolegenda

Preporučene objave

Postovanje !

Trebao bi pravnu ili savjetnu pomoc kako i sta.

Zivim u zgradi tocnije velika kuca sa puno stanova koja je legalizirana (mislim nisam sigurar 100%) ali nije etazirana.

Susjed iznad poceo je uredjivati prostoriju koja je bila u pozaru ali sada je odlucio da je uredi ali u toj prostoriji bi gradio kupaonu ijako ima kupaonu na drugoj strani hodnika. On bi busio uz zid i niz zid u hodnik di ja i susjeda imamo stanove i spajao bi se na nasu kanalizaciju i ta cijev bi isla po zidu i onda bi je izolirao znaci to bi se vidjelo niz susjedov zid od stana. Na to ni ja ni susjeda nismo pristali ali on je kontaktirao upravitelja zgrade koji mu je dozvolio da to moze izgraditi i nama je zapovjedio da moramo otvoriti vrata hodnika u protivnom ce on vrata provaliti.

Zanima me dali su ti radovi zabranjeni posto nisu stanovi etazirani i dali on moze vrsiti gradjene kupaone ako prostorija nije bila namjenjena za takve zahvate ( za uredjivanje prostorije moze ) i dali bi trebalo skupiti se kakvi potpisi od stanara da se takvi radovi pocmu raiditi i ako ja i susjeda na to ne pristajemo dali on moze izvrsavati takve radove.

I kome bi se mogao od inspekcija obratiti u vezi ovoga problema.

Molio bi Vas ako mi mozete pomoci ikako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

. On bi busio uz zid i niz zid u hodnik di ja i susjeda imamo stanove i spajao bi se na nasu kanalizaciju i ta cijev bi isla po zidu i onda bi je izolirao znaci to bi se vidjelo niz susjedov zid od stana. Na to ni ja ni susjeda nismo pristali ali on je kontaktirao upravitelja zgrade koji mu je dozvolio da to moze izgraditi i nama je zapovjedio da moramo otvoriti vrata hodnika u protivnom ce on vrata provaliti.

.

dali se radi o stanu u vlasništvu ili o zajedničkim djelovima zgrade.

upravitelj zgrade nikome nemože narediti da dozvoli radove u svom vlasništvu.

za preinaku u stanu i spajanje na vodove u zajedičkom djelu zgrade potrebno je odobrenje svih suvlasnika.

ako se radi o obnovi stana (dovođenje stana u prvobino stane) tada je svaki vlasnik posebnog djela dužan omogućiti izvođenje radova na obnovi ali obveza je izvođača radova na napravi što manje štete koju če i sanirati.

 

upravitelj nema nikakve ovlasti na posebnom djelu zgrade (privatni stanovi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija