Jump to content

Zlostavljanje od nevjencane supruge


Lord2016

Preporučene objave

Zivim s nevjencanom suprugom i nasim 13mj sinom i trenutno sam na porodiljnom. Kada doticna dode s posla pocinje maltretiranje. Vice i razbija stvari. Dere se stalno na mene a kako se ja ne zelim svadati ona povisuje ton, prijeti smrcu i da vise necu vidjeti dijete. Vise to zlostavljanje ne mogu psihicki izdrzati i strah me da joj nesta ne ucinim. Par puta mi je izbacala stvari na ulicu. Kad je zadnji puta to ucinila pozvao sam policiju. Kad je dosla policija ona je rekla da sam ja nju udario i da mi je zato izbacala stvari sto je cista laz. Zanima me kakva su prava mene kao oca? Ima li kakva udruga kojoj bi se mogao obratiti? Kakve su sanse da se dijete dodijeli meni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zivim s nevjencanom suprugom i nasim 13mj sinom i trenutno sam na porodiljnom. Kada doticna dode s posla pocinje maltretiranje. Vice i razbija stvari. Dere se stalno na mene a kako se ja ne zelim svadati ona povisuje ton, prijeti smrcu i da vise necu vidjeti dijete. Vise to zlostavljanje ne mogu psihicki izdrzati i strah me da joj nesta ne ucinim. Par puta mi je izbacala stvari na ulicu.

 

Stvari koje opisuješ su uobičajena tamna strana obiteljskog nasilja, o kojoj se u našoj i svjetskoj javnosti uopće ne govri.

 

Očevi/partneri koji ostanu bez posla su mnogo češće žrtve partnerice nego žene/majke u sličnoj situaciji.

 

Pročitaj ovdje o obiteljskom nasilju:

 

Mit i istina o obiteljskom nasilju | Felix Simon - Academia.edu

 

I o svojim pravima kao otac, tj. što možeš očekivati u postupku:

 

Diskriminacija očeva u postupku razvoda

 

 

Kad je zadnji puta to ucinila pozvao sam policiju. Kad je dosla policija ona je rekla da sam ja nju udario i da mi je zato izbacala stvari sto je cista laz. Zanima me kakva su prava mene kao oca?

 

Kad pročitaš ovo linkano, shvatit ćeš da su ti opcije jako, jako limitirane.

Što dalje , to se zapravo diskriminacija očeva od strane sustava pogoršava.

Sada već možeš očekivati da će se podizati protiv tebe kaznene prijave samo na bazi optužbi supruge.

I da ćeš biti osuđen.

 

 

Ima li kakva udruga kojoj bi se mogao obratiti?

 

Sa udrugama veliki oprez.

Nema udruge od koje ima neke koristi, većina ih je neaktivna. Udruga za ravnopravno roditeljstvo daje jako loše savjete, a nedavno su i prijavljeni ODO i policiji jer su neki njihovi članovi u online porukama poticali diskrimirane očeve na kaznena djela otmice djece pa čak i na nasilje. To je u nekim slučajevima trajalo mjesecima, i lijepo je dokumentirano. (siguran sam da čelnici udruge za to nisu znali, ali očito nisu pratili što im članovi rade mjesecima)

 

 

Kakve su sanse da se dijete dodijeli meni?

 

Apsolutno nikakve.

Bolje da se pitaš koja je vjerojatnost da ne završiš u pritvoru.

Ne šalim se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija