Jump to content

Javni bilježnik neće ispraviti grešku


Justitiaest

Preporučene objave

Pozdrav,

u Dubrovniku sam kupio motorno vozilo, kod javnog bilježnika u Dubrovniku sa prodavačem ovjerio Ugovor o kupoprodaji motornog vozila.

Došao doma u Pulu, znači cca. 800 km, u poreznoj službenica nije htjela odraditi porez jer su greškom na dnu ugovora moji podaci stavljeni pod stravku PRODAVATELJ, a prodavačevi podaci pod stavku KUPAC, te smo to tako i potpisali. Nismo pazili.

Na vrhu je sve bilo korektno popunjeno.

 

Javni bilježnik u Dubrovniku već 4 tjedna zavlači, rekao mi je da ne očekujem za 30-tak kuna da će njegove cure paziti kako je što popunjeno, najprije je rekao da će on zvati prodavača da novi ugovor potpiše pa da će mi ga poštom poslati, da ja ugovor pred njim ionako ne trebam potpisati već samo prodavač a na koncu pere ruke i predlaže da dođem u Dubrovnik osobno (800 km)!

 

Je li njegova greška, odnosno njegovih djelatnica to što je Ugovor kao takav sa greškom ovjeren?

Tko nadgleda rad bilježnika, tj. kome se eventulano prijavljuje bilježnik za propust i nemoral?

Kako da to riješim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor je iz knjižare, gotove forme u koji je njegova djelatnica pisala naše podatke.

Nevezano za to, napisao sam da zavlači, da je to predložio i da na kraju trebam ja doći u Dubrovnik!

Prodavatelj je kod njega bio prije 3 tjedna, čekao je i na koncu su ga poslali doma, da će ga oni pozvati kad naprave ugovor i od tada svi nešto čekamo!

Bit svega je bio da mi netko da ideju kako da tog bilježnika natjeram da tom prodavatelju ovjeri drugi ugovor a ne da ja dolazim i prevaljujem za glupost 1600 km!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija