Jump to content

Preporučene objave

Dakle ovako, nedavno sam se ispisao s fakulteta. Točnije 19.02.2019. i prvo što sam napravio je otišao na burzu, ali na kraju od toga nije bilo ništa zato što mi na ispisnici piše da mi status studenta prestaje 30.09.2019. Prvo sam pomislio da je došlo do nekakve pogreške što su mi rekli i u studentskom servisu jer sam pomislio da bih možda mogao raditi preko ugovora posšto ipak piše da imam status studenta (eto lud sam), ali su mi u referadi rekli da je podatak točan. Što ja sve sad moram napraviti kako bih se negdje mogao zaposliti i što to točno znači da status studenta prestaje 30.09.2019.

unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima!

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Slične teme

• objavio Hunjet
      Pozdrav
      Kupila sam mobitel 2.1.2021 .Isti dan sam reklamirala jer nevalja kamera,rekli mi da dođem  u pinedjeljak posto je vikend.dođem u ponedjeljak,da bi mi rekli da moraju slati na servis da vide dali je tvornicka greska ili moja
      Zovem ih dva tjedna poslje,da bi mi rekli da imam svoja prava,ali da mi oni nemogu pomoci
      Ja zelim novi ispravni mobitel,navela sam da nezelim da se ovaj popravlja jer nije moja greska
      Molim savjet
    • objavio gala385
      Poštovani,
      primjenjuje li se odredba čl. 14. st. 4. Zakona o radu na Vrtiće i Škole? - "Ako poslodavac prije početka rada ne sklopi s radnikom ugovor o radu u pisanom obliku ili mu ne izda pisanu potvrdu o sklopljenom ugovoru o radu, smatra se da je s radnikom sklopio ugovor o radu na neodređeno vrijeme."
      Naime, uslijed zapošljavanja 30 novih djelatnika, propustom tajnice jednom djelatniku 3 dana nakon početka rada nije dan na potpis ugovor o radu na određeno vrijeme radi zamjene djelatnice. Djelatnik se poziva na gornji članak tj. zahtijeva ugovor na neodređeno vrijeme...
      Postoji li kakva sudska praksa, naime odgojne ustanove ne mogu zaposliti nekog na neodređeno vrijeme bez slobodnog radnog mjesta i suglasnosti osnivača?
    • objavio blazsurina
      Ovako, stric i njegov susjed su dogovorili kupoprodaju auta, no međutim nisu napravili ugovor, nego kad si susjed osposobi auto za registraciju onda će ga prenijeti na sebe. Stric je auto odjavio i predao tablice nadležnoj ispostavi. Susjed je odvezao auto i popravljao ga, no odlučio se i voziti u njemu (auto neregistriran i odjavljen) i zaustavi ga policija i stric je dobio kaznu od 5000 kn da je “dopustio”  dotičnom susjedu da upravlja dotičnim vozilom koje nema osiguranje i registraciju. Sto nam je činiti? I ima li kakve šanse da se stric izvuče jer ni na kraj pameti mu nije bilo da će se ovaj vozit, a i mislio je da je sve riješio kd je auto odjavio. 
    • objavio Qwertyime
      Pozdrav,
      Protiv mene se vodi postupak jer jedna strana zeli raskinuti Ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.
      Raskid je OK, ne mislim ga osporavati, i mislim cekati da se presuda donese po oglusi.

U tom slucaju, moram platiti neki iznos tuzitelju za trosak tog ugovora. Tuzitelj je zastupan po odvjetniku.

Kako i kamo da te novce uplatim, sto mi je dokaz o uplati? Pisala sam odvjetnickom drustvu koje zastupa tuzitelja na sluzbeni email no ni traga ni glasa.

Ne zelim da ispadne nakon nekog vremena da to ne zelim platiti jer prode rok, da se aktiviraju kamate ili nesto trece.
    • objavio pukalez
      Postovanje,
      nisam siguran nalazi li se ova tema u pravom podforumu ali imam nekoliko pitanja u vezi isplate odstete osiguravajuceg drustva zbog prijeloma ruke. Ukratko, mama je pred godinu i pol dana pala na ledu i slomila ruku na vise mjesta, u laktu te u rucnom zglobu. Nakon dugotrajnog oporavka i fizikalne terapije ima dosta smanjen raspon pokreta u toj ruci, i u ramenu i u laktu i u zglobu te je misljenje ortopeda da zbog tih ozljeda i smanjene mogucnosti pokreta ima trajni invaliditet od minimalno 10%, a vjerojatno i vise. Ruka ju i dalje boli, i dalje joj cesto otice ali ortoped kaze da nema pomoci, te da se operacijom ne bi nista promijenilo. Desnjakinja je i slomila je desnu ruku pa joj to dosta otezava zivot. U osiguravajucem drustvu su joj prvo odbili zahtjev za odstetom, zatim smo pisali prigovore u dva navrata, nakon prvog prigovora su priznali invaliditet od 5% a nakon drugog prigovora su tome nadodali jos 2% sto ukupno cini invaliditet od 7%, i uz to je ponudjena odsteta od otprilike 3000 kuna.
      Ono sto me zanima je ima li se smisla opet dalje zaliti, traziti priznavanje veceg postotka invaliditeta i vecu odstetu, posto je misljenje specijalista i ortopeda da na to ima pravo zbog svojih ozljeda i posljedica tih ozljeda. Kakva je vasa praksa u takvim slucajevima i situacijama, imate li neke savjete za pisanje zalbe.. svaka informacija je dobrodosla, unaprijed vam hvala!
  • Temu posjetio   0 korisnika

No registered users viewing this page.

• Online korisnici

• Napravi novi...