Jump to content

Zastara izvršenja kazne


Josip63

Preporučene objave

Prije 18 minuta, Željac047 je napisao:

Uh, opet sorry, opet u isto vrijeme..:-(

Ma ništa sorry, Željac, riječ je o bitnim pitanjima.:palac:

 

Prije 10 minuta, Josip63 je napisao:

prva je bila pravomoćna, smanjenje je je išlo po izvanrednom pravnom lijeku kasnije

Od prve pravomoćne se računa zastara, mada moram priznati da sam ja to učio prije nekog vremena.

Provjerim još, pa ti potvrdim, a ako netko sigurno zna, neka potvrdi/ispravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja uspio poloviti sve te izmjene, trenutni zakon određuje da zastara izvršenja kazne počinje teći danom kada je presuda kojom je kazna izrečena postala pravomoćna. A zastara ne teče za vrijeme za koje se prema zakonu izvršenje kazne ne može započeti ili nastaviti (što bi bilo ratno stanje i sl.). I ono najbitnije, ako se prije nastupa zastare kaznenog progona ili zastare izvršenja kazne promijeni rok zastare, primijenit će se zastarni rokovi novog zakona. Dakle, ne primjenjuju se relativni i apsolutni rokovi niti vidim kakove odredbe o prekidu zastare poradi pravnih lijekova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Prikrivanje 
(1) Ko stvar za koju zna da je pribavljena krivičnim djelom ili ono što je za nju dobiveno 
prodajom ili zamjenom, kupi, primi u zalog ili na drugi način pribavi, prikrije ili proda, 
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine. 
(2) Ko krivično djelo iz stava 1. ovog člana učini ne znajući da je stvar pribavljenakrivičnim djelom, iako je to po okolnostima slučaja mogao znati, 
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do šest mjeseci.

Ja sam kaznjen za stav 1 dobio 3 mjesec zatvora odnosno 1 godinu uvjeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija